Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: poprawa osiągów e38 m62b44TU

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    z mapy dolotu i wydechu napisałem także pominąłeś jeden istotny element

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Skoro twierdzisz, że jak dajesz w lewo dźwignie zmiany biegów i od razu masz steptronic'a to ja bym obstawiał, że ktoś tam już coś grzebał i bardzo prawdopodobne, że Twoja skrzynia już ma sterownik z Alpiny. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że chyba coś powinno być widać po podłączeniu do kompa.

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    92
    BMW
    e38 740 4.4 lift
    Skąd
    deu
    ponad 2 godziny grzebania i mam!

    musiałem szukać ładowarki do diaguna launch x431 po czym próbowałem odpalić Inpe a następnie ciut zainterweniowałem w okolicach gałki zmiany biegów.

    okazało się, że jakieś cuś typu zwarcie lub luz powodował efekt 2in1 czyli 1 ruch a działania jak po 2 machnięciach (tzn odrazu do cyferblatu 1-6).
    tak że e-maila napisałem do kliniki bmw z pytaniem i czekam na odpowiedź.


    PS.wie/ zna się ktoś z was na inp'ie? zainstalowałem ale nie dokońca się łączy przez port com (fizyczny, bez przejściówki). w plikach .ini (2 sztuki) zmieniłem początek ale to chyba coś nie teges... popieprzyłem. 10177097 to nr mój nr gg albo pw czy coś. dzięki.

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez krapkov Zobacz posta
    Skoro twierdzisz, że jak dajesz w lewo dźwignie zmiany biegów i od razu masz steptronic'a to ja bym obstawiał, że ktoś tam już coś grzebał i bardzo prawdopodobne, że Twoja skrzynia już ma sterownik z Alpiny. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że chyba coś powinno być widać po podłączeniu do kompa.
    No ja aż takim optymistą to bym nie był ;-) ale jeśli byłby wgrany soft to po podłączeniu pod kompa wykrywa jako Alpine F3/F4

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Jesli istniał by prosty i tani sposób na podniesienie mocy o 30-50 koni w 4.4 to połowa drifterów miała by to zrobione, poniewaz duża Vałka to bardzo popularny silnik w tym sporcie(mówię bardziej o amatorach) a jest tak że jak już circa 300 koni za mało to robi się swapa na M62B49 lub na jakiegos LS'a z corvetty. Druga sprawa to to co juz pare osob powiedziało skrzynia Ci padnie ponadprogramowo szybciej.
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    na sporcie jest e-30 z moim piecem M60B40 bardzo zdrowe po wydechu i dolocie bez prgramu wyszło 312KM także po programie spokojnie 320KM przekroczy drifterzy takich rzeczy nie robia bo 5k to koszt połowy driftowozu w ogóle większość driftowozów bez urazy to straszne trupy

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    92
    BMW
    e38 740 4.4 lift
    Skąd
    deu
    Zdzira 850I@

    driftowozy za 10k? tego jeszcze nie grali...

    jak e30 do driftu to tylko s62b49.

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    tak jasne pisalismy ponoć o amatrach tacy raczej S62 nie widzieli amatorzy latają E-30 + M30/M60

    po drugie jak pisałem te wyniki o których pisze sa potwierdzalne także nie schodzmy na temat driftu bo to OT

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Cytat Zamieszczone przez matiqq Zobacz posta
    hmm... zabij, ale jak daję w lewo to odrazu mnie przerzuca na 1,2,3,4,5 w zależności od aktualnego przełożenia...i jak jadę np. 80km/h to daję w lewo, skrzynia jest na 4 więc daję do góry czyli na 5'tkę i cofam do D"...

    czyżby już jest wgrany soft? ;D
    Dogrzeb się do komputerów silnika i skrzyni. Jeżeli masz komputer skrzyni zmieniony to będzie na naklejce napis "ALPINA", jezeli nie to ktoś grzebał przy jego sofcie i sprawdź czy napisany na nim VIN zgadza się z Twoim autem.

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    92
    BMW
    e38 740 4.4 lift
    Skąd
    deu
    Cytat Zamieszczone przez matiqq Zobacz posta
    ponad 2 godziny grzebania i mam!

    musiałem szukać ładowarki do diaguna launch x431 po czym próbowałem odpalić Inpe a następnie ciut zainterweniowałem aw okolicach gałki zmiany biegów.

    okazało się, że jakieś cuś typu zwarcie lub luz powodował efekt 2in1 czyli 1 ruch a działania jak po 2 machnięciach (tzn odrazu do cyferblatu 1-6).
    tak że e-maila napisałem do kliniki bmw z pytaniem i czekam na odpowiedź.


    PS.wie/ zna się ktoś z was na inp'ie? zainstalowałem ale nie dokońca się łączy przez port com (fizyczny, bez przejściówki). w plikach .ini (2 sztuki) zmieniłem początek ale to chyba coś nie teges... popieprzyłem. 10177097 to nr mój nr gg albo pw czy coś. dzięki.

    już w/w wyjaśnia sprawę. temat można zamknąć. Niestety ;<

Podobne wątki

  1. [audio] E38 - poprawa naglosnienia
    Przez mongooes w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 26-02-2022, 15:39
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-11-2017, 17:27
  3. [ tuning] Poprawa osiągów M60B40
    Przez Zdzira 850I w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 163
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 14:02
  4. [Stag] STAG 300 PLUS do M62b44tu????
    Przez mpower007 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 23:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •