Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 102

Wątek: SWAP m60b30 na m62b44

  1. #21
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    EWS się zostawia z dawcy ale to jeden z mniejszych problemów. To dosłownie kilka przewodów.
    Dobrze wiedzieć, zastanawiam się co jeszcze zrobić z wałem napędowym jeżeli nie będzie pasował z dawcy.

    Jak ruszą pracę będę robił fotorelację i tu wklejał.

    Tą e32 740il na m62 widziałem, ładne auto ale ja już stwierdziłem że robię swój własny projekt.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Marecki jak pisałem wsadzaj silnik potem będziesz myślał :D zrobić się da napewno tym bardziej jest to potwierdzone ;) Co z elektryką i wałem wyjdzie w praniu, Mam nadzieje że nie rezygnujesz ze steptronika?
    napisze już dlaczego ;p bo mi samemu chodził po głowie taki pomysł :)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    od wsadzenia silnika pod komore do jeżdżenia to dosyc daleka droga i problem nie jeden wyniknie, począwszy od EWS'u, wydechu, ja bym zarówno wał jak i dyfer i półosie wsadzał z E38 jeśli jest taka mozliwość, wał zawsze mozna uciąć i skrócić, podobnie bym przekładał heble
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  4. #24
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli martwisz się wałem to ja dam ci rozwiązanie: http://waly-napedowe.pl/

    Lepszych speców w okolicy nie znajdziesz - uwierz. Sprawdziłem osobiście. Przytną, pospawają, wyważą, zregenerują, a na koniec pomalują i dadzą gwarancję.

  5. #25
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Silnik i skrzynia wyciągnięte z auta.



    Miska olejowa wyczyszczona ze starej uszczelki, pompa oleju nie była odkręcona, cały silnik i skrzynia umyte.

    Zamówiłem już uszczelki, filtry, olej. Czekam na poprawę zdrowia i ruszam dalej z pracami. Najpierw zrobię wszystko przy m62b44, a następnie wyciągam m60b30 ze swojej budy.

    Dobre info: skrzynia steptronic z 4.4L ma identyczne wymiary jak zwykły automat z 4.0, tak więc wał podejdzie z 4.0 :)

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No to wspaniale, więc ze steptronikiem głównie do uruchomienia zostanie elektryka bo montaż powinien przebiec bez większych kłopotów?
    Podejżewam że poradzisz sobie bez problemu nie dość masz całe auto dawce do dyspozycji to wiązki i kostki są dostępne to jeszcze kolejnym plusem jest to że swapujesz komplet czyli silnik i odpowiednia skrzynia bedzie dobrze i trzymam kciuki. Jak to uruchomisz to bardzo chętnie pomacał bym ją na żywo ;)

  7. #27
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    e32 ze steptroniciem to jeszcze nie widziałem i nawet nie słyszałem. Trzymam kciuki aby projekt wypalił w 100 % ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    E32 to fajny samochód rzadko kiedy trafia się że ktoś chce wpakować jakieś nowsze fajniejsze flaki, jak widać ten proces powoli jest nakręcany i dobrze Klasyczna buda z lepszym sercem praktycznie bez inwazyjna jesli chodzi o mechanike jedynie elektryka troche pewnie sie zmieni. Bo marecki jak to będzie z poduchami silnika nowy silnik podpasuje na stare poduchy czy sanki z E38 idą?

  9. #29
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Prace ruszyły dalej, m62b44 dostał nowe uszczelki dekli, nowe paski, nowa uszczelka miski, filtry, olej. Pokrywy pomalowane na srebrno, kolor z palety BMW.



    M60b30 jest wyciągnięty z e32. Dzisiaj przełożyłem łapy silnika ponieważ się różnią. Z lewej łapa e32 z prawej e38, z drugiej strony również są inne.


    Zamontowałem obudowę filtra oleju z e32, ponieważ ta z e38 jest przykręcana do budy a u mnie nie ma na to miejsca i była przy silniku. Obecnie trzyma się na dwóch śrubach i tak ją zostawię. Przełożyłem również magistralę wodną, jest inna ze względu na prowadzenie węży. Do tego w 3.0 były wkręcone jakieś dwa czujniki, które w 4.4 były po prostu zaślepione śrubami. Tu już gotowa przełożona magistrala na 4.4.



    Gdyby to był silnik z europejczyka to w poniedziałek już bym go montował :) Ale jest problem z rozrusznikiem. Kolektory wydechowe przekładam z e32, rozrusznik po dopasowaniu pod elektryke też. Nie wiem tylko, jak pozbyć się zaślepienia na bloku silnika? Niestety nie przychodzi mi nic innego do głowy jak wywiercenie tam dziury, co nie za bardzo mi się uśmiecha.. Może ktoś już coś takiego wcześniej robił? Za wszelką cenę nie chciałem odłączać skrzyni od silnika ale to chyba jednak mnie nie ominie. Jeszcze jedno pytanie czy odma jest taka sama, bo wygląda identycznie a ma inne numery ?

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebalg
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    106
    BMW
    Черный бумер
    Skąd
    Starogard Gdański
    Także planuję taki projekt M62B44 z róznicą, że w budę E34 M60B30 w manualu 5 biegowym bo mam taką, więc bacznie będę obserwował postępy w pracach i co mnie czeka. Trzymam kciuki i powodzenia

Podobne wątki

  1. [silnik] Pompa wody z e38 m60b30 do e32 m60b30
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 14:32
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 13:47
  3. [silnik] SWAP z M60B30 na M60B40
    Przez donkojote w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 10:02
  4. Swap 3.0d ???
    Przez Wojtek_740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 08:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •