Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

W±tek: Odpowietrzenie skrzyni korbowej M70b50 Problem

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar 750il
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Sk±d
    Gdañsk
    Blog
    4

    Odpowietrzenie skrzyni korbowej M70b50 Problem

    Czy ktos moglby mi powiedziec jak to jest z odpowietrzeniem skrzyni korbowej w v12. Bo zauwazylem ze na biegu ja³owym robi sie lekkie cisnienie. tzn. jak odkrecam korek to syknie. Gdzies w internecie wyczyta³em ze powinno byc cisnienie zeby uszczelniacze dobrze dolega³y. wszystko by bylo ok ale wczoraj auto chodzi³o na wolnych a ja podnios³em miarke od oleju i plune³o mi na silnik przez bagnet. cisnienie nie wzrasta wraz z obrotami, wytwarza sie tylko na wolnych obrotach. zaworki odpowietrzajace raczej sprawne. oba dzia³aja jednakowo i nie sa przytkane. czy ktos moze sprawdzic u siebie w v12 czy bedzie podczas odkrecania korka na biegu ja³owym bedzie s³ychac jak uchodzi powietrze.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    W tym silniku powinno zasysaæ korek od oleju, je¿eli silnik jest szczelny oczywi¶cie, do¶æ mocno, czasami ciê¿ko odkrêciæ korek. Powinno byæ wyra¼ne pogorszenie pracy silnika po odkrêceniu korka oleju. Je¿eli masz przedliftowe zawory odpowietrzaj±ce to i tak maj± wadê i nie dzia³aj± poprawnie. Jednak¿e poliftowe te¿ siê uszkadza³y, w szczególno¶ci od z³ego oleju. Musisz wymieniæ na nowe i bêdzie ok.

    Taki numer z bagnetem nie powinien siê zdarzyæ absolutnie.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar 750il
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Sk±d
    Gdañsk
    Blog
    4
    no z tym bagnetem jaja jak nic. Wysra³o mi olej na czysty silnik. a jaka jest roznica w tych zaworkach przed i po liftowych? tez mysle ze powietrze z kolektora powinno ssac dos dobrze a dopiero po dodaniu gazu zaworki powinny sie przymkn±æ. a u mnie tak nie jest zaworki odrazu po odpaleniu sie przymykaj±. kolego a u ciebie jest tak jak opisujesz czyli zasysa korek? moze ktos jeszcze sie wypowie dla pewnosci jak jest u niego w v12.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 750il Zobacz posta
    no z tym bagnetem jaja jak nic. Wysra³o mi olej na czysty silnik. a jaka jest roznica w tych zaworkach przed i po liftowych? tez mysle ze powietrze z kolektora powinno ssac dos dobrze a dopiero po dodaniu gazu zaworki powinny sie przymkn±æ. a u mnie tak nie jest zaworki odrazu po odpaleniu sie przymykaj±. kolego a u ciebie jest tak jak opisujesz czyli zasysa korek? moze ktos jeszcze sie wypowie dla pewnosci jak jest u niego w v12.
    Hej, jestem pewny swojego zdania, to M70 jest u mnie w rodzinie od nowo¶ci :)

    Tak u mnie zasysa korek wlewu. Nawet jak siê rêkê przy³o¿y to czuæ delikatnie, ¿e zaci±ga.

    Ró¿nica jest w budowie, s± zupe³nie inne, w starych zaworkach zawiesza³a siê membrana i zachowywa³y siê jak zwyk³y przewód, nie odmyka³y. Dobrym wyznacznikiem jest to co napisa³em, czyli wyra¼ne pogorszenie kultury pracy po odkrêceniu wlewu oleju. Silnik od razu musi zacz±æ delikatnie kuleæ. Je¿eli tak nie jest to znaczy, ¿e jest gdzie¶ nieszczelno¶æ na uszczelkach pokryw, uszczelniaczy zaworowych, b±d¼ zaworów odpowietrzenia, a co za tym idzie jak odkrêcisz korek to nic siê nie zmienia. Jednak¿e silnik w takim wypadku nie pracuje idealnie i delikatnie kuleje ca³y czas.

    Zobacz przede wszystkim czy jest olej w dolocie, na klapce przepustnicy i w rurkach odmy, je¿eli tak to odpowietrzenie do wymiany, bo przepuszcza do dolotu ca³y czas, na wiêkszych obrotach po prostu leje olejem w dolot.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 31-12-2012 o 10:38
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar 750il
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Sk±d
    Gdañsk
    Blog
    4
    Tylko ze mi nie chodzi o zaworki zwrotne ktore sa wpiete w rure dolotu a o te zaworki ktore sa wkladane w pokrywe zaworow. Ze jak odpale silnik to one dlawia odrazu i robi sie cisnienie w skrzyni korbowej.. wychodzi na to ze sprezynki w nich sa zbyt slabe juz i dlawi na wolnych obrotach a powinno po dodaniu gazu zdlawic. Zgadza sie?

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar 750il
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Sk±d
    Gdañsk
    Blog
    4
    A po numerach czesci wychodzi ze zaworki sa takie same przed jak i poliftowe

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 750il Zobacz posta
    A po numerach czesci wychodzi ze zaworki sa takie same przed jak i poliftowe
    Przecie¿ ja te¿ o nich piszê, te które s± w rurze dolotu to zwyk³a gumka i zworek zwrotny.

    Sprawd¼ co napisa³em i bêdziesz wiedzia³, zawory jak nie wymienione na nowe i tak nie dzia³aj±.

    Po numerach te same, bo tych starych ju¿ dawno nie ma i zast±pili je nowymi. Mo¿esz je wyj±æ i zobaczyæ, stare mia³y czarny ¶rodek, a nowe bia³y.

    Tu masz artyku³, który ogarnia temat

    http://bmwe32.masscom.net/ musisz wej¶æ do fixes/engine/VCV/PCV valves v12
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 31-12-2012 o 11:06
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    No i jak w temacie, co¶ siê ruszy³o?

    Musimy wspólnie dbaæ o nasze dinozaury...
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar 750il
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Sk±d
    Gdañsk
    Blog
    4
    No moj dino juz wyleczony. Jako ze mam te nowsze zaworki to postanowilem wyczyscic i wszystko wrocilo do normy. Ale i tak wleca nowki z aso :)

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    No i super :)
    pozdrawiam Bartek

Podobne w±tki

  1. [mechanika] uszczelka skrzyni korbowej
    Przez bruner75 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 08:10
  2. M70B50 - problem z odpalaniem - brak iskry
    Przez kubosh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 20:49
  3. [silnik] Cisnienie w komorze korbowej silnika?
    Przez technics w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 20:40
  4. [silnik] problem z silnikiem m70b50
    Przez KêdziorCG w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 20:59
  5. [mechanika] Odpowietrzenie skrzyni biegów?
    Przez M@rcin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •