Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: 728i regeneracja siłownika hydraulicznego klapy?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    728i regeneracja siłownika hydraulicznego klapy?

    witam ! mam nastepujący problem,nie podnosi sie klapa automatycznie tylko trzeba jej lekko pomóc i potem juz idzie , jak sie okazło siłownik przepuszcza olej przez tłok :( siłownik wysłałem do profesjonalnego zakładu zajmującego sie regeneracja takich żeczy ale jak sie okazało nie da sie go rozebrac bo jest zaprasowany z dwóch stron :icon_evil: kupno używki graniczy z cudem bo są same komplety z pompą po tysiac złotych :(


    regenerował ktos taki siłownik? musi być jakis sposób ewentualnie ma ktoś takowy na sprzedaż? pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Z regeneracją będzie problem, ktoś na forum już też próbował ale zakład nie dał rady. Stan oleju sprawdzałeś bo częstą przyczyną tego zachowania jest niski poziom oleju.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    tak sprawdzałem,nawet pompe rozbierałem, i napwewno silownik bo jak idzie ciśnienie na otwieranie to płyn wraca drugim weżem bo siłownik puszcza,kurcze no to mam problem :(

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Mam podobny problem w e65.. bylem przekonany, ze plyn, ale okazalo sie ze plyn jest i mechanicy postawili na silownik. Koszty..masakra

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    a ile tak naprawdę kosztuje nowy siłownik do e38?ja bym na twoim miejscu kupił nową sprężynę gazową (siłownik) z prawej strony on też odgrywa ważną rolę, wykręć go i spróbuj go wcisnąć jak wejdzie to jest słabizna, jak kupiłem nowy praktycznie nie dałem rady wcisnąć a on dużo pomaga przy starcie klapy
    sławomir

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    a ile tak naprawdę kosztuje nowy siłownik do e38?ja bym na twoim miejscu kupił nową sprężynę gazową (siłownik) z prawej strony on też odgrywa ważną rolę, wykręć go i spróbuj go wcisnąć jak wejdzie to jest słabizna, jak kupiłem nowy praktycznie nie dałem rady wcisnąć a on dużo pomaga przy starcie klapy
    potwierdzam nowe amortyzatory gazowe vs stare to niebo a ziemia. a koszt <50zl sztuka (zamiennik z polcaru)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    siłownik pneumatyczny 164zł
    siłownik hydrauliczny 1732zł :)

    https://www.*****************/pl/kata...sc/51248236506

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    tak sprawdzałem,nawet pompe rozbierałem, i napwewno silownik bo jak idzie ciśnienie na otwieranie to płyn wraca drugim weżem bo siłownik puszcza,kurcze no to mam problem :(
    No to cię pocieszę bo to co opisujesz to normalny objaw i tak ma być, olej ma przepływać drugim wężem, gdyby tego nie robił rozerwało by pewnie węże bo najsłabsze. Jeżeli otwierasz klapę to po otwarciu pompa jeszcze trochę ciśnie, albo gdy wciśniesz zamykanie i się rozmyślisz otwierając go zaraz to pompa pracuje dość długo na otwartej już klapie, wyżej napisałem co może się stać gdyby olej nie przeplywał, służy to też odpowietrzaniu i obiegu oleju w całym układzie. Szukaj innej przyczyny, możesz zajrzeć do trzech śrub imbusowych w pompie od spodu, dostęp do nich jest jak odkręcisz blachę montażową, wkręcenie ich głębiej powoduje mocniejszą pracę siłownika a wykręcenie słabszą (zapamiętaj mniej więcej ich położenie żeby wrócić do fabrycznego jeżeli nie pomoże) jedna działa na otwarcie druga na zamknięcie trzecia nie wiem. Bo olej masz orginalny? Przy tych mrozach inny olej może się nie sprawdzić.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    moim zdaniem to nie wina siłownika....najpierw upewnij się na 100% że poziom oleju jest prawidłowy
    sławomir

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    21
    BMW
    728i
    Skąd
    Warszawa
    to samo mam u siebie.... najpierw myślałem że to tylko olej, ale został uzupełniony, układ odpowietrzony, działa dużo lepiej (nie buczy jak wcześniej, podnosi się do końca i nie opada), ale wraz sama nie pójdzie do góry... fachowiec stwierdził zużyty siłownik :)

Podobne wątki

  1. regeneracja amorkow
    Przez robak190382 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 20:08
  2. [zawieszenie] regeneracja zawieszenia
    Przez e4r5t w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 06:53
  3. [Stag] Regeneracja Valtek
    Przez rosomak79 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 21:12
  4. zestaw naprawczy siłownika sprzęgła
    Przez maciej730 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 17:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •