Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wskazówka poziomu paliwa - problem?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Wskazówka poziomu paliwa - problem?

    Od może dwóch lat mam dziwny "problem" ze wskazówką poziomu paliwa w baku. Jak odpalę auto po kilkunastogodzinnym postoju, to wskazówka znacznie zaniża poziom paliwa w baku. Dopiero po ok. 10-20 minutach wskazówka pokazuje prawidłowy poziom.

    Ostatnio jak odpaliłem auto to zasięg mi wyniósł 0km, a wskazówka była na 0L. Na teście 6 natomiast widniały następujące wartości:
    0.0 / 9.3 / 9.3L

    Po przejechaniu ok. 10-15km wskazówka unormowała się na poziomie ok. 10L.


    Korzystając z okazji chciałbym się spytać jeszcze ile Wam pali benzyny E38 w gazie? Jak ostatnio liczyłem, to wciąga mi ok. 40L miesięcznie przy użytkowaniu auta codziennie i miesięcznym przebiegu ok. 2-3tys km.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Tu masz posty na temat spalania: http://7er.pl/showthread.php/1938-Sp...711#post343711
    Co do wskazówki, to zawsze tak było ? Każdy pływak ma ogranicznik, żeby przelewające się paliwo w zbiorniku nie wachlowało wskazówką. Może u Ciebie coś się zużyło i działa wolniej, niż wcześniej.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Odnośnie spalania to nie do końca o to mi chodziło. Gazu pali jakieś 12-14L/100, ale nurtuje mnie że w ciągu miesiąca schodzi z baku ok. 40L benzyny. Nie ma wycieków, ostatnio wymieniałem bak.

    Jeśli chodzi o wskazówkę to nie wiem czy tak było zawsze, ale na pewno z półtora roku mnie to nurtuje. Od niedawna mam bak od V12 razem z całym osprzętem który siedzi w środku i nic się nie zmieniło. Stary przeciekał, stąd zmiana.

    Znalazłem gdzieś info że 0.0 wskazuje na błąd czujnika. Czyli teoretycznie, pływak w lewej komorze nie działa. Tylko dlaczego jak wczoraj zatankowałem 20L, to poziom paliwa w prawym baku podniósł się o 20L? Nie powinien się podnieść o połowę tej wartości? No i dlaczego wskazówka pokazuje na początku 0L kiedy odczyt z IKE wskazuje na prawie 10L paliwa w baku.

    Znalazłem jeszcze jedną fotkę sprzed pół roku ale na starym baku. Tam wartość 5.1/36.2/41.3L. Znowu coś mało w tej lewej komorze?
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 03-01-2013 o 13:24

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Niestety ze zbiornikiem Ci nie pomogę. Nigdy tam nie zaglądałem, więc niewiele wiem na temat tej konstrukcji. Podejrzewam tylko, że komory zbiornika, to naczynia połączone i paliwo powinno się między nimi swobodnie przelewać. Może połączenie między nimi jest czymś "zamulone".
    Jeśli chodzi o palenie benzyny, gdy jeżdżę na gazie, to robiąc podobne przebiegi do Twoich i w obecnych warunkach idzie mi kilkakrotnie mniej. Tankuję benzynę raz na dwa mies. zazwyczaj za 50 pln, czyli mniej, niż 10 l.
    Auto jest odpalane co najmniej dwa razy dziennie (zazwyczaj kilkanaście razy) i do przełączenia na gaz robi od jednego do dwóch kilometrów na benzynie.
    Moze Twój problem spalania Pb leży gdzie indziej ? Jeśli silnik zbyt powoli się nagrzewa, przełącza Ci później na gaz i tym samym robisz więcej km na Pb. Sprawdź termostat, bo może duży obieg jest cały czas otwarty.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Czujnik ci siada, spowalnia odczyty na liczniku i może zafałszować dane na temat przewidywanego dystansu i procentowego wypełnienia baku.
    Mam to samo ze wskazówką, jak mam poniżej 30 litrów to wachluje jak wachlarzem co chwile inaczej dopiero powyżej 50 litrów odczyt na liczniku jest stały i szybko wskazówka się podnosi, ale za to OBC nadal oszukuje.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    Ja mam podobny problem tylko że mi nie przelewa z lewej do prawej. Dziwna sytuacja gdy w lewej komorze mam 40 litrów a w prawej 5, wtedy zaczyna bzyczeć pompa.Chociaż pierwszy ostrzejszy zakręt i w prawej komorze od razu pojawia się 10 litrów więcej. Skąd wiem, że mój czujnik nie oszukuje, dzisiaj zatankowałem cały zbiornik i brakowało właśnie tyle ile pokazywało.
    Ciekawe jak to jest skonstruowane, czy jakaś pompka przepompowuje z lewej do prawej, czy może jakiś zaworek między komorami ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witaj,
    Podejrzewam, że masz uszkodzony czujnik paliwa(pływak) i przez to wskazuje tak jak wskazuje. Czasem "wycierają się ścieżki" jak ktoś jeździ na komorniku i dopiero od połowy np będzie pokazywać poziom paliwa. W VW wymieniałem pływak i jak się później okazało była pęknięta płytka po której śmigał sobie potencjometr i pokazywało poziom dopiero jak było zalane min 30l. U mnie, nie tak dawno wymieniałem pływak lewy (za kierowcą) bo miałem uszkodzony i objawy podobne do Twoich. Od razu Ci polecam ori pływak, bo z używkami różnie bywa. Najlepiej podepnij kompa, bo uszkodzony czujnik powinien wyskoczyć jako błąd.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Jeśli chodzi o palenie benzyny, gdy jeżdżę na gazie, to robiąc podobne przebiegi do Twoich i w obecnych warunkach idzie mi kilkakrotnie mniej. Tankuję benzynę raz na dwa mies. zazwyczaj za 50 pln, czyli mniej, niż 10 l.
    Auto jest odpalane co najmniej dwa razy dziennie (zazwyczaj kilkanaście razy) i do przełączenia na gaz robi od jednego do dwóch kilometrów na benzynie.
    Moze Twój problem spalania Pb leży gdzie indziej ? Jeśli silnik zbyt powoli się nagrzewa, przełącza Ci później na gaz i tym samym robisz więcej km na Pb. Sprawdź termostat, bo może duży obieg jest cały czas otwarty.
    Pozdrawiam
    Dzięki, to chciałem usłyszeć. Czyli coś jest u mnie nie tak. Silnik powinien rozgrzewać się prawidłowo - jest nowy termostat, nowe visco. Temperatura przełączania kiedyś była ustawiona na ok. 55 stopni, czyli tuż za niebieskim polem. Przejeżdżam do 3 max 4km zanim się przełączy. Myślę czy by nie przestawić jej niżej, ok. 20-30C? Przy ilu przełącza się u Ciebie?

    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Czujnik ci siada, spowalnia odczyty na liczniku i może zafałszować dane na temat przewidywanego dystansu i procentowego wypełnienia baku.
    Mam to samo ze wskazówką, jak mam poniżej 30 litrów to wachluje jak wachlarzem co chwile inaczej dopiero powyżej 50 litrów odczyt na liczniku jest stały i szybko wskazówka się podnosi, ale za to OBC nadal oszukuje.
    Też zauważyłem że jakiś czas temu jak zatankowałem ok. 50L to odczyt był w miarę stały. Poniżej 30L już się robi bałagan, po ostatnim tankowaniu najpierw pokazało ok. 28L, potem wskazówka szybko spadała w okolice 20L. Przed chwilą sprawdziłem test 6, auto stoi od 3 dni bo chory jestem - 9.9L/9.9L/19.8L przy czym te dane ciągle skaczą (suma od 18-22L) ale często jest zastój na tej wartości. Czyli teoretycznie 8L Pb gdzieś "wyparowało". Co ciekawe poziom paliwa jest równy, nie ma już zera w lewej komorze.

    Wskazówka nie bierze odczytów z danych w teście 6?

    Wychodzi na to, że należałoby wymienić obydwa czujniki?


    Zastanawia mnie czemu mam ten problem na całkowicie innym baku i osprzęcie. Czy jest możliwe żeby paliwo gdzieś uciekało, wykluczając już szczelność samego baku?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    105
    BMW
    bmw e38 728i wlasny individual
    Skąd
    golub-dobrzyn
    ile moze kosztowac taki czujnik bo chyba tez by mi sie przydal bo tez mam to samo co wy problem ze wskazowka

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ciuciugd Zobacz posta
    ile moze kosztowac taki czujnik bo chyba tez by mi sie przydal bo tez mam to samo co wy problem ze wskazowka
    Oryginał kosztuje 320 zł za sztukę

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 23:52
  2. Problem z czujnikiem poziomu paliwa e32 735il
    Przez norbi 735il w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 15:51
  3. [E32] Problem z czujnikiem poziomu paliwa e32 735il
    Przez norbi 735il w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 14:40
  4. E32 730i M30 Problem z wkaźnikiem poziomu paliwa.
    Przez kubosh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 12:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •