Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: M52b28 + turbo?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra

    M52b28 + turbo?

    Witam. Zastanawiam się ile pracy byłoby przy upchaniu turbo do M52B28? gdzie umieścić IC żeby miał czym oddychać no i co oprócz przerobienia kolektora i dołożenia turbo i IC trzeba by jeszcze? wiadomo nowa mapa najlepiej na hamowni ustawiona ale jakieś czujniki ciśnienia itd ? ew jak to podłączyć wszystko? aha i ile wytrzymuje automat w tym aucie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Hello.


    Sprawa prosta i wałkowana nie jeden raz. Zaczynasz od zrobienia kolektora wydechowego na którym będziesz mógł zamocować turbinę. Jest wiele gotowych wynalazków dedykowanych do tych silników, więc ze zalezieniem kolektora nie bedziesz miał żadnych problemów. Dobór turbosprężarki... Hmm musiałbym dokładnie policzyć, ale obstawiam z głowy, że GT28RS byłby niezłym wyborem (do około 330ps). Musisz odpowiednio zasilić turbosprężarkę w olej oraz zrobić odpowiednia odpływ oleju (dren olejowy do michy). Musisz pamiętać o dobraniu odpowiedniego restryktora na linię zasilającą turbosprężarke w olej, bo inaczej wyślesz ją w ekspresowym tempie do krainy wiecznie wirujących wirników. Układ dolotowy... hmm to już według uznania. Ale nie przesadzaj z wielkością IC bo zwiększysz niepotrzebnie laga. Pamiętaj o dobraniu dobrego Blow-off'a lub Dump-valve - to zależy czy masz fantazję robić głośnie pssssst czy recyrkulować potwietrze. Wtryski i pompa. Musisz założyć odpowiednio większe wtryskiwacze (jak będziesz potrzebował pisz na PW pomogę dobrać Ci odpowiednie) - w M52B28 są wtryski wysokoomowe, więc nie wolno ich zamienić na niskoomowe. KONIECZNIE musisz zmienić pompę paliwa. Żadnego Walbro 255 czy tego typu wynalazków - padają jak muchy i tłokojady się wtedy cieszą. Nie bawiłbym się w żadne odprężanie silnika. To bez sensu. Należy odpowiednio zestroić elektronikę w silniku. Koniecznie wywalasz przeplywkę. Robisz konwersję na MAP sensor (np MPX4250AP Motorolli). Do zestrojenia takiego wynalazku wystarczy Ecumaster DET3, trochę wiedzy, czasu i dobrych chęci. Dobrze będzie część modyfikacji wykonać w programie sterownika a Ecumasterem dopieścic całość. Jak dobrzę kojarzę będziesz musiał też zmodyfikować odmy w silniku, ale to już żaden problem.

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    a nie myslałeś o kompresorze troszke prostsza sprawa i bezpieczniej dla silnika , moc od samego dołu, eaton m62 byłby idealny

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Jeśli ten silnik siedzi w 7er to kompresor będzie dobrym lub nawet lepszym rozwiązaniem. Ale raczej poszedłbym w M65. Najważniejsze żeby to był kompresor wyporowy (najlepiej na śrubach Lysholma) a nie odśrodkowy (jak np Rotrex).

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra
    Myslalem o wsadzeniu turbiny z volvo 859 t-5 bo zalega mi na półce ale skoro mówicie ze kompresor lepszy to moze jakies konkretne propozycje? No i czy bylby ktos gotow zestroic mi to wszystko? Checi sa jak najbardziej tylko troche wiedzy brak no i programu.. Oczywoscie projekt zaczalbym na wiosne wiec na spokojnie wszystko by soe odbylo. Aha i jeszcze mam w mojej 7er wsadxony podtlenek LPG daloby rade na tym cos pokombinowac czy lepiej odpuscic i zmienic auto na takie bez LPG?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    a nie lepiej zrobić swapa na 4.0 4.4 ?
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    V8 nie będzie robić psssst :)

    pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekV8 Zobacz posta
    a nie lepiej zrobić swapa na 4.0 4.4 ?
    Zdecydowanie
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Cytat Zamieszczone przez Koko_tuned Zobacz posta
    V8 nie będzie robić psssst :)

    pozdrawiam

    Koko
    co prawda to prawda :D chociaz moim skromnym zdaniem to image'u E38 bardziej pasuje wolnossące V8 niż upuszczające powietrze R6, ale wiadomo co kto lubi no i poza tym będzie to na pewno baaardzo oryginalny projekt :D
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez Koko_tuned Zobacz posta
    Hello.


    Sprawa prosta i wałkowana nie jeden raz. Zaczynasz od zrobienia kolektora wydechowego na którym będziesz mógł zamocować turbinę. Jest wiele gotowych wynalazków dedykowanych do tych silników, więc ze zalezieniem kolektora nie bedziesz miał żadnych problemów. Dobór turbosprężarki... Hmm musiałbym dokładnie policzyć, ale obstawiam z głowy, że GT28RS byłby niezłym wyborem (do około 330ps). Musisz odpowiednio zasilić turbosprężarkę w olej oraz zrobić odpowiednia odpływ oleju (dren olejowy do michy). Musisz pamiętać o dobraniu odpowiedniego restryktora na linię zasilającą turbosprężarke w olej, bo inaczej wyślesz ją w ekspresowym tempie do krainy wiecznie wirujących wirników. Układ dolotowy... hmm to już według uznania. Ale nie przesadzaj z wielkością IC bo zwiększysz niepotrzebnie laga. Pamiętaj o dobraniu dobrego Blow-off'a lub Dump-valve - to zależy czy masz fantazję robić głośnie pssssst czy recyrkulować potwietrze. Wtryski i pompa. Musisz założyć odpowiednio większe wtryskiwacze (jak będziesz potrzebował pisz na PW pomogę dobrać Ci odpowiednie) - w M52B28 są wtryski wysokoomowe, więc nie wolno ich zamienić na niskoomowe. KONIECZNIE musisz zmienić pompę paliwa. Żadnego Walbro 255 czy tego typu wynalazków - padają jak muchy i tłokojady się wtedy cieszą. Nie bawiłbym się w żadne odprężanie silnika. To bez sensu. Należy odpowiednio zestroić elektronikę w silniku. Koniecznie wywalasz przeplywkę. Robisz konwersję na MAP sensor (np MPX4250AP Motorolli). Do zestrojenia takiego wynalazku wystarczy Ecumaster DET3, trochę wiedzy, czasu i dobrych chęci. Dobrze będzie część modyfikacji wykonać w programie sterownika a Ecumasterem dopieścic całość. Jak dobrzę kojarzę będziesz musiał też zmodyfikować odmy w silniku, ale to już żaden problem.

    Pozdrawiam

    Koko
    Szaaacun za wiedzę ale chyba na darmo się nagadałeś skoro koleś chce uturbić auto ale może by tak zostawić LPG :D,ciekawe ile chce przeznaczyć na projekt :D

    Teraz poważnie,to już wiem komu będę przeszkadzał jak w końcu kupię sobie EVO IX
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

Podobne wątki

  1. M52B28 w e32
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 19:49
  2. [mechanika] M52b28 z M50b25 ???
    Przez djB_M_W w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •