Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] szczeki hamulcowe...

  1. #1
    7ka
    Gość

    [mechanika] szczeki hamulcowe...

    mam pytanie gdzie znajduja sie szczeki hamulcowe...one odpowiadaja za "reczny " czy dobrze mysle??..

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Znajdują się na tylnych osiach. Działają niezależnie od chalulca. Wymieniasz je, jeśli jest taka potrzeba, przy wymianie tylnych tarcz.

  3. #3
    7ka
    Gość
    na tylnych osiach..a czemu przy wymianie tarczy nalezy je wymienic??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Tylne tarcze starczają na barrrdzo długi okres (praktycznie 300 tyź km) dlatego często dochodzi do takich sytuacji http://www.forum.7er.pl/viewtopic.php?t=468
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  5. #5
    7ka
    Gość
    ok,czyli dobrze myslalem ze szczeki hamulcowe a wlasciwie beben jest w tarczy..powiem szczerze ze cos mi tam czasami piszczy..nie zawsze tylko jak sie zatrzymam i skrece w lewo (pod obciazeniem,i czasami bez..) dodam mocno gazu i uczucie jest takie jakby wlasnie jakas linka czy cos trzymalo ten hamulec ...nie wiem ale tak kombinuje co to moze byc..mam to juz od bardzo dlugiego czasu ..zrobilem na tym okolo 3-4tys km..bylem u mechanika bo myslalem ze lozysko ale nic z tego..lozysko jest ok..i dlatego tak sadze ze chyba te szczeki sie cos blokuja..moze pod obciazeniem linka sie naciaga itp...kurde!!

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez zielony
    Tylne tarcze starczają na barrrdzo długi okres (praktycznie 300 tyź km) dlatego często dochodzi do takich sytuacji ...
    Moje strarczYŁY TYLKO NA 160 tys.
    Może wyraziłem się troszkę nie precyzyjnie. Trzeba zdjąć tylne tarcze by dostać się do szczęk.
    Często zdarza się, że zagląda się do nich właśnie przy wymianie tylnych tarcz. Z regóły wówczas stan szczęk jest już opłakany.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Szybciutko ale to chyba kwestia eksploatacji ,
    U mnie po prostu skończył sie ręczny dlatego postanowiłem zrobić za jednym zamachem wszystko
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  8. #8
    7ka
    Gość
    a jak to jest z ta linka w e38..tez jest tak samo jak w e32?? podejzewam ze przy obciazeniu ta linka sie naciaga,ale tylko lewe tylne kolo,tylko wtedy jesli mocno przyspiesze ze startu na zakrecie w lewo..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •