Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: 740i czasami traci moc,szarpie, strzela w kolektor i "ryczy" POMOCY!!! :(

  1. #1
    marcin.b11
    Gość

    Exclamation 740i czasami traci moc,szarpie, strzela w kolektor i "ryczy" POMOCY!!! :(

    witam
    posiadam bmw e38 silnik 740 V8 m60b40 automat, auto momentami zachowuje się tragicznie np odpalę jadę stoję na światłach spadają obroty z 700 na 500 (czasem niżej) silnik ledwo chodzi trzęsie buda,czasem zgaśnie przy zatrzymaniu na skrzyżowaniu, próbując ruszyć gaz w podłogę po chwili jedzie ale ledwo ledwo (i strzela w kolektor chyba ale tylko na Pb) brak reakcji na gaz, ciężko zmienia biegi (przeciąga i czasami nie chce przełączyć) po czasie (nagle z niczego) dostaje kopa i leci jak rakieta. kilka razy dnia tak się dzieje.
    i niezależnie czy jadę na Pb czy LPG. to jest jak totolotek. podpowiem że byłem na kompie i nic tylko sondy lambda obie przed kat bo są strumienice. zmieniłem czujnik wałka rozrządu, nowy olej i filtr powietrza, świece NGK i nowe gumki cewek, umyłem silnik krokowy i przepustnice, podmieniłem kumpla przepływkę i bez zmian było. :( brakuje mi już pomysłów pomóżcie proszę!!!

  2. #2
    marcin.b11
    Gość
    a i reset kompa poprzez odłączenie klemy też już robiłem i jeździłem na Pb ale to też nic nie pomogło :(

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcin.b11 Zobacz posta
    witam
    posiadam bmw e38 silnik 740 V8 m60b40 automat, auto momentami zachowuje się tragicznie np odpalę jadę stoję na światłach spadają obroty z 700 na 500 (czasem niżej) silnik ledwo chodzi trzęsie buda,czasem zgaśnie przy zatrzymaniu na skrzyżowaniu, próbując ruszyć gaz w podłogę po chwili jedzie ale ledwo ledwo (i strzela w kolektor chyba ale tylko na Pb) brak reakcji na gaz, ciężko zmienia biegi (przeciąga i czasami nie chce przełączyć) po czasie (nagle z niczego) dostaje kopa i leci jak rakieta. kilka razy dnia tak się dzieje.
    i niezależnie czy jadę na Pb czy LPG. to jest jak totolotek. podpowiem że byłem na kompie i nic tylko sondy lambda obie przed kat bo są strumienice. zmieniłem czujnik wałka rozrządu, nowy olej i filtr powietrza, świece NGK i nowe gumki cewek, umyłem silnik krokowy i przepustnice, podmieniłem kumpla przepływkę i bez zmian było. :( brakuje mi już pomysłów pomóżcie proszę!!!
    objawy podobne jak miałem przy lewym powietrzu

    strzela, masz pewnie za bogata mieszankę (sprawdź na kompie korekty długoterminowe benzyny - LTFT - pewnie są koło +20%) , podepnij kompuer jeszcze raz, obserwuj korekty krótkoterminowe STFT, weź break cleaner za 10zl lub inny rozpuszczalnik w sprayu, psikaj po całym dolocie i kolektorze i wokół w różne miejsca i obserwuj zmiany stft i tak w kolko, jak się STFT zmienia na + masz dziore, kupujesz uszczelek i rurek za 600? wymieniasz wszystkie i problem z głowy ...miałem to co zimę przez 3 lata

  4. #4
    marcin.b11
    Gość
    raczej to nie układ dolotowy bo przypadłość byłaby cały czas a ona ma ją tylko CZASAMI.. :(:(:(

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcin.b11 Zobacz posta
    raczej to nie układ dolotowy bo przypadłość byłaby cały czas a ona ma ją tylko CZASAMI.. :(:(:(
    tak tak ta , ale nie ;)
    a u mnie tak właśnie nieszczelny dolot się objawiał "na zimnym" ;P

    prosta diagnostyka - niech chłop zrobi i będzie wiadomo :D ...powodów może byc 1000

  6. #6
    marcin.b11
    Gość
    u mnie jest tak, że na zimny i na ciepłym to łapie. jeśli zgaszę ją wieczorem gdy ma zamułę to rano gdy odpalam ona nadal jest i nagle po np 10km znika i jest pełna moc. postaram sie w tym tyg jechać na kompa

  7. #7
    marcin.b11
    Gość
    koledzy ponawiam bo doprowadza mnie to do furii ;(

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    a moim zdaniem beda te sondy mialem w poprzedniej wyciete katy zamiast ich tlumiki przelotowe i bledow nie bylo.Z reszta sporo ludzi ma wyciete katy i problemow z sondami nie maja ;)

  9. #9
    marcin.b11
    Gość
    musze zrobić porządek ze skrzynia i wymienie obie sondy i zobaczymy :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BlooDi
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    142
    BMW
    e38 730d '00
    Skąd
    Toruń
    Podobmnie mialem w moim potworze (nissan sunny 1.6 gaz automat) pojechalem do gazownika zaslepil dolot zimnego powietrza i zostawil tylko ten co zasysa powietrze z pod kolektora wydechowego i problem jak reka odjął, na zimnym jak hamowalem trasl i potrafil zgasnac, a na cieplym jak mu ostro dalem i potem schodzil na niskie obroty tez trzasl oi potrafil zgasnac. Niewiem czy w e38 tez powietrze zasysa i zimne i cieple ale moze warto taka opcje sprawdzic.

Podobne wątki

  1. "Getribenprogram"-lub cos takiego POMOCY
    Przez Gąsior w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 13:38
  2. witam pomocy komunikat "sprawdz olej w skrzyni"
    Przez artur240786 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 16:04
  3. e38 M62 strzela w kolektor ssący. POMOCY !!
    Przez mattii2707 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 20:09
  4. [mechanika] gaz do dechy - traci moc
    Przez bmw4woman w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 09:03
  5. POMOCY PROBLEM ; "ZŁODZIEJKA" DO ŚRUB SIE OBROBIŁA
    Przez Maniekk w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 13:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •