Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: E38 728i problem z updgrade skrzyni WinKFP

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester

    E38 728i problem z updgrade skrzyni WinKFP

    Witam,

    problem mam z aktualizacja softu skrzyni poprzez WinKFP. Polecialem zgodnie z tutorialem, comfort mode, assembly number itd, wpisalem VIN, done, update i tu zonk - pokazalo sie okienko, w ktorym powinny byc wersje obecne i mozliwe do dogrania, ale obok obecnej nie ma nic, a ponizej, do upgrade pokazuje sie 0. Flash oczywiscie nie idzie, wywala blad, ze konieczny jest 7 cyrfowy numer. Owszem, numer pojawia sie pod VINem w glownym oknie, gdy wklepie assembly numer ale znika po wybraniu update pod f3. Z softem silnika poszlo, pokazalo numery obecnego i nowszego softu ale mam wersje najnowsza wiec nie ruszalem dalej. Co dziwne w katalogu na dysku, tam gdzie powinien byc soft skrzyni (GS328), sa tylko jakies male, konfiguracyjne pliki, po dograniu recznie *.0ab z SP daten nic nie zmienia sie. Na 100% jest nowszy soft do skrzyni (nawet kilka wersji dla 1422786) ale albo WinFKP nie daje rady, albo ja cos mieszam... Uzywam BMW Standard Tools. Pomocy, prosze :(

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wg etk numer który podałeś jest najnowszy.

    Spróbuj z opcją update ZUSB, a nie enter ZUSB. Wybierz tylko sterownik, a program sam powinien dobrać najnowszy soft do sterownika

    Numer sterownika, który podałeś znajduje mi w plikach dla G832

    Tutaj masz ten folder z SP daten V46:
    http://wyslijto.pl/plik/413ftn2wxy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    W ten sposob probowalem, przy skrzyni nie odczytuje mi wersji aktualnej a nowsza pokazuje jako 0. Przy DME przy probie re-flash otrzymuje komunikat, ze sterownik nie wspiera flashowania co jest bzdura. Co wiecej, probowalem NCS - odczytuje sterowniki ale przy probie zapisu edytowanej zawartosci wywala "kodowanie przerwane" :icon_neutral: SSS, DIS nie widza glowicy, wiec wykminilem, ze cos moze z portem w laptopie (Thinkpad T60) ale wszelkie mozliwe kombinacje, reinstal sterownikow, rozne ustawienia w BIOS, irda, modem wylaczone. Tak jakby mial problem z zapisem, bo odczyt np w INPA diagnoza dziala ok. W SSS dostaje komunikat, ze lacznosc przerwana, nawet nie idzie zidentyfikowac auta:/

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez OskiUK Zobacz posta
    Przy DME przy probie re-flash otrzymuje komunikat, ze sterownik nie wspiera flashowania co jest bzdura
    Komunikat może być związany z tym, że każdy sterownik ma ograniczoną ilość upgrade'u. Jeśli limit jest wyczerpany to może być informacja o niemożności flashowania
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Pozostalo 13 mozliwosci:p

Podobne wątki

  1. problem skrzyni aytomat 5hp30 Getriebeprobleme
    Przez przemuss1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 10:16
  2. [skrzynia] Problem z doborem skrzyni do E32, pomocy...
    Przez WŁOCHU w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 11:50
  3. [elektronika] Problem z pilotem / alarmem w e38. Jak sprawdzic stan oleju w skrzyni.
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 07:04
  4. [skrzynia] spory problem po regeneracji skrzyni
    Przez egz3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 09:21
  5. Problem z odkręceniem flanszy przy skrzyni biegów
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 16:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •