Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [Karoseria] Malować czy nie malować a późniejsza sprzedaż

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok

    [Karoseria] Malować czy nie malować a późniejsza sprzedaż

    Witam
    Problem polega na tym iż mój samochód jest bezwypadkowy i ma wszystkie oryginalne szyby. Problemów jest kilka a mianowicie szyba przednia jest pęknięta i mam już nową , co zrobić żeby przy późniejszej sprzedaży nikt mi nie zarzucił że samochód był nie wiadomo jak walony że przednia szyba aż poszła. Puki co jedyne co przychodzi mi do głowy to zrobienie jakiś fotek i jak się uda to zostawię sobie tą szybę. Co do karoserii to żeby była idealna potrzeba jej zrobić kilka zaprawek i najlepiej pomalować całą maskę bo jest trochę obita przez kamienie. Mój znajomy lakiernik będzie mi to robił i mówi że trzeba malować do miejsca gdzie można to ładnie odciąć a punktowe zapylenie będzie widać choćby nie wiem jak się postarał. Teraz pytanie co robić czy zrobić kilka zaprawek punktowych czy malować całe elementy ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    z maską mam ten sam problem .
    730

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    co do szyby,to zrób zdjęcia uszkodzenia, najlepiej jakieś w trakcie wymiany,żeby było widać że wycinają ją z całego auta, tak samo z maską, i maluj całą.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Na Twoim miejscu szybę jednak bym gdzieś sobie przechował,o ile masz taką możliwość.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin
    Maluj spokojnie. ja mam zamiar w ogole zmienić kolor samochodu i będzie cale malowane i nie będę się przejmował tym.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Szybę jak najbardziej zachowaj i zrób fotorelację krok po kroku, normalnemu kupującemu powinno wystarczyć.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok
    Co do szyby to zdjęcia porobię i szybę gdzieś ulokuję w jakimś schowku na firmie ale czasami może komuś przeszkadzać i się jej pozbędą. Ale zdjęcia to dobra opcja którą zastosuję. Co do maski to własnie się boję bo to moje pierwsze auto którego jestem pewien że nie było bite. Także nie wiem puki co muszę czekać aż będzie odpowiednia temperatura na zewnątrz bo mój lakiernik odradza mi malować czegoś pięknie ładnie na zimę bo lakier żeby był w pełni twardy musi schnąć przynajmniej 10 dni.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    Cytat Zamieszczone przez zuczek09 Zobacz posta
    lakiernik odradza mi malować czegoś pięknie ładnie na zimę bo lakier żeby był w pełni twardy musi schnąć przynajmniej 10 dni.
    jak ja pracowałem ze 4lata temu w zakładzie lakierniczym u mnie w mieście ,to szef kupił wtedy promiennik podczerwieni super sprawa element sechł w 20 min na gotowo ,plus do tego były szybkoschnące lakiery ,a to było tak jak wcześniej pisałem 4 lata temu

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    115
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Sanok
    Można zastosować te "lakiery" tz przyśpieszacze ale nie wiadomo jak to wyjdzie ...

Podobne wątki

  1. (karoseria) maska nie odskakuje po otwarciu
    Przez mati-e28 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 22:00
  2. Pokrywy zaworów polerować czy malować?
    Przez ups00 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 22:12
  3. [19] muszę kupić 2 opony tylko nie wiem czy na przód czy na
    Przez Wiktor w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •