Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Problemów z płynem ciąg dalszy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom

    Problemów z płynem ciąg dalszy

    Brak mi juz pomysłów...problem się zaczął po wymianie płynu chłodniczego.Jak jest zimno (przeważnie) wyrzuca mi płyn przez wężyk przelewowy.Wczoraj oprózniło mi 3/4 zbiorniczka płynu.Pojawia się tylko na rozgrzanym silniku, temperatura płynu w normie, strzałka stoi jak wmurowana na środku skali.Mechanicy zaglądali,cudowali,sprawdzali węże z tyłu i śladów nie znaleźli.Czy ktoś ma jakiś pomysł, czy to może być objaw zapowietrzenia układu?Ostatnio wymieniłem nawet korek zbiorniczka, głowice sprawdzone....Nie wiem czy to ma jakis sens bo gdy jest ciepło to raczej tego efektu brak.Ogrzewanie także jest...ekhh juz mi sił brakuje na tych Radomskich "wymieniaczy" -bo mechanikami bym ich nie nazwał.Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?
    "..Eco driving? No, thanks.."

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jeżeli układ się zapowietrza to również będzie tak się zachowywał. Mi na przykład kiedyś zaciągał jak ogrzewałem w miejscu gdzie wąż od elektrozaworów wchodził w grodź. Podejrzewam, że to też będzie związane z elementami ogrzewania, jeżeli dzieje Ci się to głównie podczas włączonego ogrzewania. Ja parę lat temu wymieniłem wszystkie gumowe węże pod maską na nowe i zapomniałem o temacie.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    No właśnie dziwnym trafem wiąże się to z ogrzewaniem i minusową temperaturą.Czasem zanim zacznie lecieć czuć delikatnie zapach płynu przez nawiew..problem zaczął się zaraz po wymianie płynu.Na początek poszedł test głowic na zawartośc co2.Wszystko w normie.Myślisz że któryś z przewodów może zaciągać lewiznę?
    "..Eco driving? No, thanks.."

  4. #4
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    mi stało się to raz niespodziewania i jakiś czas po wymianie płynu....natomiast wszystko zbiegło się w okolicach wymiany płynu a winne było visco które tydzień po wymianie umarło....założyłem nowe ze sklepu i nic takiego się nie powtórzyło :) ale oczywiście może być wina lewego powietrza....

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    winne było visco
    a objawy miałeś takie same? Bo ja miałem tak: podjazd, zobaczyłem że leci ciurkiem, stanąłem i wyłaczyłem auto.Po odkręceniu korka od zbiorniczka zasyczało jak napój "zbyszko" na ostatniej wigilii w Radomiu i po 10 minutach jak wjechałem na kanał to juz było sucho i ni huhu nic nie leciało.To właśnie dzieje się dopiero jak się auto nagrzeje i w 90% jak jest zimno...Jak w takim razie sprawdzić visco czy działa poprawnie
    "..Eco driving? No, thanks.."

  6. #6
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    mi się tak działo na postoju i bez nawiewów był to wieczór lipcowy jakieś 25 stopni,zatrzymałem sie na pogawędkę z kolegą i po chwili kałuża pod autem...temp wskazówka o 1-2mm w prawo od pionu czyli nic się nie gotowało....szybka akcja na forum i zamówienie visco i gites :) żadnych problemów do dziś dnia,po drodze dodatkowe odpowietrzenie zrobiłem ( tzn.powtórzyłem ) i 100% nie była wina zapowietrzenia albo łapania lewego powietrza ,co do visco u mnie szło zatrzymać ręką wiatrak :) ( nie polecam ale kolega się odważył - stary mechanik ) a nowe przy dodaniu gazu na luzie robi taką wichurę że szok i buczy prawie jak V8 :) ( oczywiście porównanie tylko podobnego głosu )
    Ostatnio edytowane przez vramzes ; 22-12-2012 o 15:48

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    hmm..a jak można visco zdiagnozować, to znaczy sprawdzić?Czy płyn leciał u Ciebie w aucie z przelewu?
    "..Eco driving? No, thanks.."

  8. #8
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    tak z przelewu :) w porównaniu do nowego lżej się obracało już po wymontowaniu,jak korek odkręcałem też się wylewało.....

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ale jakby to było wisko, a układ odpowietrzony porządnie, to wskazówka od razu zaczęłaby iść w prawo, a mówisz, że stoi pionowo. Co prawda w M60 pion to dość duża tolerancja, ale nie aż taka, żeby płyn wyrzucało przy szczelnym, odpowietrzonym układzie. Poza tym nawet tempi mechanicy zaczęliby sprawdzać od wiska.

    Test jest prosty, zostaw auto na jałowym bez grzania i podglądaj sobie wskaźnik temperatury oraz zbiorniczek, czy nie wyrzuca. Potem zrób to samo z ogrzewaniem. Obserwuj wisko, czy zwiększa prędkość. Po pół godziny wystarczy, włącz wszystkie światła, grzanie tylnej szyby, grzanie foteli etc, tak żeby zwiększyć obciążenie silnika alternatorem. Ten test wystarczy, żeby znaleźć usterkę.

    Wisko możesz sprawdzić wyłączając gorący silnik, ale jest zimno, więc mocno gorący po przejażdżce, zostawiony na minutę na luzie. Jak wisko będzie się jeszcze obracać parę razy po wyłączeniu silnika to uszkodzone, jak się po około pół obrotu zatrzyma to dobre. Oczywiście ręką też będziesz wyczuwał na wyłączonym silniku czy jest spięte, czy nie.

    Oczywiście sprawne "wichurę" też robi jak kolega wyżej napisał.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 22-12-2012 o 15:58
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DannyV8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    144
    BMW
    730 M60B30
    Skąd
    Radom
    Po świętach muszę wstawić auto i "wymieniacze" sprawdzą visco. Juz mi chcieli pół auta rozbierać,później mówili że za dużo płynu...brak słów
    "..Eco driving? No, thanks.."

Podobne wątki

  1. kondensatory w licznikach ciąg dalszy
    Przez ttrol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 21:01
  2. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 07:41
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 06:23
  4. Problemów ciąg dalszy - zawieszenie...
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •