Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Zakup 7er 5.4 long (swieŻak z 7 er)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    16
    BMW
    wciaz szukam 7er longa
    Skąd
    Swiebodzice

    Zakup 7er 5.4 long (swieŻak z 7 er)

    Witam wszystkich forumowiczow
    Jestem na forum od dawna ale malo je uzytkuje niestety , gdyz szukalem i szukalem wymarzonej 7 do dzis (tak sadze)

    Mam mozliwosc zakupu bmw 754 w longu bez gazu , jedyne co narazie wiem o niej to ,to co dzis zobaczylem na szybko i wypytalem ,
    rocznik 1996 V12 i naprawde zadbana , tj na karoseri zero wgniotkow , odpryskow , przetarc , zmatowien lakeru itp , w srodku kremowo/bananowa skora , felgi 20' wyposazenie jak na 7er . Jutro jade ponownie w to miejsce bo dzis nie moglem nawet odpalic gdyz , samochod stoi juz tydzien na placu i chetni przychodza -odchodza i rozladowuja aku , a wlasciciel jej nieuzytkuje

    Jutro bede ial nr VIN i mozliwosc odpalenia , posluchania silnika , sprawdzenia pracy skrzyni (automat) mozliwosc przejechania sie nia , nieukrywam ze jest to okazja bo na pierwszy rzut oka naprawde wyglada na zadbana , tak wiem moze to byc mylne ( sam jestem uzytkownikiem 3er od 5 lat i na tym modelu sie znam ) Samochod jest z NL (sam tu przebywam i dlatego dziwie sie ze znalazla sie taka okazja ) cena jaka chce wlasciciel to niespelna 2300e plus minus 9tys zl , wlasciciel sprawia wrazenie normalnego , nie naciagacza, juz dzis chcial ja odpalic i dac mi na jazde probna ale spieszylem sie nieco i noc nadchodzila ,, a co to za ogledziny po nocy

    ALE na co powinienem zwrocic szczegolna uwage ogladajac /sprawdzajac ja ponownie w dniu jutrzejszym?
    -jak sprawdzic skrzynie ?
    -jak rozpoznac ze silnik juz jest na wykonczeniu ?
    -jakies znaki szczegolne..
    -gdzie i jak sprawdzic olej w skrzyni?

    Dzis na zimnym silniku sprawdzilem olej w silniku , byl na max na podzilace -min-max- nie wiem czy jest wlasciwie na max czy nie powinno byc na 3/4 (min-max)

    nie chce kupic padaki a WY jako uzytkujacy 7er , a niejeden z Was ma 5.4 , to juz wiecie jakie sa bolaczki tych modeli ,

    Prosze o jakies male rady i sugestje , ja wiem ze nikt za mnie samochodu niekupi , z tym ze wiem co tylko sprawdzic jak przy zakupie samochodu , lecz nie wiem jakie sa bolaczki teg silnika badz ukryte niedociagniecia -mam nadzieje ze nie - a wiadomo ze lepiej to sprawdzic ,

    Druga sprawa .. spalanie wiem ze jest masakryczne ,, domyslam sie , puki co stac nie by bylo na dbanie o nia i wlewanie do baku , z czasem zawitalby gaz .. te silniki ''lubia'' gaz?


    Naprawde zalezy i na jakiejkolwiek sugestji , poradzie co sprawdzic/na co zwrocic uwage /szczegolna , jutro bede mial VIN , jest mozliwosc rozkodowania VINu na forum ?


    Pozdrawiam DaRo25


    PS jak nie ten dzial to przepraszam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    było juz na forum, szukaj......

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Było wiele razy, ale wedle mnie daj sobie spokój z prawie 18 letnim autem jak gaz chcesz zakładać. Spalanie nie jest takie złe, zależy ile jeździsz, trasa minimum to 12, miasto bardzo duże do 25.

    Skoro mieszkasz w Holandii zorientuj się najpierw jak za takie auto cenią się mechanicy, bo inaczej będziesz pracował tylko na samochód. Nie myśl, że skoro to jest BMW to po tylu latach wymienisz płyny eksploatacyjne i w drogę.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    21
    BMW
    728i
    Skąd
    Warszawa
    Zorientuj się ile będzie Cie kosztowała instalacja lgp do 5.4... zapłacisz tyle co za auto :)

  5. #5
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Mieszkałem w Holandii i wiem, że tamtejsi mechanicy po pierwsze nie są zbyt dobrzy a po drugie cenią się i to baaaardzo. Zawsze możesz poszukać mechanika polaka ale on też za "miskę ryżu" robił nie będzie. A po trzecie to jeżeli auto chcesz używać w NL to nie widzę sensu zakładania LPG nawet jak masz najniższą krajową czyli jakieś 1200E bo paliwo po 1.8E/l to nie jest kasa nie do zaakceptowania.

    Jak się zdecydujesz na zakup przyprowadź do kraju zrób co trzeba i wracaj do kraju wiatraków cieszyć się jazdą po dobrych drogach i .... wszechobecnych progach zwalniających ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    16
    BMW
    wciaz szukam 7er longa
    Skąd
    Swiebodzice
    No sory ze bylo ale nie uzytkuje forum ja Wy wiec nie szukalem ,, auto 18 letnie?? 16 letnie ... nie odstrasza mnie wwiek auta ,, obesnie mam e 36 21 letnie , auto zadbane ma 99% i posluzne przez 5 lat mojego uzytkowania , wiec wiek nie oznacza ze juz na wykonczeniu , gaz to koszt spory do v12 .. wyczytalem niedawno

    tequila - wszechobecne progi zwalniajace :D co racja to racja : / ,, jak pisalem na paliwo i dbanie o nia stac mnie , z tym ze na dbanie o nia i utrzymanie w nalezytej formie ,, a nie kupienie trupa i najpierw naprawienie za grube $$$ a pozniej dbanie :/ i stad moje pytania na forum

    Jutro Vin , dzis szukanie na forum na co zwrocic uwage

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Cytat Zamieszczone przez DaRo25 Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczow
    ... naprawde zadbana , tj na karoseri zero wgniotkow , odpryskow , przetarc , zmatowien lakeru itp ,
    świeżo malowana. Nowe auto po roku użytkowania jest juz w widoczny sposob z przodu tak zje...ne od kamieni, że aż przykro patrzeć. Nie mówiąc o zadrapaniach w innych dziwnych miejscach nad którym sie zastanawia człowiek skąd sie mogły wziąść. Polerka tego nie usunie.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    16
    BMW
    wciaz szukam 7er longa
    Skąd
    Swiebodzice
    Jaka swiezo malowana , ludzie ... napisalem ze ladny lakier ze nie ma przetarc ze swieci sie ze nei ma wgniotkow ,, mialem na mysli ze jak na swoj wiek wyglada dobrze , inaczej piszac wyglada na 10 a nie na 16 lat .. suma sumarum dzi bylem , zalozony aku i po tygodniowym postoju odpalila od strzala bez zajakniecia na dotyk , bylem uradowany , silnik pracowal rowno cicho ,nie kulal . skrzynia (nigdy nie mialem bmw automat) pracowala dobrze , biegi po wbiciu lapaly od razu , nie po 2 - 3 sec opoznieniem , steptronic przelanczal dobrze , brak szarpniecz czy skokow , skrzynia i silnik pracowaly cicho ,

    -Jedynym mankamentem bylo to co napisze nizej i nie wiem co to moze byc , Jest to silnik M73 czyli na Vanosie i to chyba dziek z lewego Vanosa sie taki wydobywal ( pierwszy dzwiek to cos z tych przekaznikow tykalo , a drugi byl co jakis czas ( slychac w dalszej czesci filmika)
    -Powiedzcie czy te silniki i ogolnie 7er zagrzewaja sie tak szybko?
    -I po wolnej przygazowce na ''N'' ladnie wchodzil na obroty , ale przy mocnym depnieciu potrafil przerywac na 2-3 sec przy 3000-3500obr czy to tez normalne?


    po odpaleniu w sumie po okolo 5 -7 minutach na wolnych wskazowka byla w pionie a temp w normie , dmuchalo juz milo cieplem ( mam przyzwyczajenia z e 36 gdzie w takie mrozy to cieplym ducha po 20 minutach ) ogolnie ayto dobrze sie prowadzilo , rzeczy jak DCS EDC czy klima dzialaly , elektronika byla ok , pierdolu jak opadajaca podsufitka czy niedzialajaca jedna szyba lub koncowki drazkow padajace to nie problem .

    Prosze o pomoc w ewentualym podpowiedzeniu mi co to za dzieki wydobywajace sie z tego silnika ( pierwszy nie byl tak przerazajacy i zastanawiajacy jak ten pozniej co pojawial sie co jakies 3 -5 minut ) :/ Vanos czy zawor ktorys , np przez zly olej ? ( olej byl ciemny juz ,ale nie czarny ,, i byl na MAX na podzialce ,, te slniki trzymaja olej na max po dystansie rownym juz ciemnemu olejowi w silniku?

    mysle ze filmik sie odtworzy

    http://www.youtube.com/watch?v=bgvgH...ature=youtu.be


    szkoda mi jej bo cena przyzwoita za taka klase auta ( wygoda komfort i jak dla mnie dobre wyposazenie) tylko gdyby nie ten dzwiek ... nie chce kupic i na dzien dobry wydac na naprawe tego ''stukania'' mnostwo $$

    a ogolnie wyglada tak




    Przepraszam jezeli tu nie mozna umieszczac zdjec ale nie mam galeri jeszcze , Mozna rozkodowac numer VIN na forum? DH38925

    rozkodowywalem Vin ale

    ''Indywidualne dane pojazdu

    Tekst
    no access - Vehicle data protected'' :/
    Ostatnio edytowane przez DaRo25 ; 08-12-2012 o 00:16

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    vanosa nie ma i nie było w tych silnikach, klepie popychacz, pęknięta sprężyna lub złamana dźwigienka.

    Poza tym jak można było tak klepiącym silnikiem jechać w drogę??

    Masz do roboty jedną z głowic, majątek to nie jest, ale jeżeli uszczelki pod kolektor chcesz dać nowe to wyjdzie ze 3k. (powinno się zrobić obie, nowe uszczelki, wszystkie popychacze, robota głowic itd, ale to w zależności od dostępności cen i fachowców może być poniżej 10k)

    10 min wystarczy, żeby zagrzać ten silnik na wolnych

    filmik nagrywałeś na zagrzanym silniku, czy jeszcze zimnym, bo jak na ciepłym to jest za głośny

    Podsumowując na dzień dobry kilka tyś wejdzie spokojnie.

    EDIT:

    Nie doczytałem uważnie, SPRAWNE silniki nie przerywają.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 08-12-2012 o 00:15
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    16
    BMW
    wciaz szukam 7er longa
    Skąd
    Swiebodzice
    ttrol nie ialem takiego silnika noigdy wiec pomylka z tymi Vanosami , popychacz peknieta sprezyna lub zlamana dzwigienka , czyli chodzi i odpala bo odpala i chodzi , ALE w kazdej chwili stanie cos bokiem (dzwigienka , popychacz badz sprezyna zle sie ulozy ) i auto stoi badz beda wieksza szkody .. tak to rozumiem . Jak mozna bylo ? pojechalem kupowac samochod , wlasciciel mowi siadaj i jedz , stukot byl slyszalny po powrocie po otwarciu maski , byl co jakis czas pozniej na coraz dluzej sie pojawial . to mnie martwilo tylko bo inne sprawy sa na -5 . Silnik pracowal cicho , moze tak sie nagralo , nie wiem .

    Wogole mowimy o ktorym stuku? ja mam na mysli ten w pozniejszej czesci filmiku 1.55 sec. , A ty chyba ten pierwszy bo jak dzwigienka to od startu bedzie klepac

    reasumujac , auto nie warte ceny 2200e + oplaty i sciagniecie do kraju , teraz dochodzilaby naprawa ewentualna , Szkoda mi jej mimo to
    Ostatnio edytowane przez DaRo25 ; 08-12-2012 o 12:46

Podobne wątki

  1. [karoseria] zakup e38
    Przez sebalg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 08:55
  2. Zakup 740D
    Przez 740e32 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 07:58
  3. [e38] zakup
    Przez gilu_e32 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 20:24
  4. Zakup 7
    Przez IROr w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 01:08
  5. Zakup 18 i opon
    Przez jasko1969 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-03-2008, 12:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •