Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zużycie skrzyni automatycznej a wymiana oleju - zdjęcia

  1. #1
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Zużycie skrzyni automatycznej a wymiana oleju - zdjęcia

    Temat szwankujących ASB zdaje się być coraz aktualniejszy. Ja też mam problemy ze swoją i od jakiegoś czasu zbieram informacje. Olej wymieniłem - był czarny. Niewiele pomogło. Zacząłem więc szukać, co się psuje w 5HP24. Oto wyniki porszukiwań

    I odpowiedź na pytanie "Czy wymiana oleju pomoże?" :DDD

    Poniżej 3 zdjęcia przykładowych uszkodzeń wewnątrz ASB 5HP24.

    1) Zużyte uszczelki tłoka -- zarówno z zewnątrz jak wewnątrz. Ciśnienie jest za małe, żeby łagodnie zmieniać biegi. Skrzynia poszarpuje.
    Wymiana oleju nie pomoże.

    2) Rozsypane uszczelki (o-ringi) zasilania sprzęgła C -- To samo co powyżej. Dodatkowo zmielone o-ringi mogą coś namieszać.
    Wymiana oleju nie pomoże.

    3) Zniszczone łożysko wzdłużne, powypadały igiełki -- skrzynia hałasuje, zwiększony luz osiowy, pompa nie wyrabia z ciśnieniem, bo olej ucieka bokami. Wypadnięcie igiełek może skończyć się całkowitym zniszczeniem skrzyni.
    Wymiana oleju nie pomoże.

    • A kiedy wymiana oleju pomoże? -- Gdy jeszcze nie ma uszkodzeń.
    • A skąd wiadomo, że nie ma uszkodzeń? -- Ja taki mądry nie jestem, żeby odpowiedzieć.
    • A po co w ogóle nowy olej? -- Bo nowy olej ma 1) lepsze właściwości smarne, 2) brak zawiesiny z okładzin. To powoduje, że pracując w nowym oleju elementy skrzyni zużywają się dużo wolniej.


    Zapraszam do dyskusji.

    Źródła:
    http://www.xoutpost.com/bmw-sav-foru...o-reverse.html
    https://picasaweb.google.com/lh/phot...0DrJ3URHK6zvpA
    Załączone miniatury Załączone miniatury CIMG2881.JPG   FailedO-Rings.jpg   P1180338.JPG  
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    tamat ciezki - ja kiedys przerabialem naprawe 5hp24
    zaczelo sie od szrpniecia przy zmianie z 3-4 lub 4-5 ty bieg - nie pamietam
    wymiana oleju nie pomogla (opiłki metalu na magnesach w misce to zły objaw - były)
    potem do tego doszlo metaliczne szorowanie i skrzynia przelaczyla sie w tryb awaryjny (3ci bieg na stale)
    niestety pojechalem wolno z taka skrzynia do 1-2 mechanikow, a bylo wziać lawete

    szorowanie było bo pękło łożysko sprzęgła hydrokinetycznego (od tego pogieły się też łopatki chyba - nie pamietam),
    niestety wymiana sprzegla na nowe nie pomogla (przy okazji popsuly sie tarczki - tez wszystkie poszly do wymiany)
    ale potem okazalo sie tez ze poszła płyta sterownika (podobno sie przegrzala) , i tez poszla do wymiany

    efekt - od kilku lat mam całą nową skrzynię naprawiana na oryginalnych częściach
    wniosek - trzeba bylo nie naprawiać a wymienić na uzywaną

    BTW jak chcesz znam mechanika co ma taką po przebiegu 40kkm (trzymał ją kilka lat dla siebie) - napisz na prv

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Dzięki za podzielenie się wiedzą :)

    Mam podobny pogląd, z tą różnicą, że ostrzegam przez wymianą na niewiadomą.
    Zawsze zalecam kupić używkę i dać do regeneracji do zaufanego człowieka, który nie oszuka na naprawie.

    Akurat mam jedną treningową skrzynię na warsztacie. Olej tragicznie czarny z "glutami", ale magnesy OK, i wstępna diagnoza też OK. Dokupię konwerter, nieco oleju i zakładam ją do siebie na sprawdzenie :D
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    wiesz ja nie narzekam, od 5-6 lat mam w zasadzie nową skrzynię i chodzi idealnie :-D ...ale optymalne kosztowo to to nie było :-P o to tylko chodzi - miałbym za to ze dwie używki z dwoma wymianami...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Moi Drodzy takie małe OT...a moze to i nie będzie OT...otóż u mnie szykuje się wymiana oleju na wiosnę chyba i raczej wybiorę się do ZF-a na takie małe odświerzenie....ale to nie o tym.Jak rano odpalam autko...i dodam,że taki objaw jest tylko jak jest zimno...poniżej zera...więc odpalam 7er i pracuje chwilę tak około 2 min...wrzucam R bo muszę spod wiaty wyjechać tyłem,ustawiam się do wyjazdu z podwórka i wrzucam na chwilę N i za chwilę wrzucam D i w tym samym momencie jak lewarek wchodzi na D od razu natychmiast załącza się bieg tak dosyć wyczuwalnie...ale wystarczy,że znów wrzuce na N i drugi raz już wchodzi D płynnie jak zwykle praktycznie niewyczuwalnie i z takim małym opóźnieniem...przypomnę tylko,że to się dzieje tylko jak jest zimno...w zeszłym roku w zimie było identycznie...tylko ten pierwszy raz na D z rana wchodzi dosłownie natychmiast po przeżuceniu lewarka na D...myslicie,że to normalny objaw czy raczej nie?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    jak powinno być poprawnie, szybko czy wolniej i płynnie
    u mnie zawsze po wrzuceniu biegu włącza płynnie z ok 1sek opóźnieniem

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SIWEK30283
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    273
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wrocław
    U mnie też przełancza po ok 1 sec lecz nie ma szarpnięcia ale za to jest przy zmiania z 1/2 i przy redukcji z 2/1 ot taka różnica;)!!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez SIWEK30283 Zobacz posta
    U mnie też przełancza po ok 1 sec lecz nie ma szarpnięcia ale za to jest przy zmiania z 1/2 i przy redukcji z 2/1 ot taka różnica
    Za to u mnie zmienia biegi praktycznie niewyczuwalnie...czyli w każdej jest troszkę inaczej...myśle,że nie ma się czym przejmować...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 161
    Ostatni post / autor: 20-03-2017, 22:11
  2. Wymiana oleju w skrzyni automatycznej 5HP18 w e32
    Przez GRABS w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 01:51
  3. wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
    Przez tgracing w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 09:29
  4. [skrzynia] Filtr oleju skrzyni automatycznej
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 15:00
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 12:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •