Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: dziwnie odpala i znika olej..

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław

    dziwnie odpala i znika olej..

    taki problemik:
    1. jak auto jest zimne to rano mam problem z opdaleniem, chyba ze mam np pol zbiornika benzyny to wtedy tez dluzej kreci ale lapie za pierwszym razem, natomiast kiedy mam ok 20l to zaczyna sie zabawa i niekiedy nawet za 4 razem odpali
    2. kiedy juz mi sie uda sztuka odpalenia (lub mam tak jak pisalem wczesniej pol zbiornika paliwa i odpali za 1 razem) to motor kuleje, tzn nie pracuje jakby na wszystkie gary, trzesie sie delikatnie, dopiero po ok 2-3 sekundach zaczyna pracowac normalnie........?
    3. jakies 2 mies temu wymienialem odme. Przed wymiana mialem problem bo olej mi gdzies uciekal- okazalo sie ze wezyk u dolu odmy wisial juz na ostatnim wlosku i tamtedy lal sie olej. Po wymianie spokoj- zero ubywania oleju (oczywiscie smrod spalonego oleju z wydechow zniknal) autko chodzilo super. Az do niedawna- tydzien temu musialem dolac odrobine po trasie wroclaw-zamosc-wroclaw, a wczoraj po naszym spocie w swieradowie.....rurka na odmie jest cala wiec co za cholera? auto nie kopci i nie smierdzi spalanym olejem.....?
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  2. #2
    Jesli idzie o pkt. 1. i 2. to jestem za pomiarem cisnienia paliwa. Zmierz jak to wyglada przy rozruchu. Juz w momencie krecenia powinno byc 3,5 bara na listwie. Przyczyny mozna szukac zarowno w regulatorze cisnienia jak i w pompce paliwa. Raczej sklanialbym sie ku pompce.
    Jesli pkt. 3. to napisz na czym jezdzisz (jaki olej) i jezdzij dalej czyniac obserwacje ile ta Twoja motoryzacja pali oliwy.
    Czekamy na info

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    na czym jezdzisz (jaki olej) i jezdzij dalej czyniac obserwacje ile ta Twoja motoryzacja pali oliwy.
    Czekamy na info
    castrol 10w40 mowilem Ci w kauflandzie w niemczech ;)
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    wracajac do tematu:
    od polowy stanu na bagnecie przejechalem 2200km i dolalem do polowy stanu bagnetu ok 300ml oleju.. wydaje mi sie ze to bardzo duzo a nie widac zadnych wyciekow oleju pod autem...
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  5. #5
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Na wszelki wypadek sprawdziłbym ciśnienie na każdym z garów. Może pierścionki? A nie przegrzałeś ją po tym Świeradowie ?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    przegrzac napewno nie przegrzalem- bardziej ja bylem przegrzany ;D greg robil mi diagnostyke i cos wyszlo wlasnie z cisnieniem oleju..
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •