Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: będzie mandat czy nie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków

    będzie mandat czy nie?

    Witam, 3 dni temu wracałem z roboty, na ograniczeniu do 70km/h fotoradar strzelił mi fote na zegarze miałem 110-120km/h, wkur... się strasznie ale po przybyciu do domu zobaczyłem że tablica rej. jest kompletnie błotem pośniegowym pokryta trochę się ucieszyłem, ale potem zdałem sobie sprawę że jest jeszcze ta mała naklejka na szybie i teraz moje pytanie czy policja ma możliwość zrobienia zbliżenia tejże naklejki? Dodam że jechałem około 20 godziny czyli ciemno jak... i padał śnieg z deszczem jeśli to ma znaczenie

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Dowiesz się jak dostaniesz wezwanie na komisariat. Możemy gdybać czy będzie widać czy nie ale co to da?
    Dla mnie temat do zamknięcia.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    308
    BMW
    golf III
    Skąd
    wroclaw
    jak wkleisz fotę z fotoradaru to wtedy można będzie dywagować

  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ja takie coś wysłałem..


    Do
    Komendanta Policji we Wrocławiu


    P R O Ś B A / WNIOSEK

    Szanowny Panie Komendancie,

    W dniu 22.07.2012 o godz. 19.30, zostało zrobione zdjęcie (rzekomo mojego pojazdu) o Numerze Rej. DW 525KJ i przesłano dokumentację na mój adres. Jednakże obawiam się, że przesłana dokumentacja jest niestety niekompletna, a co za tym idzie, obawiam się również, że wykazany na zdjęciu z fotoradaru - pomiar prędkości - może niestety nie być prawidłowy, o ile na zdjęciu został faktycznie uwieczniony mój pojazd. Bardzo chciałbym pomóc Panu Komendantowi w ustaleniu sprawcy wykroczenia, ale najpierw proszę o rozwianie wszelkich moich wątpliwości. Jednak - do rzeczy:
    1.
    Oświadczam zgodnie z prawdą, iż nie wiem, czy na zdjęciu został uwieczniony mój pojazd, gdyż po polskich drogach porusza się wiele pojazdów podobnych do tych z przesłanego przez Państwa zdjęcia, natomiast tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez problemu podrobić i zamontować w innym pojeździe. Moje wątpliwości mogłyby zostać rozwiane w przypadku umożliwienia porównania znaków szczególnych pojazdu jak numer identyfikacyjny pojazdu czy numer silnika z danymi w dowodzie rejestracyjnym mojego pojazdu, tak jak to jest sprawdzane na przeglądach okresowych. Nie wspomnę już o tym, że na zdjęciu nie widać /ani marki ani modelu pojazdu ani rodzaju nadwozia/, a także nie mam możliwości sprawdzenia koloru pojazdu, co budzi moje wątpliwości czy to faktycznie jest mój pojazd. Tutaj jednak poproszę o przesłanie zdjęcia w wyższej rozdzielczości (i jeśli to możliwe w kolorze), co niewątpliwie pozwoli na rozpoznanie pewnych cech szczególnych sfotografowanego pojazdu, natomiast nie ulega wątpliwości, że większość samochodów, wygląda podobnie (szczególnie w perspektywie zdjęcia „od tyłu” / „z przodu”), więc i mój samochód jest podobny do tego pojazdu ze zdjęcia. Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie fotografii w wysokiej rozdzielczości i w kolorze – rozpoznanie cech szczególnych mojego pojazdu, oraz niewykadrowanej, żeby mieć pewność, że na oryginalnym zdjęciu nie znajduje się inny pojazd, którego ewentualna obecność mogłaby zafałszować pomiar prędkości.

    2.
    Poproszę o przesłanie dokumentu uprawniającego Komendę Policji we Wrocławiu do użycia fotoradaru marki /nazwa marki fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/ w dn. 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/ lub podanie odpowiednich aktów prawnych, na mocy których Komenda Policji we Wrocławiu dokonała pomiaru prędkości. A także dokumentu zezwalającego funkcjonariuszom Komendy Policji we Wrocławiu na prowadzenie pomiarów w lokalizacji umiejscowienia fotoradaru przy użyciu radarowego przyrządu kontroli prędkości, wydaną i podpisaną przez odpowiedzialnego za ten rejon Komendanta Policji na wskazany czas kontroli (Ustawa prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 2005 r. nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami).

    3.
    Poproszę o podanie dokładnego adresu umiejscowienia fotoradaru w dniu 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/.

    4.
    Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej, iż zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi od 1 lipca 2011 r. strefa pomiaru prędkości była oznaczona znakiem D-51. a urządzenie fotoradaru było oznaczone kolorem żółtym.

    5.
    Poproszę o przesłanie dokumentu legalizacji wtórnej oraz ponownej/kolejnej/okresowej urządzenia użytego w czasie pomiaru.

    6.
    Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej brak występowania zakłóceń mechanicznych, elektromagnetycznych i innych mających wpływ na dokonywanie pomiaru przez radarowy przyrząd pomiaru prędkości wydany przez właściwy Państwowy/ Okręgowy Urząd Miar w formie oficjalnego pisma np. świadectwa legalizacji miejsca dokonywania pomiaru lub świadectwa homologacji miejsca dokonywania kontroli. Prośbę swoją motywuję faktem, iż miejsce pomiaru prędkości musi spełniać wymagania wskazane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym.

    7.
    Poproszę o przesłanie informacji na temat sytuacji meteorologicznej w dniu 22.07.2012 (ze szczególnym uwzględnieniem godzin /zakres godzinowy przed i po godzinie zdarzenia/), która również ma wpływ na wynik prowadzonego pomiaru tj. temperatury oraz wilgotności względnej powietrza. Szczególnie ważnym czynnikiem jest wilgotność względna powietrza, a z tego co pamiętam to /tu wymienić np. że w miesiącu kiedy nastąpiło zdarzenie/ był dość bogaty w opady atmosferyczne, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wilgotność względna powietrza przekroczyła graniczną wartość 95%, a więc pomiar dokonany w wilgotności powietrza powyżej 95% byłby nieprawidłowy.

    8.
    W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje danych funkcjonariuszy dokonujących kontroli i/lub instalujących urządzenie wraz z osobowym zezwoleniem do wykonywania kontroli wydanym przez KPP (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego Dz. U. z dnia 18 lipca 2008 art. 14), a zgodnie z kodeksem drogowym dokonujący kontroli ma obowiązek okazać te dokumenty samodzielnie lub na żądanie osoby kontrolowanej. Pomijam fakt, że wysłana do mnie korespondencja była podpisana faksem, a nie oryginalnym podpisem funkcjonariusza Policji. Stąd prośba o przesłanie stosownych dokumentów.

    9.
    W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje również informacji o sposobie instalacji fotoradaru oraz jego osłonie w czasie przeprowadzenia pomiaru, czyli rodzaj gruntu, na jakim umiejscowiono fotoradar, kącie, jaki oś fotoradaru tworzyła z osią jezdni w chwili pomiaru. Nieprawidłowe ustawienie kąta powoduje zafałszowany pomiar prędkości, a przez to niezachowanie urzędowego wymogu dokładności pomiaru urządzenia. Nie znając kąta pomiaru urządzenia, nie można ustalić rzeczywistej prędkości mierzonego pojazdu, a urządzenia radarowe mogą pokazywać błędne dane w przypadku niezachowania wymaganego kąta między osią fotoradaru a osią jezdni. Dlatego też proszę o przesłanie stosownych dokumentów.

    10.
    Proszę o dokładne informacje - czy w przesłanej przez Państwa dokumentacji prędkość zarejestrowanego pojazdu jest już pomniejszona o błąd pomiarowy, który dla urządzenia /nazwa fotoradaru/ wynosi +/- /podać błąd pomiarowy urządzenia/ km/h (dla prędkości poniżej 100 km)?

    11.
    Na jakiej podstawie prawnej Komenda Policji w Pacanowie wystawia wezwanie i mandat karny? Proszę o podanie stosownych regulacji prawnych.

    12.
    Uprzejmie proszę o przesłanie informacji kto jest właścicielem fotoradaru marki /nazwa fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/, a także czy Komenda Policji we Wrocławiu sama zajmuje się obróbką zdjęć wykonanych przez ww. fotoradar czy zleca to firmom zewnętrznym? Jeżeli tak, to proszę o podanie danych podmiotu.




    Na zakończenie pragnę zwrócić się do Pana Komendanta z prośbą o przesłanie ww. dokumentów (podanych w punktach), dzięki którym będę mógł rozwiać swoje wątpliwości odnośnie przesłanego mi wezwania / mandatu karnego, a także odnośnie pojazdu oraz osoby znajdującej się na zdjęciu z fotoradaru.

    Niekompletna dokumentacja stawia pod znakiem zapytania zasadność wskazania sprawcy wykroczenia, gdyż nie jest do końca jasnym, czy faktycznie doszło do wykroczenia, tj. czy zarejestrowane zdarzenie spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowy zakres badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych z dn. 9 listopada 2007 r. Proszę o przesłanie ww. dokumentacji w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania niniejszego pisma.

    W przypadku braku przesłania ww. dokumentacji będę mieć podstawy do przypuszczenia, iż Komenda Policji w Pacanowie nie posiada ww. dokumentów a jednocześnie, że doszło po prostu do próby wyłudzenia grzywny (przez Urzędników Administracji Terenowej w celu podreperowania moim kosztem - budżetu Państwa oraz Gminy Wrocław – co stanowi podstawę (i jest moim prawnym obowiązkiem) do złożenia w Prokuraturze doniesienia o popełnieniu przestępstwa z Art. 300 KK.

    Oczekując na Państwa odpowiedź, pozostaję

    Z poważaniem


    Tomasz „BEZI”
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Piękne pismo Bezi :) Chciałbym zobaczyć spocone czoło funkcjonariusza który miałby na nie odpowiedzieć!
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Bezi szacun :D a co do foty to wydaje mi się, że teraz jest tak, że nie dostaniesz fotki tylko od razu mandat i jeśli sie ewentualnie na niego nie zgodzisz sprawa zostanie skierwoana do sądu gdzie ów zdjęcie będzie po prostu jednym z dowodów.

    Bezi, na koniec jak się sprawa potoczyła dalej?
    Ostatnio edytowane przez PiotrekV8 ; 06-12-2012 o 08:38
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    wyślij takie pismo a sprawa trafi do sądu,za nie przyjęcie mandatu.wszystkie dane masz na mandacie który dostaniesz.
    730

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Bezi a jak to ma się do fotoradarów Straży Miejskiej.
    od 2011r przenośne fotoradary też muszą być barwy żółtej??
    -czy miejsce postawinia przenosnego fotoradaru musi mieć legalizacje(chodzi mi o to czy mogą go stawiać w byle jakim miejscu na danym odcinku np.1.1km)
    z góry dzieki za odp.pzdr

  9. #9
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Hehe, pan komendant wcale nie będzie się pocił i uzupełniał dokumentacji. Po prostu skieruje wniosek do sądu. Pierwsza rozprawa będzie zaoczna, wysłane zostanie wezwanie do zapłaty, a osoba wezwana ma kilka dni (7 czy cuś) na odwołanie się od wyroku. Wyznaczony zostanie termin rozprawy i będzie można wnioskować. Wtedy, nie czekając nawet na termin rozprawy, składasz do sądu odpowiednie pisemka z żądaniem dostarczenia przez policję tego czy innego dokumentu, pozwolenia lub homologacji.

    Mniej więcej tak to się odbywa.

    No, chyba, że komendant z jakiegoś powodu nie chce składać wniosku do sądu i sprawę odpuści. Ale dlaczego miałby odpuszczać?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  10. #10
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Hehe, pan komendant wcale nie będzie się pocił i uzupełniał dokumentacji. Po prostu skieruje wniosek do sądu. Pierwsza rozprawa będzie zaoczna, wysłane zostanie wezwanie do zapłaty, a osoba wezwana ma kilka dni (7 czy cuś) na odwołanie się od wyroku. Wyznaczony zostanie termin rozprawy i będzie można wnioskować. Wtedy, nie czekając nawet na termin rozprawy, składasz do sądu odpowiednie pisemka z żądaniem dostarczenia przez policję tego czy innego dokumentu, pozwolenia lub homologacji.

    Mniej więcej tak to się odbywa.

    No, chyba, że komendant z jakiegoś powodu nie chce składać wniosku do sądu i sprawę odpuści. Ale dlaczego miałby odpuszczać?

    No i tu sie mylisz.
    Policja MUSI odpowiedzieć na to pismo. Z tym że moze byc negatywna o że sprawe do Sądu kieruje. I wtedy w Sądzie Policja MUSI przedstawić to wszystko o czym piszę.


    Jeżeli jest ze Straży Miejskiej pismo to jak pójdziesz tam i poproszą Cię o jakiekolwiek dane to możesz zaskarżyć ich o przetwarzanie i przechowywanie Twoich danych osobowych gdyż Straż Miejska nie ma do tego prawa( ma tylko Policja ). Tak samo nie ma prawa Straż Miejska przepytwać Cię jako świadka/winnego gdyż przesłuchiwać ma prawo tylko POLICJA.

    Jeżeli zdjęcie jest nieczytelne na tyle że twarzy nie mozna rozpoznać to Policja/Straż Miejska/ITD MUSI przed Sądem dowieść że to ty jesteś, ich obowiązkiem jest dowiedzenie Twojej winy a nie Ty masz się bronić gdyz prawo w Polsce jest tak skonstruowane że dopóki nie udowodni sie Twojej winy to jest domniemanie niewinności.
    Wszystko to i jeszcze inne paragrafy prowadzą do tego że sprawa odwleka się w czasie i 2 lata mija i jest przedawnienie. A czasami SM/ITD a nie często Policja umarza sprawę lub wystawia tylko pouczenie....TAK BYŁO W MOIM PRZYPADKU....OTRZYMAŁEM TYLKO POUCZENIE...
    Są jeszcze inne kruczki prawne...moze kiedy indziej :D :D

    No, chyba, że komendant z jakiegoś powodu nie chce składać wniosku do sądu i sprawę odpuści. Ale dlaczego miałby odpuszczać?
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Podobne wątki

  1. czy ta pompa będzie też do e38? pilne!!!!!
    Przez zelu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 06:18
  2. [elektryka] Skończyło się i nie będzie...
    Przez mynio88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:51
  3. Czy stacyjka od e39 będzie apsowała do e38
    Przez BatoFF w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 09:40
  4. 735 czy za taką cenę auto będzie ok ?
    Przez krabi_one w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 17:09
  5. ominąć mandat - czy to prawda ??
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •