Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Potrzebny czujnik KRAKOW - przerywa i nie wkreca sie

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Nie wiem jak z czujnikiem wałka u Ciebie, ale możliwe że to pompa,- arturo193 dobrze podpowiada ( też miałem przygodę z pompą ). Jeśli masz lpg to mógłbyś spróbować awaryjnie odpalić na gazie i jak się uda to wszystko jasne -:)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No tak tyle że silnikiem telepalo i nie wkrecal się w obroty takze podczas jazdy na gazie :/ z drugiej strony baranieje już bo na przyklad wczoraj podczas jazdy bardzo oslabl, zatrzymalem się i zgasl. Nie chcial zapalic, odpalil wlasnie awaryjnie z gazu... No tylko że podczas jazdy też byla ch*jnia... :/

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    no to w takim razie pompa odpada,- masz kompa ? nic nie pokazuje ?, nic mi na razie więcej nie przychodzi do głowy. aaa, odepnij jeszcze aku na co najmniej 15-20min.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    Nie powiedział bym że pompa odpada. Ja mam prawie identyczne objawy co Michał i dziś akurat rano nie chciało mi auto zapalić walczyłem z tym prawie cały dzień odkręcając świece, wykręcałem czujnik wałka korbowego czyściłem go choć jest nowy :D i próbowałem odpalać auto na gazie awaryjnie ale się nie udało dopiero pod wieczór wpadł mi do głowy pomysł że może to pompa paliwa nie podaje, więc ją odkręciłem wyczyściłem wtyczkę i o dziwo auto odpaliło.. Ale jak od razu po odpaleniu dodawałem gazu to auto nie chciało sie wkręcić na obroty dopiero potem jak się zagrzało.. No i auto mi nie pali chyba na któryś cylinder, lewą stronę silnika sprawdzałem wypinając wtyczke od fajko-cewek ale na każdym cylindrze była reakcja, jutro sprawdzę prawą stronę. U mnie jest jeszcze taki błąd że auto jak pochodzi chwilę na wolnych obrotach i się zagrzeje to przygasa tak samo na paliwie i na benzynie. Podejrzewam że uszkodzony jest wtrysk choć komputer nadal twierdzi że to uszkodzony jest czujnik walka korbowego ale nie jest to możliwe bo sam zakupiłem nowy no i wczoraj bylem jeszcze u znajomego i przekładałem od niego czujnik i dalej to samo.. A dlaczego podejrzewam wtrysk? Bo z tego co wiem jeśli nie działa wtrysk benzyny to nie działa również wtrysk gazu (tak czytałem wiec może to złe informacje) i myślę że jak wtrysk nie podaje paliwa to auto przygasa. Sam juz nie wiem co grzebać w aucie i chyba w środę pojedzie ono do mechanika to dopiero wtedy bede wiedział co tak naprawdę jest uszkodzone.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Sprawdzales wiazke od czujnika? Ja tego jeszcze nie robilem ale nie ma u mnie bledu :/

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Problem się wyjaśnił, objawy które opisywałem spowodowane były jakimś dziwnym zwarciem na zasilaniu pompy paliwa (prąd ok 15A) sprawdzone na przekaźniku w bagażniku (obok bezpieczników). Pompę na razie podpiąłem na krótko omijając przekaźnik i obwód zasilania który ma tak duży problem że auto nie chciało wkręcać się na obroty na zasilaniu LPG!!

    Macie jakieś propozycje gdzie szukać przyczyny?

    PS. zdrowy czujnik położenia wału mam w związku z tym od odsprzedania ;)

Podobne wątki

  1. Przerywa gdy sie rozgrzeje M30B30 manual
    Przez Drsta30 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 15:08
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 20:42
  3. [silnik] Slabo wkreca sie na obroty
    Przez e4r5t w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 09:58
  4. [elektryka] Kontroka ABS w e38 zapala sie i gasnie, czy to moze czujnik ?
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 11:46
  5. [mechanika] Kick-down - nie wkreca sie na obroty
    Przez Gwozdziu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 21:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •