Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Skrzynia 5hp24

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    54
    BMW
    E-38 730d
    Skąd
    Katowice

    Skrzynia 5hp24

    Witam
    wymieniłem uszczelniacz na skrzyni wlałem nowy olej+filtr wszystko chodzić dobrze tylko problem jest jak wrzucam na R odgłos jak by coś sie przesówało lub przelewało (olej z strzykawki) i lekko szarpie,miska olejowa została ściągnieta magnesy wyczyszczone w elektrozaworach nic kopane nie było,byłem u mechanika i powiedział że może skrzynia zle odpowietrzona?. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    sprawdzałeś stan oleju? auto odpalone, zagrzane, wrzucony N i się przelewa?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez kawasakiz750s Zobacz posta
    może skrzynia zle odpowietrzona?

    Nie ma czegoś takiego, jeżeli już to może być zapchane odpowietrzanie skrzyni, jednak nie widzę związku z szarpaniem na R.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez wm Zobacz posta
    sprawdzałeś stan oleju? auto odpalone, zagrzane, wrzucony N i się przelewa?
    I pamiętaj, że temperatura oleju w skrzyni musi być pomiędzy 30 a 50 stopni C.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    54
    BMW
    E-38 730d
    Skąd
    Katowice
    przy wlaniu oleju auto podniosłem tak żeby kółka tylne w górze były auto chodziło dobre 40min po czym przeskakiwałem na biegach najpierw na D potem N następnie R potem na D i sprawdzenie oleju dokładnie weszło 6.5litra

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez kawasakiz750s Zobacz posta
    chodziło dobre 40min
    Nie jest dobra metoda. Obawiam się, że po takim czasie temp. była dużo wyższa (po zalaniu świeżego oleju temp ok 20 st. i zapaleniu silnika + zamieszanie biegami, potem D i hamulec wciśnięty i ok. 10 min. i mamy temp 40 st.), a tym samym pomiar dokonany był błędnie (stawiam, że jest za mało oleju, dlatego słychać to przelewanie). Rozszerzalność oleju jest bardzo duża, dlatego akurat BMW określiło temp między 30 a 50. Najlepiej jest sprawdzać poziom przy 40 stopniach. Kiedy odkręcasz korek i następuje przelew to czekasz do momentu, aż olej który cieknie równostajnym ciurkiem, zacznie "pluskać". To będzie oznaczać, że w danym momencie w skrzyni jest oleju ciut więcej niż przelew (ale tak ma być). Podłącz pod INPę i dopiero sprawdź temperaturę a potem poziom oleju. Pzdr.


    Do dam, że w 5HP24 po odkręceniu korka, lecą dwie stróżki (ze względu na kominek, który jest tam zamontowany). Najprościej dla Ciebie jest zrobić to tak. Odpalić silnik (zimny) i od razu sprawdzić poziom oleju. Jeżeli jest przelew, to nagrzewasz (40 st.) olej w skrzyni i dopiero sprawdzasz właściwy poziom. Jak na zimno po odpaleniu olej nie poleci, to jest go za mało. Odpalasz i dolewasz, aż do przelewu i grzejesz i sprawdzasz. Daj znać czy coś pomogło. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 05-12-2012 o 20:20
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez kawasakiz750s Zobacz posta
    przy wlaniu oleju auto podniosłem tak żeby kółka tylne w górze były auto chodziło dobre 40min po czym przeskakiwałem na biegach najpierw na D potem N następnie R potem na D i sprawdzenie oleju dokładnie weszło 6.5litra
    Piszesz straszne rzeczy...
    Dlaczego nie robiłeś tego zgodnie z zaleceniami BMW albo ZF? Skąd w ogóle takie pomysły?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kawasakiz750s Zobacz posta
    Witam
    wymieniłem uszczelniacz na skrzyni wlałem nowy olej+filtr wszystko chodzić dobrze tylko problem jest jak wrzucam na R odgłos jak by coś sie przesówało lub przelewało (olej z strzykawki) i lekko szarpie,miska olejowa została ściągnieta magnesy wyczyszczone w elektrozaworach nic kopane nie było,byłem u mechanika i powiedział że może skrzynia zle odpowietrzona?. Z góry dzięki za odpowiedzi :)
    mi tam lekko szarpie (taki jakby przeskok) na R już 6 lat, a w międzyczasie był duży remont skrzyni i wymiana WSZYSTKICH podzespołów skrzyni na nowe nic w tej kwestii nie zmieniło

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    54
    BMW
    E-38 730d
    Skąd
    Katowice
    kolego taka wymianę wyczytałem na forum,problem ustąpił ale muszę dokupić 1litr bo jest za malo,a z szarpaniem może masz poduszki pod silnikem zuzyte

  10. #10
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez kawasakiz750s Zobacz posta
    kolego taka wymianę wyczytałem na forum,problem ustąpił ale muszę dokupić 1litr bo jest za malo
    Jak widać, na forum piszą różne rzeczy. Naprawdę polecam korzystać z oficjalnych instrukcji.
    Procedurę napełniania olejem masz w dokumencie "ZF 5HP24 Spare Parts" - czyli wykazie części skrzyni.
    http://www.e38.org/ZF_5HP24_Spare_Parts.pdf

    We wtorek widziałem jak wybuchł akumulator do wkrętarki, bo jakiś mędrzec zalecił ładowanie napięciem 18V. A w instrukcji jest 14.4 V. Ale co tam - olać instrukcję.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Rozgrzana skrzynia 5hp24 nie zmienia biegów
    Przez Makaron w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 23:15
  2. [skrzynia] Problem ze skrzynia 5hp24 w e38.
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 15:23
  3. Skrzynia 5hp24
    Przez Pietrek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 18:57
  4. Skrzynia 5HP30 zamiast 5HP24 jak połączyć?
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •