Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Chochliki elektryczne - tylna klapa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21

    Chochliki elektryczne - tylna klapa

    Pojechałem dzisiaj przewietrzyć 7mkę (stała juz 2-3 tygodnie). Mroźno coprawda, ale sucho to trzeba rozruszac staruszka... I dzisiaj zgłupiał mi centralny.

    Podczas jazdy - zamyka i otwiera. Zaczelo sie dzisiaj, jak zauwazylem ze nie zamknal centralnego przy ruszaniu. To zamknalem z przycisku na tunelu. I sie zaczelo... Nie ma zależności, czy hamuje, skręcam, kierunek chodzi, na postoju, podczas jazdy, niezaleznie od prędkosci. Losowo zamyka i otwiera :) 10 minut spokoju, potem co 30 sekund 3 razy zamknie i otworzy... I potem znowu spokoj.

    Pierwszy raz taki objaw miałem. Przycisk na tunelu dziala ok, nie blokuje sie, kluczyk tez ok. Gdzie szukać?

    Moze powiązane:
    Wczesniej centralny zgłupiał lakiernikowi. Otwarcie tylnej klapy od odbioru od niego - zamyka wnętrze. Złapałem się na tym: auto odpalone, chodzi sobie, poszedłem wrzucić CD do bagaznika i w momencie otworzenia klapy: zamknelo mi auto z kluczykami w stacyjce (na szczescie pod domem, gdzie mialem drugi kluczyk).
    Nie wiem czy to moze miec zwiazek, ale dalej: otwieranie klapy tez zaczyna szwankowac, klapa odskakuje (silniczek elektryczny), ale natychmiast dociąga spowrotem. Trzeba jej pomóc otwierając (chociaz tez nie zawsze)... bo się zamyka spowrotem. To sie pewnie reguluje?
    Poza tym zauwazylem ze nie dziala otwieranie z przycisku na klapie (tego z kluczykiem).
    Pisze, bo jakos dziwnie wszystko kreci sie wokol tej klapy - zaczne szukanie od rozebrania okolic zamka i obejrzenie elektryki w okolicy. Jak myslicie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    podłączę się pod temat chociaż u mnie występuje jedynie samoczynne zamykanie centralnego w chwili otwierania bagażnika.reszta ok

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Walnięta wiązka idąca do klapy.
    U mnie nie działa oświetlenie tablicy -- pooglądałem wiązkę i okazuje się, że wiele przewodów jest już nadłamanych. Przewody łamią się w miejscu zagięcia gdy klapa jest zamknięta. Żeby je obejrzeć, trzeba ściągnąć gumową osłonę między klapą a karoserią.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 10-12-2012 o 11:48
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Co do lakiernika... może gdzieś masa nie łączy?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    dzieki za tipy. na wiosne obczaje i poizoluje ładnie wszystko.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    odświeżam temat. wczoraj miałem 2h wolnego (święto!), to wreszcie sprawdziłem interfejs (kupiony ponad rok temu ;) i przyglądałem się tym przewodom.

    są idealne, nie kumam zatem genezy objawów.

    czasem podczas jazdy zaczyna mi zamykać i otwierać auto (jak w oryginalnym poście), wystarczy wtedy poruszać na postoju tą wiązkę i objaw przechodzi... na jakiś czas... byłem przekonany (liczyłem na to), że wystarczy tam zrobić porządek, a teraz widzę że tam jest idealnie schludnie wszystko...

  7. #7
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez jimbo22 Zobacz posta
    odświeżam temat. wczoraj miałem 2h wolnego (święto!), to wreszcie sprawdziłem interfejs (kupiony ponad rok temu ;) i przyglądałem się tym przewodom.

    są idealne, nie kumam zatem genezy objawów.
    Osłonę przewodów przesuwałeś?
    Nie ma żadnych śladów nadłamań?

    U mnie przewody uszkodzone są w miejscu zaznaczonym strzałką - pośrodku gumowej osłonki. Kilka przewodów ma pękniętą izolację, a 2 całkowicie urwane.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e38_trunk_cable.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	52.1 KB
ID:	6409
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    no własnie tam szukałem i przewody są jak nowe. sprawdzilem dość dokłądnie (jest luz na przewodach, to wsunąłem maksymalnie daleko do klapy i w drugą stronę - osłonę nieźle zmaltretowałem w obie strony... nie ma śladu uszkodzenia izolacji, że nie wspomnę o urwanych.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BlooDi
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    142
    BMW
    e38 730d '00
    Skąd
    Toruń
    a może styki zaśniedziałe? może wystarczy kostki prysnąć jakimś kontaktsprayem ?

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez BlooDi Zobacz posta
    a może styki zaśniedziałe? może wystarczy kostki prysnąć jakimś kontaktsprayem ?
    Dokładnie od tego bym zaczął... Nigdy bym nie przypuszczał że kontakt spray to taka cudowna rzecz i potrafi na prawde dużo.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. [karoseria] Tylna klapa?
    Przez SIWEK30283 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 09:51
  2. [karoseria] klapa tylna
    Przez jędrek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 21:41
  3. Klapa tylna do góry i w dół
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 26-12-2011, 14:54
  4. klapa tylna hydrauliczna e32
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 21:45
  5. [ elektryka] zablokowana klapa tylna
    Przez jabollo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 19:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •