Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [silnik] Popsuty Termostat? Prośba o pomoc.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    21
    BMW
    BMW 520i E39
    Skąd
    Lublin

    [silnik] Popsuty Termostat? Prośba o pomoc.

    Witajcie, mam problem z autem moją 740i, może opowiem od poczatku by było jasne.W wakacje pękła mi chodnica w czasie drogi, niestety do domu mialem z 5 km to jechałem troche i robiłem postoje co chwile, dobra zrobiłem chodnice i ok, Temperatura silnika wtedy sie leciutko odchylała w prawo, minimalnie.miałem jedną sytuacje w wakacje po ym zdarzeniu..jechałem akurat nad jezioro i stałem w ogromny korku ponad godzine, wskazówka pokazywała temperature taka sama jak wczesniej, lekko odchylone w prawo, a auto ledwo co jechało ponieważ tak sie nagrzało ,lecz po 10 minutach jazdy sytuacja sie uspokoiła i odzyskał moc.Ostatni czasy postanowiłem uszczelnić kolektor, ponieważ ciekło z niego tam pod nakrętkami gdzie są jakieś oringi czy cuś takiego, - tak mi tłumaczyli i owszem to uszczelnili, powiedziałem by sprawdzili również cały układ chłodzący i powiedzielli ze nie cieknie nic, niestety teraz wskazówka pokazywała bardziej nieco w prawo,lekko poza litere F, jeździłem tak 2-3 dni aż poszedł przewód chlodzący....przewodzik już zamówiłem ale jak założe przewód sytuacja sie nie zmieni, nadal bedzie sie odchylac wskazówka, i moge jeździć udawać ze nic sie nie dzieje ale wkoncu pierd^olnie chodnica albo inne kable, tak więc teraz pytanie mam, czy to może być zasluga termostatu ? Ktoś miał podobną sytuacje? Dodam, iż z silnika sie leje olej i przydałoby sie go uszczelnić, lecz szkoda mi wydawać 7 tysięcy za porządne uszczelenienie a i tak juz w niego wpakowałem ponad 20 tysięcy..odpowiedzi typu "tylle włożyłeś?sprzedaj tego grata" naprawde nie pomogą a zamierzam to naprawić, ponieważ tylko w tym mam problem od pół roku, dawajcie propozycje tego co mogło zawinić.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    21
    BMW
    728i
    Skąd
    Warszawa
    widzę że jestes z Lublina, podjedź do Orzecha na Turystyczną zamiast jeździć po warsztatach i będziesz miał sprawę wyjaśnioną :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Moze byc przez termostat. Sprawdz jeszcze temperature na zegarach.

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc w głosowaniu konkursowym...
    Przez MariuszE38 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 08:37
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 11:00
  3. Przyjacielska pomoc - ogromna prośba
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •