Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: [mechanika] Kopci i każdy mówi , że spala olej a diagnoza in

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] Kopci i każdy mówi , że spala olej a diagnoza in

    Od kilku miesięcy dostawałem od znajomych informacje , że moje auto spala olej bo strasznie kopci. Zrobiłem dzisiaj diagnostykę spalin i mechanik postawił diagnozę , że jest walnięta przepływka ... czy może mieć racje ??
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    najlepiej pojechac do serwisu w gorlitz i za diagnoze zaplacisz 18euro. u mnie tez dzialy sie jakies cyrki z autem niepotrzebnie kupowalem rozne czesci a wystarczylo zmienic ustawienia komputera w serwisie

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    też ci kopciła ??
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    ja mialem akurat inny problem bo z obrotami i gasnieciem auta ale namowilem kolege ktory mial rowniez podejrzenie padnietej przplywki i pojechal do aso i potwierdzili to diagnoza i jeszcze tez cos mu tam porobili za free. naprawde serwis w gorlitz jest bardzo przyjazny, diagnoza kosztuje do 30euro ale jak auto jest starsze to i cena spada, godzina naprawy kosztuje ok 6 euro ale jak jest wiecej do zrobienia to nie kasuja na godziny,wiek auta tez biora pod uwage. chyba bardziej sie oplaca robic juz auto u nich niz u wiekszosci mechanikow, problem tylko z czesciami bo niektore orginalne sa okropnie drogie ale to tez mozna chyba jakos rozwiazac :) i z doswiadczenia juz wiem ze podlaczenie u nich a diagnoza carsoftem czy innym programem nie maja porownania dlatego polecam ta metode :)

  5. #5
    Rzeczywiscie moze to byc preplywka, ale przede wszystkim auto slabnie i nierownomiernie rozwija moc. Moze to byc przyciety zawor EGR, dziura w ukladnie dolotowym = nieszczelne weze, intercooler.
    Jesli takie macie ceny to jedz do ASO w Goerlitz bo szkoda czasu na poszukiwania

    Daj znac co i jak

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    godzina naprawy kosztuje ok 6 euro ale jak jest wiecej do zrobienia to nie kasuja na godziny,wiek auta tez biora pod uwage

    Ja nie wiem w ktorym ASO w Görlitz byles - bo jest chyba tylko jedna.

    Co do ceny diagnostyki to sie moze zgadzac - ale godzina naprawy - 6 Euro ? to bajki.

    Ktory mechanik ruszy cokolwiek za 18 PLN ? Chyba zaden - a tym bardziej w DE.

    W niemczech czas i koszt naprawy oblicza sie w jednostkach - kazda naprawa ma przydzielona ilosc jednostek. Bardzo mozliwe ze jedna jednostka kosztuje 6 Euro Netto.

    Cos musiales zle zrozumiec. Czesci sa na pewno tansze niz w polsce ( choc niekoniecznie w Görlitz) - ale koszt pracy jest duzo, duzo wyzszy.

    Pozdrawiam


    Sebek
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    rozmawialem z pania ktora tam pracuje pani aneta sz. i mowila mi ze godzina roboty kosztuje 6-7 euro ale jesli jest bardzo duzo roboty przy aucie to przestaja liczyc robote na godzine. ciezko jest tu cos zle zrozumiec, mozliwe ze jej sie cos pomylilo. w czwartek bede w tym serwisie wiec spytam jeszcze raz ale pewien jestem ze ja niczego nie pokrecilem

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    OK - jak bedziesz tam w czwartek spytaj pania Anete ile kosztowala by wymiana sprezyn przednich - w e38. Ciekaw jestem jaka cene ci powie - liczac godzine za 6-7 Euro.

    Chodzi mi o cene samej pracy bez czesci.

    Z reszta juz tam zadzwonie i wszytko bedziemy wiedziec - ale i tyk spytaj.


    sebek
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    6 Euro za godzine - ;D ;D ;D ;D ;D ;D chyba w chinach ;D ;D ;D ;D

    wlasnie tam dzwonilem i rozmawialem najpierw z pania Aneta (po niemiecku) a pozniej z Mistrzem warsztatu (Werkstattmeister)

    A wiec tak - lapcie sie oparc:

    7,20 Euro (Netto) za 5 minut ! x 12 = 86,40 Euro (netto) za godzine

    czyli 102 Euro (Brutto) za godzine !

    Po co ta pani opowiada takie glupoty, moze chciala cie naciagnac - zdziwilbys sie przy odbiorze auta.

    Tak poza tym - ASO w Görlitz jest jednym z najdrozszych ASO BMW w calym regionie Saksonii.

    Pozdrawiam

    Sebek
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    7ka
    Gość
    ja w Bremen w warsztacie gdzie servisuje moja 7er place za godzine roboty 50-60 euro.. za wymiane sprezyn niestety zaplacilem 150 euro.. jesli te 7 euro byloby za godzine pracy to musielby ten warsztat zamknac...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •