Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] zmiana silnika V8 3.0 na 4.0

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa

    [mechanika] zmiana silnika V8 3.0 na 4.0

    witam. Czy silnik V8 4.0 bedzie pasował w miejsce V8 3.0? Skrzynia manual. Co trzeba poza samym silnikiem.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    o bosze - tu tez o to samo trujesz - rozbrajasz mnie...


    przeciez Twój mechanik zmienia silniki w bmw jak rekawiczki wiec nie rozumiem w czy problem ?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    nikt ci nie każe tego czytać!

  4. #4
    Specjalistą nie jestem, no ale zastanawia mnie sens takiej przekładki. Nie lepiej po prostu zmienić auto na takie, które ma 4.0. Przekładka to jednak sporo zabawy. Do silnika dochodzi osprzęt, nie wiem jak z poduszkami czy do 3.0 i 4.0 są te same, sprzęgło i takie tam. Na pewno nie zamknie się to kwotą kilkuset zł. Ja bym wolał zmienić auto niż pakować sie w takie akcje. Na pewno da sie to zrobić, da sie nawet wsadzić volkswagenowskie 2.0 TDI do Calibry ;) ale moim zdaniem z czysto ekonomicznego punktu jest to średnio opłacalne. No chyba że ma się to wymarzone, wychuchane, idealnie utrzymane auto i robi się to dla zaspokojenia własnych potrzeb, bo 3.0 juz nie starcza, to wtedy mniejsza o koszta, liczy się później uśmiech na twarzy. Mam w Krakowie specjalistę od różnych dziwnych przekładek, więc przy okazji postaram się wypytać jak on to widzi.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •