Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Nie tankujcie gazu na przydrożnych stacjach..

  1. #21
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez Jozymek23 Zobacz posta
    ja mialem kiedys i w innym aucie, ale problem lub zaleta ":)" byla taka ze majac butle 30l w kole zapasowym zawsze wchodzilo mi 28, 27l gazu ale jednym razem na przydroznej stacji weszlo mi w butle 36l gazu, bylem bardzo zdziwiony czemu???
    poruszylem ten temat ze sprzedajacym gaz ale fajne wytlumaczenie ze nabijaja wiecej, bo maja wieksze cisnienie ustwaione:) tylko czemu mniej km zrobilem niz zwykle????
    fascynujace, ale nie polecam jak kolega.
    Znajomy w takiej sytuacji zaproponował wezwanie Policji... interesujące, że butla ma np. pojemność 30 L a weszło 36 L... Stacja rzecz jasna zaproponowała ugodowe rozwiązanie i zapłacił za 30 L...

  2. #22
    Matis192
    Gość
    Tak bo to sa złodzieje pompa niby pompuje a gaz nie leci to jest caly bajer o ...

  3. #23
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Tylko nie wiem Bartek czy to przypadkiem nie wynika z:
    a) doskonałej sieci autostrad
    b) rygorystycznego egzekwowania ograniczeń prędkości

    Na przykładzie NL i cyklu miejskiego nie zauważyłem żadnej różnicy w stosunku do PL. W NL tankuję na BP, a w PL na takiej właśnie dosyć małej stacji, po starym magazynie paliw płynnych jakiegoś przedsiębiorstwa z czasów PRL. I nie było to podyktowane chęcią oszczędzania, ale dopiero od miesiąca jest w ONA gaz na "markowej" stacji, czyli na Orlenie. Wcześniej tylko właśnie takie podpierdółki były :D
    Hej Irek, nie myślisz chyba, że popełniłbym taki błąd w obliczeniach :). Auto zawsze było zatankowane do pełna przed granicą, bo gaz w Polsce zazwyczaj był dużo tańszy niż w DE, takie miałem zalecenie w firmie. Do wyjeżdżenia autostrada, a potem gaz w Niemczech i znowu autostrada do wyjeżdżenia. Kilka razy w roku tak jeździłem, zawsze większy dystans na niemieckim gazie niż na polskim.
    pozdrawiam Bartek

  4. #24
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Cytat Zamieszczone przez Jozymek23 Zobacz posta
    dokladnie, a gaz to jest dobry ale do ziemniakow:)
    a diesel dla emerytów ;) a i dla diesle jest tańsza alternatywa jak gaz dla benzyny :) opałówa :)

  5. #25
    Matis192
    Gość
    Oj tam podtlenek Lpg daje dużo frajdy z jazdy :P i turbo wlotek ;D

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    eh.... zahaczając na moment tematu lpg w samochodach to wolę jeździć moją kluską w gazie w niezłym komforcie (za śmieszne pieniądze) a koszt pokonania 100km na trasie mam taki jak moja matka w astrze 1,7 DTL... wnioski niech każdy wyciągnie sam. Co do stacji, tanie nie znaczy gorsze, ja tankuje na tych dwóch, chyba że muszę to na innych i na prawdę od roku czasu nie narzekam na te stacje, a są najtańszymi z tych co odwiedzałem. Ale np już wspomniany wcześniej "PEGAZ" w Pruszkowie ma coś nie halo z licznikiem bo też mi podejżanie auto spaliło niby 3l więcej niż powinno, i to na odcinku 160km :)
    Ostatnio edytowane przez Dawid7er ; 01-12-2012 o 16:52

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Jak dla mnie czy gaz czy diesel to tylko sprawa gustu, jednak sam zastanawialem sie dlugo i nadal zastanawiam czy nie kupic kiedys benzynki + zalozyc gaz. Diesel mi bardzo odpowiada, poniewaz pokonuje co miesiac tysiac km do polski, ale kusi duuza benzyna+gaz.
    Wracajac do tematu: tankuje raczej orlen/bp/statoil-nie wazne czy gaz czy benzynke/diesla.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SIWEK30283
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    273
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wrocław
    Chłopaki ja wam powiem , mój poprzedni pracodawca teraz dobry kolega jeszcze 10 lat temu handlował paliwami wiadomo jakimi ;)!! i troche ciekawostek mi opowiedział ze swojego doświadczenia to szczerze wam powiem że nasze orleny itp. wcale nie są takie święte mieszają np 33000 l swojego z 18000 l od pana Tadzia i tak to wygląda trzeba tylko wiedzieć kiedy tak można zrobić.
    Oczywiście nie wszyscy tak działają ale zdecydowana większość kupić o 5gr niżej na litrze to na beczce 33000 l masz jakieś 15 koła do przodu , przepuścił byś?

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Wszystko się fajnie ładnie mówi, jeśli się nie poczuje problemu...
    Sam tankuję tylko na znanych "dobrych" stacjach, lub sprawdzonych, a też pewnych.
    Ale to mi się kiedyś zemściło, bo nie chciałem zatankować na jakiejś "podwórkowej", po edrodze gaz się skończył, a na BP dojechałem na oparach benzyny (dosłownie!!!), żona już się bała że ok. 100-200 m od stacji mi auto zdechnie :D.

    Ale też sam się przekonałem że i na markowych stacjach obsługa bywa do du.py - prawie pobiłem pracownika na shellu za złe podpięcie do tankowania (gaz lpg kapał na adapterze, niby dobrze wpiętym, przy włączeniu tanokwania).

    No ale by mi gazu weszło więcej niż pojemność butli ???
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #30
    Matis192
    Gość
    I powiem tyle pojechałem zatankować pustą butle lpg e36 w te same miejsce gdzie wczoraj tankowałem e32 i powiem jedno jest to samo auto szarpie strzela czyli wychodzi na to ze tam jest więcej wody jak gazu życiu vramzes tam gdzie ci mówiłem za 15 zl dla testu jutro wyjeżdżę to badziewie i Orlen zawita

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 10:43
  2. Oszustwa na stacjach LPG
    Przez BatoFF w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 20:39
  3. [spalanie] nie mozna ustawic gazu
    Przez Master1988 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 10:39
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 04:11
  5. (elektryka) Nie moge dodac gazu!!!!!
    Przez RobRoy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •