Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Kodowanie licznika, lcm-a, czujnika zmierzchu i deszczu

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Kodowanie licznika, lcm-a, czujnika zmierzchu i deszczu

    Witam samochód to e38 94rok, potrzebuję zakodować licznik po wymianie na inny(ewentualnie naprawa pixeli)
    do tego założyłem czujnik RLS który chcę podłączyć i zakodować włącznie z wymianą i kodowaniem lcm-a 4 i wpisaniem czujnika do listy wyposażenia.
    Czy jest ktoś w stanie zrobić mi to komplexowo, oczywiście nie za darmo, mogę też podjechać w granicach rozsądku myślę o 200-250km w jedną stronę? Interesuje mnie osoba która zna dobrze temat.
    Ostatnio edytowane przez lockbud ; 15-12-2012 o 21:16

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Montowałem już lcm3 w kilku autach przed 98 rokiem i w każdym były problemy.

    Najlepszym rozwiązaniem jest kupno lcm i licznika z jednego auta. Wtedy jest najmniejszy problem z kodowaniem. Za to będzie problem z wyświetlaniem biegów. Innych efektów ubocznych nie przewiduję ale mogą się pojawić.

    Bez wymiany licznika kodowanie lcm 4 jest nie możliwe. Aby zakodować lcm 4 na starszym aucie wymagany jest odpowiedni licznik od nowszego auta najlepiej z dawcy lcm. Można zostawić na starym liczniku ale nie będzie diagnozy RLS i kodowanie lcm nie będzie możliwe.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Sprawa jest taka że mam już od jakiegoś czasu wymianiony LM na LCM3 zakodowany i takie tam, teraz wymieniłem licznik od anglika bo tamten padł i chciałbym w nim zrobić pixele + kodowanie. Sprawa czujnika RLS jest taka że w standardzie nie miałem nawet czujnika deszczu, ale pękła mi szyba czołowa i pomyślałem że założę przy okazji czujnik deszczu ale bez sensu robić sam czujnik deszczu i kupiłem czujnik deszczu i zmierzchu razem z LCM 4 i włącznikiem, trzeba mi to tylko podłączyć i dodkodować, znajomy który jest w stanie to zrobić trochę zwleka bo czekam już kilka miesięcy dlatego założyłem temat tutaj :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jestem to w stanie zrobić ale jest kawałek drogi do mnie. Na dodatek potrzebuję auto przynajmniej na dobę.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    RLS nie było seryjnie w E38, więc dopisać do listy kodowania RLS nie bardzo się da.
    Można zrobić tak, żeby dopisać czujnik deszczu, a po prostu funkcję współpracy czujnika z LCM można włączyć bawiąc się NCS'em.

    Mam dostęp do PA Softu(a więc VIN w modułach bez problemu zmienię). Wiązkę masz przerobioną pod LCM, więc to nie problem.

    Więc kodowanie w liczniku bez problemu mogę wpisać właściwe.

    Tyle, że musiałbyś przyjechać do Raciborza i jedyna pora to późny wieczór(kończę pracę od 17:00)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik 7er User Awatar Jozymek23
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    291
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Józefów
    ten czujnik rls to moze byc obojetnie jaki czy musi miec jakis konkretny numer fabryczny zeby pasowal do e38?
    znalazlem czujniki o roznych numerach fabrycznych, ma to znaczenie? np od e60, e90? beda pasowac?

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Możesz podać sposób na normalne kodowanie lcm 3 na liczniku przedliftowym bo jeszcze tego nie umiem.

    Jak do tej pory przy kodowaniu wyskakuje błąd że licznik ma niewłaściwy ci. Można inaczej ale trzeba by mieć zcs od dawcy.I też nie zawsze licznik pozwala. Trafił mi się lcm z ci19 i lipa. Nie szkło tego zakodować mimo wybrania plików ręcznie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik 7er User Awatar Jozymek23
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    291
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Józefów
    posiadam taki sensor rls 6 923 954 bedzie dobry? trzeba zmienic podstawke do mocowania na szybe?? gdzie ja kupic?

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Seban. Lockbud ma zmieniany licznik, więc powinno to pójść.

    Co do LCM to kodowałem kiedyś LCM IIIB, który ponoć w E38 nie da się i działał bez zarzutu.
    Skopiowałem z folderu E39 plik do LCM o odpowiednim kodowaniu(chyba własnie CI19 to jest) i podstawiłem później ręcznie(funkcja enter SGET) odpowiedni plik. Działało to u szajboosa bez zarzutu. Jedyny problem był taki, że za każdym kodowaniem musiałem korzystać z takiego rozwiązania(nawet przy edycji FSW/PSW)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Seban123 dzięki ale jednak do ciebie trochę daleko, natomiast cursor jeżli jesteś w stanie pokodować i podłączyć to wszystko (czujnik RLS mam nie podłączony ale wiązkę wypuściłem za schowek kierowcy) to wsępnie byłbym chętny jeżeli SK będzie miał dalej takie napięte terminy to się odezwę i się umówimy, a jak z pixelami ogarniasz?

Podobne wątki

  1. [elektronika] Po wymianie LCM -II na LCM-III brak kierunków, co dalej?
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 08:17
  2. [elektryka] aktywacja swiateł i czujnika deszczu
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 20:06
  3. [elektryka] czy ktoś ma wiedze na temat czujnika deszczu dokładanego
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 06:34
  4. Mocowanie czujnika zmierzchu, czy da się kupić osobno?
    Przez cursor w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 07:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •