Witam przedstawię instrukcje dołożenia klimatronika do e38. Zrobiłem taką operację i wbrew pozorom nie jest trudna.
Co będzie potrzeba:
- Kompletna nagrzewnica (czyli całe to pudło z wiązką która jest przyczepiona do nagrzewnicy)
- panel klimatronik przed liftem albo po zakodowaniu poliftowy, ja założyłem przedliftowy moje auto z 95r ale będę zmieniał na poliftowy było to opisywane na forum,
- kratka środkowa przednia od wersji klimatronik
- kratka środkowa tylna od wersji klimatronik
Tyle jest części nagrzewnica może być od anglika jest identyczna panel tez działa bez problemu jedynie 2 przyciski są w innych miejscach da se przekodować.
Co do robocizny to trzeba zdemontować cala deskę i tunel środkowy następnie od strony komory silnika odpiąć węzę układu chłodzenia 3 sztuki i 2 sztuki węży od klimatyzacji wcześniej wyciągając czynnik. Od strony komory silnika nagrzewnice trzymają 4 nakrętki 8.
Od środka tylko 2 nakrętki 10 blisko lewarka, należy potem pociągnąć nagrzewnice do tyły jak zeskoczy ze ściany grodziowej należy odpiąć jedną kostkę 4 pinowa po stronie pasażera i jedna bodajże 2 od strony kierowcy ta już nie będziemy wpinać do nowej nagrzewnicy. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności wypuszczając sobie wiązkę do tylnego panelu(jest przy nagrzewnicy) i wiązkę do kratki środkowej z przodu również jest. Kostka 4 pinowa po stronie wpinamy we wtyczkę podłączamy panel zostanie jedna wtyczka od zasilania żarówki podświetlenia starego panelu. Składamy wszystko do kupy i cieszymy się klimatornikiem. Co do demontażu deski to na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=QP9Mwr4kkJw jest to mniej więcej przedstawione, nie zrobiłem zdjęć gdyż nie miałem dostępu do cyfrówki.