Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zmiana Reflektorów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    57
    BMW
    740i E38
    Skąd
    Dziesławice

    Zmiana Reflektorów

    Witam mam u siebie w reflektorach żółte szkła szukałem żeby wymienić same szkła na białe żeby lampy odmłodzić nic nie mogę znałeś, więc postanowiłem zmienić całe lampy ( nie interesuje mnie plastykowe tuningowe tandety).
    Mam takie pytanie mam ksenony a one są bardzo drogie, czy jest możliwe zakupienia normalnych i przełożyć zestaw ksenonów od moich lamp?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    co do ksenonu do wsac uniwersalne chinskie palniki za 100zl i masz ksenon, zaraz odezwie sie batalia.... ale ja wam powiem ze soczewce swiatlo pieknie sie rozklada, nikogo nieoslepia i wyglada jak ori, w 2 moich starych BMW powsadzalem chinskie swiatło bo poprostu nic niewidziałęm! OK moze lampa stara, czy odblysnik itp ale niemam czasu na zabawe i 100zl rozwiazuje sprawe

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    bez wiekszego problemu można pozbyć się tej żółtości przy znikomych kosztach. poszukaj na forum co jak i czym.było o tym juz kilka razy

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    57
    BMW
    740i E38
    Skąd
    Dziesławice
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    co do ksenonu do wsac uniwersalne chinskie palniki za 100zl i masz ksenon, zaraz odezwie sie batalia.... ale ja wam powiem ze soczewce swiatlo pieknie sie rozklada, nikogo nieoslepia i wyglada jak ori, w 2 moich starych BMW powsadzalem chinskie swiatło bo poprostu nic niewidziałęm! OK moze lampa stara, czy odblysnik itp ale niemam czasu na zabawe i 100zl rozwiazuje sprawe
    Mam oryginalne ksenony i nie zamierzam zmieniać i nie chodzi mi o to że nie widac tylko ze nie podobają mi się żółte szkła

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    poczytaj-http://7er.pl/showthread.php/23244-z%C5%BCu%C5%82kniete-szk%C5%82a-w-lampach?highlight=z%BF%F3%B3kni%EAte+szk%B3a
    sławomir

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Kramer Zobacz posta
    Witam mam u siebie w reflektorach żółte szkła szukałem żeby wymienić same szkła na białe żeby lampy odmłodzić nic nie mogę znałeś, więc postanowiłem zmienić całe lampy ( nie interesuje mnie plastykowe tuningowe tandety).
    Mam takie pytanie mam ksenony a one są bardzo drogie, czy jest możliwe zakupienia normalnych i przełożyć zestaw ksenonów od moich lamp?

    Masz przedliftowe e38?

    Nic nie kombinuj z lampami. Zamów sobie nowe klosze w sklepie 7er.pl i zaraz ci tu link do filmików z wymiany szkieł i montazu ori lamp z xenonem zapodam. Nic nie kupuj oprócz szkieł z foruma jeśli masz przedlift.

    Masz poliftowe e38?,

    Jeśli masz polift to masz zamiast szkła plastykowe pokrywy. Zamawiasz je w ASO koszt 2x 676,- niestety.


    Tutaj filmik z demontażu oraz wymiany szkieł i montażu.

    demontaż świateł z auta


    zmiana kloszy


    zmiana kloszy ciąg dalszy


    ostatnie sprawdzenie przed zamknieciem klapy


    finał


    Ja mam auto przedlift a dalem lampy polift i tylko zamienilem klosze z plastykowych na szklane.

    Link do sklepu http://7er.pl/cart.php?do=viewproduct&productid=6
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    90
    BMW
    e38 730
    Skąd
    zabrze
    jaka jest róznica w lampach jesli chodzi o przedlift i polift, jeżeli zmieniłeś klosze - czy to nie jest ta sama lampa tylko z różnymi kloszami? Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Witaj.
    Roznica jest taka ze to klosze sie roznia. W przedlifcie znajdziesz szklane klosze ktore maja proste boki z kazdej strony. Natomiast gdy spojrzysz na poliftowy klosz to ma on takie wyciecia w ksztalcie polowki pomaranczy.

    Bardziej sie oplaca po prostu kupic poliftowy caly reflektor xenonowy i zamienic klosze plastykowe na szklane z przedliftu.
    Koszt jest wtedy maly bo unikamy wymiany blotnikow i zakupu dodatkowych mniejszych kierunkowskazow. U mnie kierunki sa przedlift oraz klosz jest przedlift a reflektor jest poliftowy. Mam bardzo piekna barwe swiatla z zarowek Osram 4100K.

    Reczne poziomowanie zrobilem samemu laczac kabelki numer 5,6,7,8 na kostce z kabelkami numer 1,2,3,4 ze srodka lampy.

    Pojechalem na ustawienie swiatel i gdy kolko jest ustawione na zero to swiatlo swieci tak jak warsztat ustawil na przyrzadzie.
    Niestety auto z ktorych pochodzily te lampy zostalo sprzedane dalej i nie zdazylem dostac wiazek i zestawu poziomowania automatycznego.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar pio
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    30
    BMW
    e39 tds, e38 730, SS900
    Skąd
    SH
    mcdziubek: Fajny tutorial. Mam zastrzeżenia jednak do sposobu demontażu reflektora - można prościej. Nie ma konieczności odkręcania tych trzech górnych śrub (nakrętka na klucz 10) aby podnieść część przedniego pasa. Odkręcasz po prostu krzyżakowym śrubokrętem górne uchwyty od reflektora (pozostają przykręcone do karoserii). Wtedy reflektor da się bez trudności wysunąć bez podnoszenia blachy. Piszę o tym również dlatego, że montaż reflektora jest wtedy o wiele prostszy i znajduje się w tej samej pozycji, w której był i nie ma potrzeby regulacji świateł. Jeszcze jedno: Ta metalowa listwa pod reflektorem po prostu przesuwa się w stronę chłodnicy 2-3 cm i schodzi bez podważania. Aby odczepić lampę od błotnika trzeba wcisnąć środek zatrzasku, którym jest mocowana do błotnika. Poza tym spoko, oby więcej takich materiałów.

Podobne wątki

  1. Spryskiwacze reflektorów
    Przez adrianfuterski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-09-2016, 09:55
  2. spryskiwacze reflektorów
    Przez korszakkk w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 07:41
  3. Regulacja reflektorów
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 16:05
  4. wymiana reflektorów
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 00:36
  5. Spryskiwacze reflektorów
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 11:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •