Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Jakosc oryginalnych olejow silnikowych BMW LL04 ... raczej kiepska !

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    a myślisz że superol w takim teście by wypadł gorzej

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    wyżej wkleiłem linka jak wyglądają inne oleje przy takim opalaniu,

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    bezsensowny test, niewiem co mial udowodnic.... chyba ktory lepszy do frytek

  4. #24
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez solarisbus Zobacz posta
    Jakoś nie widzę powodów do paniki. Bardziej wiarygodna była by próba w normalnej temperaturze pracy oleju, ale w dłuższym okresie czasu, a nie smażenie przez minutę w temp 400 stopni.

    Pozdr.
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    A mało to jest miejsc w silniku, gdzie olej ma styczność z taką temperaturą? Na cylindrach masz lekko taką temperaturę i dlatego ten test, przecież nikt nie robił by testu dla wyimaginowanych warunków. W miejscach tarcia jest dużo chłodniej, ale też niekoniecznie w motosporcie.

    Test ciekawy, bo mi się też wydawało, że ori BMW to Castrol, a wychodzi, że albo nie, albo jest dużo gorszej jakości.
    Dokladnie jak pisze Solarisbus - ten test to pic na wode - nie ma tu nic co mogloby byc miarodajne

    @Ttrol niestety malo jest miejsc w silniku gdzie jest 400 stopni...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #25
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Dokladnie jak pisze Solarisbus - ten test to pic na wode - nie ma tu nic co mogloby byc miarodajne

    @Ttrol niestety malo jest miejsc w silniku gdzie jest 400 stopni...
    Nie chce mi się tutaj rozwijać tematu, ale czoło płomienia w komorze spalania silnika benzynowego to około 800 stopni, tak temperatura działa na olej na cylindrach bezpośrednio. Co prawda krótko, ale zawsze. A wystarczy, że mieszanka jest za uboga i zrobi się dużo więcej, nawet kilka razy więcej, a idealnie stechiometryczna nie jest nigdy, niestety cykl regulacji regulatora w DME ma swoją pętlę histerezy również.

    Tutaj mam trochę wiedzy, bo pracowałem w TRW przy projektowaniu sterowników DME dla różnych marek i różnych silników.

    Nie mówię, że ten test jest miarodajny, ale daje do myślenia.
    pozdrawiam Bartek

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    to ja proponuje zrobic wlasny test, wlac do fiolki smaru grafitowego, napewno przy 400 nic mu sie niestanie, wiec hop kazdy zalewa do silnika,,,,

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Przeszedłem z Castrola na Total, zero dolewek:) Wcześniej nawet co 1000km musiałem literek wlać, zwłaszcza latem.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Castrol to żadna rewelacja ,fakt że sprzedaje się najlepiej ,ale silnik po takim oleju nie należy do najczystszych zwłaszcza miska olejowa ma dziwny nagar taka smoła widziałem już kilka razy i właśnie te silniki eksploatowane były na castrolu.Miałem również okazję widzieć co się dzieje po magnateku to dopiero syf ,nagar jest wszędzie na wałku , pokrywie zaworowej ,tłokach i na końcu w misce wszędzie dosłownie .Osobiście uważam że są dużo lepsze oleje : motul , liqui moly,a nawet mobil.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Castrol to żadna rewelacja ,fakt że sprzedaje się najlepiej ,ale silnik po takim oleju nie należy do najczystszych zwłaszcza miska olejowa ma dziwny nagar taka smoła widziałem już kilka razy i właśnie te silniki eksploatowane były na castrolu.Miałem również okazję widzieć co się dzieje po magnateku to dopiero syf ,nagar jest wszędzie na wałku , pokrywie zaworowej ,tłokach i na końcu w misce wszędzie dosłownie .Osobiście uważam że są dużo lepsze oleje : motul , liqui moly,a nawet mobil.Ja zalewam liqui i jest mega oliwa polecam top tec 5w40.
    Coś zdublowałem sorki !

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Mam znajomego dystrybutora olejów, który twierdzi, że najbardziej popularne oleje, takie jak castrol i mobil są produkowane głównie z oczyszczonych zużytych olejów. Ja swego czasu jeździłem na QuaqerState, Penzoil i Esso (teraz chyba nie istnieje, a kiedyś dostawca BMW) wymieniając go co 20-25 tys. km wg wskazań kompa. Silnik był czyściutki i olej spuszczałem ledwo zażółcony. Gdy pożałowałem i zmieniłem kilka razy markę (lotos, elf, mobil) zaczęły mi się pojawiać nagary, olej spuszczałem czarny, a wymianę musiałem robić co 10-11 tys.
    Nadmienię, że wszystkie oleje były podobnej specyfikacji i w pełni syntetyczne.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 21:17
  2. pomocy potrzebna miska olejow V8 3.0
    Przez wojnar6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 18:11
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 14:54
  4. [ blacharka] a raczej lakierka
    Przez wampohl24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 19:49
  5. Raczej nie te forum... Audi A8 4.2
    Przez kolonkos w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 09:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •