Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: M52b28 + turbo?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    EvoIX w CH ma chyba niski spoiler (jak dobrze pamiętam). Reszta to "pure EDM" :)

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Jeśli mogę się wtrącić do tematu to nierozumiem idei uturbiania e38, ten samochód nigdy nie będzie ani szybki ani sportowy, kup e30 to będziesz miał frajdę a tego kloca to nawet 400 kucy nie rozbuja ze strzału bo waga jest spora i zawsze będzie problem z trakcją, pozatym ten samochód marnie w zakrętach się zachowuje, i trzeba by worek kasy włożyć żeby to zmienić, turbo to zawsze większa awaryjność tym bardziej w i tak awaryjnym e38

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Ja doskonale rozumiem ideę zaturbienia takiego auta. To naprawdę ogromna frajda siedzieć w wygodnym fotelu, z kilmą ustawioną na 21,5 st C, nie na 21 i nie na 22, ale na 21,5, słuchać sobie muzyczki i iść po autostradzie równo z panem zakutym w skóry, produkującym się na plastikowym motocyklu pojemności 600 :)

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nigdy bym nieprobował wsadzac turba do e38 728, wygodniejsze rozwiazanie i napewno lepsze i trwalsze to kupic auto z wiekszym silnikiem, a jak juz moda to e34 m50b25 stroker na 2.8, + soft turbo, prosty silnik, blok zeliwo, grube korby wtedy masz zabawe

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    nigdy bym nieprobował wsadzac turba do e38 728, wygodniejsze rozwiazanie i napewno lepsze i trwalsze to kupic auto z wiekszym silnikiem, a jak juz moda to e34 m50b25 stroker na 2.8, + soft turbo, prosty silnik, blok zeliwo, grube korby wtedy masz zabawe
    Dokładnie! z m50b25 śmiało robisz 380-400kucy i to na seryjnych gratach czego m52 nie wytrzma, sam zresztą rozkopałem swoje e34 żeby mu dać więcej wiatru do garów, zobaczymy co z tego wyjdzie narazie to kompletuje taile

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    tak Koko ale jest jeden minus tego projektuje nakombinuje napłodzi i de facto uzyska efekt seryjnego 740/750 przy wiekszej awaryjności i pierdologi ja bym tam na jego miejscu kupił 740/750 ewentualnie jak przypływ forsy to e65 760i to juz jest rakieta albo w cenie turo zeswapowac S62B49 to już będzie hulac na maksa

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    tak Koko ale jest jeden minus tego projektuje nakombinuje napłodzi i de facto uzyska efekt seryjnego 740/750 przy wiekszej awaryjności i pierdologi ja bym tam na jego miejscu kupił 740/750 ewentualnie jak przypływ forsy to e65 760i to juz jest rakieta albo w cenie turo zeswapowac S62B49 to już będzie hulac na maksa
    X2 też wychodzę z założenia że zanim zaczniemy modzic motor upewnijmy się że juz mamy najmocniejszą opcją dostępną w tym modelu, jaki jest sens np. uturbiania 316 skoro można kupić 328 i będzie uzyskane to samo, o wieeeele łatwiejszą i prostszą drogą. No ale auto nie moje także właścicel jak będzie miał ochote to i swapa na TaDeuSza zrobi i zacznie go modzić na 300hp ;p
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    tak Koko ale jest jeden minus tego projektuje nakombinuje napłodzi i de facto uzyska efekt seryjnego 740/750 przy wiekszej awaryjności i pierdologi ja bym tam na jego miejscu kupił 740/750 ewentualnie jak przypływ forsy to e65 760i to juz jest rakieta albo w cenie turo zeswapowac S62B49 to już będzie hulac na maksa
    e65 760i do rakiety baaaaaardzo daleko. Nie rozumiem też dlaczego uturbione auto miałoby być bardziej awaryjne. Jeśli modyfikacje przeprowadzi się poprawnie, to nie ma się co o awaryjność obawiać.

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Nie ma się co podniecać bo i tak nie uturbi tego auta,chyba nie ma pojęcia jakie to są koszty...Ale podyskutować sobie można,ja tam lubię turbotematy


    Cytat Zamieszczone przez Koko_tuned Zobacz posta
    e65 760i do rakiety baaaaaardzo daleko. Nie rozumiem też dlaczego uturbione auto miałoby być bardziej awaryjne. Jeśli modyfikacje przeprowadzi się poprawnie, to nie ma się co o awaryjność obawiać.

    Pozdrawiam

    Koko
    Czas na fakty,pewnie nie jest dla Ciebie problemem podać cyfrę ile kosztowałoby uturbienie np 740 ?
    Plus minus,oczywiście w warsztacie który się zajmuje tego typu modami,no i włącznie z zakupem i modyfikacjami potrzebnych podzespołów,chcę poznać te tą cyfrę

    Obstawiam plus minus 20 tyś zł
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 05-12-2012 o 16:44
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra
    Witam. Przepraszam ze dzis noe wczoraj ale czasu zabtaklo. Jako ze jestem natelefonie nie wrzuce teraz zdjecia ale jest napisane type: TD04HL-15G. Jezeli chodzi o robote nie liczac mapy chcialbym sam sie "pobawic" jednak czytajac wasze posty moze i macie racje wiec w 7er chyba tylko zmiana kolektora i na tym sie skonczy a turbo bedzoe w wymarzonym e30 gdzie wrzuce pewnie m50b25 jak wspominaliscie. A pytalem o turbo tutaj bo jednak pare koni wiecej by sie przydalo a nie chcialbym swapa czy zmiany auta bo tyle co doprowadzilem ten silnik do stanu prawie idealnego jak na ten przebieg. Prawie dlatego ze mam maly wyciek chyba z pod miski.. Wiec jak ktos moglby powiedziec czy ta turbina do czegos sie nadaje czy tylko na lampe to bede wdzieczny. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. M52B28 w e32
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 19:49
  2. [mechanika] M52b28 z M50b25 ???
    Przez djB_M_W w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •