Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: 740i czasami traci moc,szarpie, strzela w kolektor i "ryczy" POMOCY!!! :(

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jak sam napisałeś błędów nie było po za sondami czyli są błędy na sondach także zacznij od nich bo względem nich komputer także ustawia dawke i mozliwe, że zalewa Ci samochód

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    10
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Gdańsk
    Napisałeś że czujnik położenia wałka rozrządu wymieniłeś. Słyszałem że niektóre zamienniki są do dupy. Odłącz czujnik i odpal. Jak się poprawi to wina czujnika. No chyba że masz oryginał. Strzelam bo sam walczę z podobną sprawą i poluje na czujnik

  3. #13
    marcin.b11
    Gość
    obecnie jest na robieniu skrzyni bo padla i ją remontuję. zobaczymy jak odbiorę

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Speedy
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    138
    BMW
    e36 M50b20 320i cab
    Skąd
    Chełm/Stenungsund
    Blog
    4
    Jak na kopie pokazalo Ci sondy to po prostu je odlacz i spr roznice, dlugo na odpietych nie jezdzij bo znowu bedzie swirowac ale spokojnie kilka dni posmigaj jak pomoze
    jak sie myle to mnie poprawcie ale w M50b25 odlaczalem dla spr i nic sie stalo a objawy ustaly

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Jeśli mówimy o takim zachowaniu silnika (2 bieg, gaz w podłogę):


    Też bym obstawiał sondy. U mnie jedna zgłaszała błąd od 2 lat. Ten problem pojawił się raz, potem spokój na pół roku, potem coraz częściej. Zawsze jak ręką odjął po kilkuminutowym odpięciu klemy. Wymieniłem obie sondy na nówki Boscha kilka miesięcy temu i od tego czasu jeszcze się to nie zdarzyło. Wymieniłem też przepływkę na nową ale nie wydaje mi się żeby to miało wpływ.

    edit: Co do odpinania sond to ja bym uważał, miałem awarię sond w M3 parę lat temu i spalił się katalizator. Silnik przelewa, paliwo spala się w katalizatorze, dochodzi do spalenia rdzenia. Lat zrobił się żółty. Z kolei jak nie ma katalizatora to śmiało można odpinać, tylko lepiej nie robić jakiś kosmicznych przebiegów. Przelewany silnik to silnik gorzej smarowany.
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 12-01-2013 o 00:44

  6. #16
    marcin.b11
    Gość
    skrzynia zrobiona i wymieniłem wczoraj sondy na Bosche używki ale pewne i jak ręką odjął :D

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcin.b11 Zobacz posta
    witam
    posiadam bmw e38 silnik 740 V8 m60b40 automat, auto momentami zachowuje się tragicznie np odpalę jadę stoję na światłach spadają obroty z 700 na 500 (czasem niżej) silnik ledwo chodzi trzęsie buda,czasem zgaśnie przy zatrzymaniu na skrzyżowaniu, próbując ruszyć gaz w podłogę po chwili jedzie ale ledwo ledwo (i strzela w kolektor chyba ale tylko na Pb) brak reakcji na gaz, ciężko zmienia biegi (przeciąga i czasami nie chce przełączyć) po czasie (nagle z niczego) dostaje kopa i leci jak rakieta. kilka razy dnia tak się dzieje.
    i niezależnie czy jadę na Pb czy LPG. to jest jak totolotek. podpowiem że byłem na kompie i nic tylko sondy lambda obie przed kat bo są strumienice. zmieniłem czujnik wałka rozrządu, nowy olej i filtr powietrza, świece NGK i nowe gumki cewek, umyłem silnik krokowy i przepustnice, podmieniłem kumpla przepływkę i bez zmian było. :( brakuje mi już pomysłów pomóżcie proszę!!!
    ...i dzieje się tak na zimnym a jak jest ciepło i silnik rozgrzany to jest ok

    lewe powietrze, które się raz uszczenia raz rozszczelnia - łatwo sprawdzić - poszukaj na forum jak

    pozmieniaj komplet uszczelek dolotu, pod kolektorem i rurki tam co idą oraz odme... mu pomogło - około 600-800zl w częściach - poszukaj na forum co i jak

    ...przynajmniej przy podobnych objawach i podobnych próbach napraw to w końcu u mnie pomoglo

Podobne wątki

  1. "Getribenprogram"-lub cos takiego POMOCY
    Przez Gąsior w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 14:38
  2. witam pomocy komunikat "sprawdz olej w skrzyni"
    Przez artur240786 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 17:04
  3. e38 M62 strzela w kolektor ssący. POMOCY !!
    Przez mattii2707 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 21:09
  4. [mechanika] gaz do dechy - traci moc
    Przez bmw4woman w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 10:03
  5. POMOCY PROBLEM ; "ZŁODZIEJKA" DO ŚRUB SIE OBROBIŁA
    Przez Maniekk w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 14:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •