Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: AKCYZA

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    83
    BMW
    730d
    Skąd
    Bogatynia

    AKCYZA

    witam mam pytanie czy wiecie coś odnośnie akcyzy na zakupione auto z zagranicy mam zamiar takie kupić i podobno urzędy naliczają ją na podstawie jakichś cenników czy wie ktoś coś więcej na ten temat?
    walczak.tomek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    tak wedlug tzw eurotaxu. Placisz teraz nie od podanej ceny w umowie ale od wartosci rynkowej samochodu. Dla auta powyzej 2000ccm jest 13.6% od wartosci rynkowej tego pojazdu. Takze na umowie mozesz sobie wypisywac co tylko chcesz a akcyza to juz osobna sprawa...
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    293
    BMW
    F07 530D
    Skąd
    Bytom
    A czy ten nowy przepis dotyczy również samochodów dostawczych? Pytam ponieważ przymierzam się do zmiany auta dostawczego i interesuje mnie ford transit 2002-2003. Dzięki za info.

  4. #4
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...a gdzie mozna wartosc eurotaxu sprawdzic (na stronie eutotax chca kaske)

    Pozdr.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    Cytat Zamieszczone przez raf_jez
    A czy ten nowy przepis dotyczy również samochodów dostawczych? Pytam ponieważ przymierzam się do zmiany auta dostawczego i interesuje mnie ford transit 2002-2003. Dzięki za info.
    najlepsze jest to ze ponoc eurotax jest wprowadzony rowniez na auta z polski- mianowicie jezeli kupisz furke z polski to takze placisz ten podatek
    jezeli chodzi o auta dostawcze to dokladnie nie wiem ale na moj gust to bankowo tych tez to dotyczy...
    a gdzie mozna sprawdzic Grzes to nie wiem
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    86
    Ciężarowych to nie dotyczy , bo kwota jest naliczana przy akcyzie w urzędzie celnym a ciężarowe nie zgłasza się w celnym tylko od razu do urzędu skarbowego i rejestracja.

  7. #7
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Ale oczywiście problem jest kiedy sprowadzone auto jest lekko uszkodzone. Wtedy tylko wycena rzeczoznawcy ??
    Pić trzeba ! Jeść można !

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    293
    BMW
    F07 530D
    Skąd
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez aneta77
    Ciężarowych to nie dotyczy , bo kwota jest naliczana przy akcyzie w urzędzie celnym a ciężarowe nie zgłasza się w celnym tylko od razu do urzędu skarbowego i rejestracja.
    Dzięki za odp, ale ponieważ nigdy jeszcze nic nie sprowadzałem, a zamierzam dostawczaka, dlatego zapytam jeszcze raz w celu upewnienia się. Rozumiem, że jadę sobie przykładowo do Niemiec, kupuję upatrzony wóz, wykupuję na miejscu tablice i ubezpieczenie, wracam do Polski robię przegląd, idę do Skarbówki, tłumaczę dokumenty (w celu oszczędności piszę umowę kupna sprzedaży na 2-języcznym druku) i pozostaje tylko wykupić OC i zarejestrować? Czy ktoś mi może napisać jaki to mniej więcej koszt? Dla podpowiedzi dodam, że interesuje mnie Ford Transit 2003r cena 7000-8000E. Dzięki i pozdrawiam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    Cytat Zamieszczone przez raf_jez
    Cytat Zamieszczone przez aneta77
    Ciężarowych to nie dotyczy , bo kwota jest naliczana przy akcyzie w urzędzie celnym a ciężarowe nie zgłasza się w celnym tylko od razu do urzędu skarbowego i rejestracja.
    Dzięki za odp, ale ponieważ nigdy jeszcze nic nie sprowadzałem, a zamierzam dostawczaka, dlatego zapytam jeszcze raz w celu upewnienia się. Rozumiem, że jadę sobie przykładowo do Niemiec, kupuję upatrzony wóz, wykupuję na miejscu tablice i ubezpieczenie, wracam do Polski robię przegląd, idę do Skarbówki, tłumaczę dokumenty (w celu oszczędności piszę umowę kupna sprzedaży na 2-języcznym druku) i pozostaje tylko wykupić OC i zarejestrować? Czy ktoś mi może napisać jaki to mniej więcej koszt? Dla podpowiedzi dodam, że interesuje mnie Ford Transit 2003r cena 7000-8000E. Dzięki i pozdrawiam
    ja osobiscie wolalbym kupic od handlarza juz zarejestrowane- mniej biegania. Niedawno kupilem iveco daily (polecam) wlasnie od handlarza z lubina i od niego droga prosto do wydzialu komunikacji pozniej ubezpieczenie. A co do dostawczych to jest na nie akcyza a dlaczego:
    a dlatego ze jest to auto do 3.5 dmc wiec nie jest to jeszcze ciezarowka. Nie bierz forda bo bedziesz narzekal na niego- polecam Ci takie auta jak: renault master- w swojej kategorii jest malo psujacy sie, wygodny i malo pali, to samo dotyczy fiata ducato- podobno najlepszy dostawczak, firmy bardzo je sobie chwala (to nie jest zwykly fiat typu palio, bravo itd) no i jezeli chodzi o zywotnosc silnika to oczywiscie iveco...ja mam max dlugie max wysokie- dlugoscia podobne do najdluzeszego sprintera i dluzsze od maxi ducato, tranzita, mastera itp. Nie mowiac juz o komforcie jazdy (fotel dmuchany, delkatnie Cie buja jak w ciezarowce ;) ) auto jest z 2000r, michu ma iveco z lat 90tych (nie pamietam rocznika dokladnie) i rownierz je sobie chwali. Moj znajomy ma z roku 96, nastukane juz ponad 300tkm i auto lata dalej bez remontow i napraw- na bierzaco, wiadomo- klocki, filtry i olej.. Tak wiec jezeli zalezy Ci na silniku i komforcie jazdy (w kazdym innym busie auto skacze na dziurach a Ty razem z nim) to goraco polecam iveco.
    pzdr
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    86
    Nie wiem może akcyzę wprowadzili na ciężarowe ale jakoś przeoczyłam to , mimo że się tym zajmuje, i jeszcze nie słyszałam aby ktoś płacił akcyzę za LKW. Powyżej 3,5 wykupuję się koncesję ale nie akcyzę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •