Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Zalanie silnika wodą ....

  1. #1

    Zalanie silnika wodą ....

    Witam , dzisiaj jechalem w Warszawie w czasie bardzo silnego deszczu . Chłopaczek w fordzie mondeo mk1 zajechal mi droge i musialem odbic na pas ruchu na ktorym byla kałuża ok 0,5 m glebokosci moze mniej . jechalem moze 30-40 km/h . w polowie kaluży auto zgasło ,na luzie zjechalem na trawę. myslalem ze wyschnie to odpali . przyjechal kolega , wzielismy auto na hol i probowalismy odpalic , nic to nie dalo poniewaz kola tylnie byly zblokowane . zwrocilem wtedy uwage ze z auta cos cieknie ( woda z rdzą(chyba)lub blotem ? i olejem ) natychmiast sprawdzilem poziom oleju i okazala ze wszytko ucieklo . Nie wiem co moglo sie stac czy pękł blok silnika czy miska olejowa . macie jakies sugestie ?? Dodam ze auto to 740i M60 w manualu 94 rok.

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Witaj! Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomosci!!
    W e38 wlot pow jest b. nisko pod zderzakiem!
    Mozliwe za silnik zassal wode i zgasl!
    Silnik spalinowy przystosowany jest do spalania mieszanki paliwo powietrze, a nie wody!
    odpalajac na hol chciales sprezyc wode w cylindrach a woda ma za duza gestosc i mogla zrobic niezly kipisz. Kloa zablokowane gdy wrzucony bieg moga oznaczac ze wlasnie owa woda blokowala obrut walu. W fazie sprezania silnik ma zamkniete wsszystkie zawory i woda nie ma gdzie sie podziac(sprezyc tez sie nie da)
    Po zalaniu woda pierwsze co sie robi to wykreca swiece zaplonowe i na wykreconych kreci rozrusznikiem! By woda uszla przez otwory po tych swiecach.
    Co do oleju to mogles rozbic miska a i woda przedostac sie mogla do miski olejowej przez culindry i go rozcienczyc!
    Tu mozliowsci jest wiele!
    Tak czy owak. Trzymam kciuki za jak najmniejsze szkody spowodowane przez wode w Twoim aucie!
    Ps' Lubie sie mylic w takich sytuacjach! ;( Powodzenia!
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    o kurcze borys to naprawdę nie wygląda ciekawie.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  4. #4
    7ka
    Gość
    kazde e38 ma wlot powietrza pod zderzakiem?? w ktorym miejscu? bo chyba mowisz o wlot do filtra powietrza

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    kazde e38 ma wlot powietrza pod zderzakiem?? w ktorym miejscu? bo chyba mowisz o wlot do filtra powietrza
    Pod w sensie "za"! Doskonale mozna to zobaczyc odkrecajac kierunkowskaz prawy a w przypadku v12 i jeszcze kilku innych po lewej stonie tez. Pod "za" zderzakiem jest wlot potem pod blotnikiem kolanko i otwor wlotowy do obudowy filtra... Albo nie pamietam jak tydzien temu rozbieralem!
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #6
    7ka
    Gość
    ja wlasciwie powinienem miec ten wlot obok prawego halogena ..ale ze zderzak mam on benzyny to go tam nie mam... pytanie jest ..gdzie jest ta rura co powinna byc przy halogenie :/
    ....zauwazylem ze wlasnie w prawym blotniku mam jakas rure..

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    ja wlasciwie powinienem miec ten wlot obok prawego halogena ..ale ze zderzak mam on benzyny to go tam nie mam... pytanie jest ..gdzie jest ta rura co powinna byc przy halogenie :/
    ....zauwazylem ze wlasnie w prawym blotniku mam jakas rure..

    Takie kolanko... a gdzie zaczatek tej rury to ustale organoleptyczie wieczorem!
    Kolo halogenow mam wloty powietrza hlodzacego hamulce przednie i wychodza te kanaly pod nakolami przednimi.

    Chcialbym sie mylic co do auta naszego kolegi!
    faktem jest ze nie mozna bmw wjezdzac do wody ktora siega do zderzaka.... a przypadek sprawil ze nasz kolega trafil na kaluze i barana w mondeo!
    pewnie nawet sie nie zatrzymal, nie mowiac juz o poczuciu winy.. :shock:
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #8
    Mój kolega miał to w e30 nie wykręcił swiec tylko próbował ją palić z ciągu no i wywaliło mu otworek wielkości pięści korbowód się wygiął a prace tłoka można było oglądać przez ww dziurę.
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez czarek 730
    Mój kolega miał to w e30 nie wykręcił swiec tylko próbował ją palić z ciągu no i wywaliło mu otworek wielkości pięści korbowód się wygiął a prace tłoka można było oglądać przez ww dziurę.

    Wlasnie tego sie obawaiam!! ;( Nie wiem jak Wy... Ale ja czekam na diagnoze dla BMW Borysa!
    Trzymam kciuki ze to tylko uszczelka pod glowica albo cos mniejszego!
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  10. #10
    7ka
    Gość
    kazdy diesel bmw ma tam przy halogenie wlot powietrza.. ale nie wiem gdzie jest moj 8/

    czyli nie mozna wjechac do wody siegajacej do zderzaka... :x dobrze ze mam obnizony przod o 5cm :?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •