Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Śmierdzi z ogrzewańa

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Cytat Zamieszczone przez DannyV8 Zobacz posta
    Nie chcę być złym wieszczem :) ale mnie na początku też tak delikatnie śmierdziało i stan płynu był zawsze...do grudnia do pierwszych mrozów a później kałuża za każdym razem gdy włączałem nawiew. Ostatnio założyłem nawet temat i doradzałem się co z tym fantem zrobić.Dzisiaj odebrałem auto od mechaniora- chudszy o 3 stówki. Zrobione, winne rurki od nagrzewnicy i przy okazji 2 węże od elektrozaworów były do wymiany bo sie po prostu zaczęły rozpuszczać ze starości hehe.Podobno było rozbierania, ale teraz dmucha porządnie i bez dziwnych aromatów.Oby u Ciebie była jakaś duperela...
    Niedawną ją kupiłem a zauważyłem jakieś 2 miechy temu ze śmierdzi a mrozy już przeżyła stoi pod blokiem i narazie nie ubywa zobaczymy co będzie dalej jeszcze zobaczę ten drucik z chusteczką w weekend

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Wystarczy ze się będzie lekko sączyć w zbiorniczku zbytnio nie zauważycie różnicy. Zapach jest lekko słodki ale drażniący przy tej dolegliwości mogą towarzyszyć tłuste opary na szybie. Na początek można zdjąć przedni tunel i boczki welurowe przy piecu już będzie wiele widać jeśli jest gdzieś wyciek napewno będzie widoczny osad. Podejrzewam nieszczelne oringi. Mnie czeka wymiana całego piecyka zaczęło się od słabego piszczącego nadmuchu nasmarowałem go ale silnik jest wyraźnie zużyty potem dmuchało słabo obecnie słabo dmucha i przednia szyba jest tłusta, mam już piecyk poliftowy ale czekam na odpowiedni dzień żeby się za to zabrać roboty wcale nie jest tak dużo :)
    Szyba jest tłusta:icon_neutral: ale mi dmuchawa dmucha super ale z tego co widzę to kiedyś trzeba będzie to robić:icon_neutral:

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No to napewno gdzieś z zespołu grzewczego puszcza płyn chłodniczy a tym przypadku mocny nadmuch nie pomoże, a w moim przypadku słaby nadmuch jeszcze bardziej utrudnia jazde. w Takim stanie moje E32 nie nadawało by się do jazdy na codzień. Bo w środku długo się nagrzewa i szyba nie chętnie odparowuje.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Zdejmę tunel jak znajdę chwile czasu a jeszcze dlaczego mi z przodu wieje ciepłe z kratek a z tyłu dla pasażerów wieje zimne tak też miałem w swojej poprzedniej e32 to się jakoś włącza?i jak te nadmuchy dla pasażerów na nogi działają sorki za takie pytania ale ja po prostu nie wiem

  5. #15
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    tunel na tył środek tylko na zimno wieje :) na nogi tył ciepłe :) http://bmwe32.masscom.net/johan/rear...ear_vents.html

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    tunel na tył środek tylko na zimno wieje :) na nogi tył ciepłe :) http://bmwe32.masscom.net/johan/rear...ear_vents.html
    A tak to działa a ja byłem świecie przekonany ze to ma grzać dzieki :D

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    No właśnie moja też jedną zimę przeżyła w takim stanie jak mówisz i nagle nie miało czym oddychać i wiesz...:D. Dla porównania- nadmuch działał normalnie, regulacje etc.Wszystko oki poza tym zapaszkiem, no i niedawno wyszło szydło z worka.Czasem też wydawało mi się że szyba była tłusta..nie życzę Ci tego nie mniej wszystko wskazuje na jak to określił Maniac zespół grzewczy.
    "..Eco driving? No, thanks.."

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Cytat Zamieszczone przez DannyV8 Zobacz posta
    No właśnie moja też jedną zimę przeżyła w takim stanie jak mówisz i nagle nie miało czym oddychać i wiesz...:D. Dla porównania- nadmuch działał normalnie, regulacje etc.Wszystko oki poza tym zapaszkiem, no i niedawno wyszło szydło z worka.Czasem też wydawało mi się że szyba była tłusta..nie życzę Ci tego nie mniej wszystko wskazuje na jak to określił Maniac zespół grzewczy.
    a sam zmieniałeś piecyk? czy u mechaniora jakie to koszta dużo roboty jeżeli bym chciał to zrobić sam?

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    nie jest to bardzo trudne dzięki witrynie bmw e32 masscom dowiesz sie jak rozebrac i gdzie znajdują się śruby. Jakiś specjalnych narzędzi i umiejętności nie potrzeba oczywiscie bedziesz musiał spuscic plyn i dopiero dzialac mechanik podejżewam że za wymianę piecyka wziął by od 150 w góre lub też za jakies grzebanie do tego prawdopodobnie większość uchwytów i zaczepów zostałą by złamana i tak samo jak ty pewnie robił by to pierwszy raz.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez 100szczesny Zobacz posta
    sam zmieniałeś piecyk
    Nie, piecyk został ten sam jednakże zaistniała konieczność sprawdzenia wszystkiego co się z nim łączy i od niego odchodzi..rozbierania owszem było, płyn oczywiście out,elektrozaworom też się dostało.Trzeba pamiętać ,że nasze auta mają po 20 kilka lat i zmęczenie materiału będzie dawać o sobie znać.Kosztowało mnie to 300zł razem z ponownym zalaniem i odpowietrzeniem układu, z nowymi przewodami do el.zaw oraz złożeniem do kupy(i to tak żeby wszystko działało ;)!!). Samemu możesz spróbować, ale nie wiem czy nie lepiej zlecić to komuś kto przerabiał temat nagrzewnic
    "..Eco driving? No, thanks.."

Podobne wątki

  1. Czyszczenie Klimatyzacji - śmierdzi
    Przez Aldik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-06-2015, 18:52
  2. [E65/66] Uwaga, coś tu śmierdzi :)
    Przez Saillupus w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 15:30
  3. śmierdzi benzyną
    Przez Kosa w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 11:13
  4. [mechanika] Śmierdzi paliwem
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 08:17
  5. Coś tu chyba śmierdzi!
    Przez w-jarek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 13:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •