Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: e38 2,8 m52tu 2000r falowanie na wolnych i ssanie powietrza

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan

    e38 2,8 m52tu 2000r falowanie na wolnych i ssanie powietrza

    Witam mam mały problem mianowicie nie zawsze on występuje ale dość często.Po odpaleniu auta strasznie falują obroty i słychać bardzo mocno jak gdzieś zasysa powietrze ale jak wcisnę mocno gaz to słychać jakby coś się zamknęło jakaś membrana czy coś takiego i obroty wracają do normy i syczenie ustaje.Jak jadę dynamicznie to na światłach powtórka z rozrywki syczenie i falowanie ponownie przegazowka i jest ok.Jak jadę delikatnie to rzadko powraca ta przypadłość ale zdarza.Czasem muszę go zgasić i odpalić ponownie bo jak się rozpędzam to tak jakby nie palił na wszystkie gary szarpie , po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest ok.Mozę ktoś będzie w stanie pomoc bo tych pożal się panie boże mechaników to strach jechać znów mi skrzynie wymienia i karton czujników na końcu rozłożą ręce i koniec wiedzy.Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Plak w rece i szukaj nieszczelnosci. Psiknij pod kolektror, sprawdz czy to aby nie odma.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    a jak odkręcisz korek od wlewu oleju to mocno zasysa powietrze ? czy auto odpalone na zimno mocno dymi? ubywa oleju ? to tak jak by co w przypadku odmy, wpierw zrób odczyt błędów w INPA. Może jeszcze zdychać przepływomierz jak tak szarpie ja miałem to samo, po wymianie przepływomierza przestał szarpać.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 15:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •