Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 135

Wątek: Tani samochód, rozważania co kupić...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk

    Tani samochód, rozważania co kupić...

    Hej! Ostatnio noszę się z zakupem jakiegoś "jeździdełka" na okres studiów... Planowany budżet to 3500 zł i sądzę, że w tej cenie można będzie coś do przemieszczania się wybrać. Po przeanalizowaniu rynku aut używanych, wpadła mi w oko Skoda Felicia w kombiaku. Macie może jakieś doświadczenia z tym autem? Ewentualnie jakiś tipp na co zwrócić uwagę i który silnik by lepiej pasował 1.3 czy 1.6... Czy ewentualnie macie jakieś pomysły na inne wozidzełka?

    Z góry wielkie dzięki za odp ^^
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tragedia ta skoda, zgnilak!!! silniki mozna se wsadzic wiesz gdzie, ogolnie tragedia!! kup lanosa, kupisz z gazem, dobra blacha, kazda czesc kosztuje 10zl i sprzedaz bez problemu

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Pewnie po tym poście zostanę zlinczowany, a pod moimi drzwiami zbiorą się klubowicze w białych strojach z płonącymi świętym ogniem znakami BMW w dłoni... ale...
    Za 3500zl możesz znaleźć Fiata Bravo w zupełnie dobrym stanie. Model z silnikiem 1.6 16v charakteryzuje się zupełnie rozsądnym zużyciem paliwa... oraz oferuje zupełnie przyzwoitą dynamikę. Części do tego auta są tanie jak... części do Fiata. Środek przyzwoity, wygląd zewnętrzny zupełnie ok. Posiadałem juz kilka fiatów bravo jako "auta na chwilkę" i z każdego byłem mega zadowolony.
    Moim zdaniem jest to na pewno lepszy wybór niż felicia z ultraarchaicznym silnikiem z wałkiem w bloku.

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    do brawy nic niemam, poza ogrzewaniem, łamiacymi sie klamkami

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Koko_tuned Zobacz posta
    Za 3500zl możesz znaleźć Fiata Bravo w zupełnie dobrym stanie
    Jestem tego samego zdania...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    Znaczy szukam czegoś taniego i oszczędnego :D A to wydawało się całkiem sensowne... w sumie po takich wypiardach (mówię o silniku) za dużo się nie spodziewałem, bo będę się z V8 przesiadał więc, jakoś "pozytywnie" mnie nie zaskoczą osiągami :) ale skoro mówisz, że są do d%$# to obejrzę te lanosy, w sumie brzmi nieźle :) Całkowicie zapomniałem o tych "koreańskich cudach"... Jakiś konkretnie silnik polecasz w tym lanosie?

    @edit: Bravo 1.6 a dobrze to gaz znosi?
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    do brawy nic niemam, poza ogrzewaniem, łamiacymi sie klamkami
    Ja zawsze trafiałem Bravo z jakimś wyższym wyposażeniem (zazwyczaj z silnikami 1.6 16V, 1.8 16v, 2.0 20V czy 1.9 JTD). Nigdy problemów o których wspominałeś nie miałem, możliwe że dotyczą wersji z silnikami 1.2 i 1.4, fakt że te wersje były tak gołe, że podobno kierownica i pedał hamulca wymagały dopłaty.
    Ale wersja 2.0 20V HGT miała nawet skórę (zupełnie przyzwoitej jakości) na boczkach drzwiowych, a taką HGT-kę zakupiłem niecały rok temu za 2900zl (zarejestrowane w Polsce). Autem tym do dziś jeździ moja koleżanka i przez prawie rok eksploatacji to autko nie zaliczyło ani jednej awarii.

    Tak, Bravo 1.6 16v możesz zagazować bez żadnych obaw. Kolektor dolotowy aluminiowy, żadnych przepływomierzy. Zawory dość masywne o dużych przylgniach (kilka takich silników przygotowywałem do wyścigów górskich, więc doskonale znam ich budowę). Silnik prosty i przyjazny jak heblowanie małolaty.



    Pozdrawiam

    Koko
    Ostatnio edytowane przez Koko_tuned ; 03-12-2012 o 22:37
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    Cytat Zamieszczone przez Koko_tuned Zobacz posta
    Silnik prosty i przyjazny jak heblowanie małolaty.
    Mistrzowski tekst, padłem! hahaha

    Dobra, wielkie dzięki za tipp :) Trzeba będzie się powoli zbierać za maglowanie alledrogo i może coś sensownego się znajdzie ^^
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Skoda felicja jest wporządku jeśli ci nie przeszkadza że jest zgniłkiem silnik 1.3 ma pełny wtrysk i jest na łańcuchu, lanos jest lekko nie smaczny ale to też niezłe auto, fiat bravo poza bardzo słabym zawieszeniem to silnik 1.6 daje 100 koni przy zadowalającym spalaniu.
    Pozostałe auta jakie mogę polecić, Ford fiesta 1.1 o osiągach można zapomnieć blacha jest słaba ale mało pali i jest bardzo tania i nie awaryjna, Fiat uno 1.0 fire,
    Ale ja bym poszedł gdzieś dalej i lepiej, np vw polo lub inaczej seat ibiza jest tańsza nieco ładniejsza i zazwyczaj ma trochę lepszą blachę niż vw praktycznie kazdy silnik jest dobry mało palą mają niezłą blache dobre zawieszenie i tanie części zamienne.

    Do 3500 jest naprawdę w czym wybierać. Jeśli kupisz samochód zwykły który jest z natury tani będzie ok jeśli kupisz samochód wyższej klasy a upolowany za niską cene to po prostu będzie rzęch.
    Kup co kolwiek z małym silnikiem co jest sprawdzone i ma dobre opinie najlepiej coś prostego mała poj 8v i nawet jednopunkt jeśli kupisz coś co chodzi dobrze tak powinno pozostać. o wyglądzie wyposazęniu mozesz zapomnieć tak samo i o osiągach ale ma sie liczyć że jedzie mało pali nie psuje sie i że kiedy chcesz przewieziesz nim wszystko nie martwiąć się że sie zabrudzi czy zarysuje.
    Ja obstawał bym przy VW polo 2gen lub seacie ibizie również 2gen bazujacego na polo 3gen silnik zawieszenie a nawet wnętrze masz z polo. silnik 1.4 a najlepiej 1.6 zapewniają małe spalanie i w przypadku 1.6 niezłe "osiągi"

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    ja zakupiłem miesiac temu Merca 190 2.0E za 2,800 a wziąłem go ze względu na stan techniczny jak i wizualny. Spalania po miescie ok 10l wiec do przyjecia. Zonka smiga nim do pracy i jest bardzo zadowolona a jak fajnie bokiem lata:) Czasem trafiają sie jeszcze autka w dobrym stanie za niewielkie pieniadze wiec szukaj kolego a napewno znajdziesz
    BMW - radość z jazdy!

Podobne wątki

  1. [E38] Nareszcie samochód :D
    Przez Siara w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 06:23
  2. Skradziono samochód
    Przez Jey w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 22:07
  3. Assistance na samochód
    Przez Derreg w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •