Witam wszystkich forumowiczow
Jestem na forum od dawna ale malo je uzytkuje niestety , gdyz szukalem i szukalem wymarzonej 7 do dzis (tak sadze)

Mam mozliwosc zakupu bmw 754 w longu bez gazu , jedyne co narazie wiem o niej to ,to co dzis zobaczylem na szybko i wypytalem ,
rocznik 1996 V12 i naprawde zadbana , tj na karoseri zero wgniotkow , odpryskow , przetarc , zmatowien lakeru itp , w srodku kremowo/bananowa skora , felgi 20' wyposazenie jak na 7er . Jutro jade ponownie w to miejsce bo dzis nie moglem nawet odpalic gdyz , samochod stoi juz tydzien na placu i chetni przychodza -odchodza i rozladowuja aku , a wlasciciel jej nieuzytkuje

Jutro bede ial nr VIN i mozliwosc odpalenia , posluchania silnika , sprawdzenia pracy skrzyni (automat) mozliwosc przejechania sie nia , nieukrywam ze jest to okazja bo na pierwszy rzut oka naprawde wyglada na zadbana , tak wiem moze to byc mylne ( sam jestem uzytkownikiem 3er od 5 lat i na tym modelu sie znam ) Samochod jest z NL (sam tu przebywam i dlatego dziwie sie ze znalazla sie taka okazja ) cena jaka chce wlasciciel to niespelna 2300e plus minus 9tys zl , wlasciciel sprawia wrazenie normalnego , nie naciagacza, juz dzis chcial ja odpalic i dac mi na jazde probna ale spieszylem sie nieco i noc nadchodzila ,, a co to za ogledziny po nocy

ALE na co powinienem zwrocic szczegolna uwage ogladajac /sprawdzajac ja ponownie w dniu jutrzejszym?
-jak sprawdzic skrzynie ?
-jak rozpoznac ze silnik juz jest na wykonczeniu ?
-jakies znaki szczegolne..
-gdzie i jak sprawdzic olej w skrzyni?

Dzis na zimnym silniku sprawdzilem olej w silniku , byl na max na podzilace -min-max- nie wiem czy jest wlasciwie na max czy nie powinno byc na 3/4 (min-max)

nie chce kupic padaki a WY jako uzytkujacy 7er , a niejeden z Was ma 5.4 , to juz wiecie jakie sa bolaczki tych modeli ,

Prosze o jakies male rady i sugestje , ja wiem ze nikt za mnie samochodu niekupi , z tym ze wiem co tylko sprawdzic jak przy zakupie samochodu , lecz nie wiem jakie sa bolaczki teg silnika badz ukryte niedociagniecia -mam nadzieje ze nie - a wiadomo ze lepiej to sprawdzic ,

Druga sprawa .. spalanie wiem ze jest masakryczne ,, domyslam sie , puki co stac nie by bylo na dbanie o nia i wlewanie do baku , z czasem zawitalby gaz .. te silniki ''lubia'' gaz?


Naprawde zalezy i na jakiejkolwiek sugestji , poradzie co sprawdzic/na co zwrocic uwage /szczegolna , jutro bede mial VIN , jest mozliwosc rozkodowania VINu na forum ?


Pozdrawiam DaRo25


PS jak nie ten dzial to przepraszam