Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: NIetypowa prośba o pomoc kogoś z POZNANIA!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków

    Exclamation NIetypowa prośba o pomoc kogoś z POZNANIA!

    Witam,

    Po bardzo długich przemyśleniach do kogo mógłbym się zwrócić z prośbą o pomoc w tej sprawie doszedłem do wniosku że napiszę tutaj - w miejscu gdzie zawsze dostawałem wymaganą pomoc.

    Napisze możliwie krótko i rzeczowo.

    Zakupiłem na allegro dnia 13.10.12 telefon iPhone 4S 16GB (rzekomo), jak się okazało tylko pudełko było od iPhone 4S, bo w pudełku znajdował się zwykły iPhone 4 8GB.
    Za telefon zapłaciłem 1400zł przy odbiorze, a to co otrzymałem jest warte może 800zł w najlepszym wypadku (telefon posiada sim-locka którego według umowy miało nie być i zestaw nie kompletny).
    Po 15minutach kiedy otrzymałem telefon z poczty i sprawdziłem to wszystko, próbowałem nawiązać kontakt na numer z którego dzwonił do mnie sprzedający (numer był też w ogłoszeniu oraz w danych użytkownika).
    Niestety nie przyniosło to żadnych skutków, telefon został wyłączony i tak pozostało aż po dziś dzień, na maile tak samo nie otrzymuje odpowiedzi (otrzymałem jedynie dwie wiadomości w których pisał że moje "oskarżenia" są śmieszne i że wszystko było dograne jak się umawialiśmy, oraz kłamał że ma problemy z internetem) - to był ostatni kontakt.

    I teraz tak : Zwróciłem się do serwisu allegro - rozłożyli ręce / Zwróciłem się na komendę - rozłożyli ręce, powód? - "Otrzymała Pan coś i to nie jest już oszustwo tylko sprawa cywilna" - przykro nam.
    Nie wiem co mam teraz zrobić, ja na te 1400zł jak i wielu z nas na pewno, zarabiam po parę godzin dziennie przez cały miesiąc pracując i nie wyrzucę tych pieniędzy w błoto, a dodatkowo jakiś gówniarz będzie chodził sobie bez karnie. Napisałem tak samo do kancelarii prawniczej prawie dwa tygodnie temu i do dzisiejszego nie mam odpowiedzi, na to wygląda że sprawa jest dla nich nic nie warta.

    Nie rozumiem polskiego prawa, naprawdę. Wychodzi na to że możecie kupić od kogoś coś za np. 8000zł i wystarczy że wyślę coś o wartość nawet 100zł to już może chodzić sobie bez karnie, no chyba że otworzycie mu sprawę cywilną (czyli koszt, koszta, koszta, prawnicy, sądy itp.)

    I do rzeczy, mam prośbę do forumowiczów, jeśli ktoś byłby wstanie mi jakoś pomóc, najlepiej z Poznania to proszę o kontakt tutaj, albo na PW.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Stary strasznie mi przykro :( Dużo jest takich idiotów na allegro - Gdyby był z Wawki to mógłbym Ci pomóc.

    Wiesz co napisz do CapoZe32 ;) myślę ,ze on Ci pomoże :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Rozumiem ze masz wszystkie dane adresowe i wiesz gdzie dana osoba mieszka , chyba w tej sprawie to tylko persfazja osobista moze pomoc . Niestety zostales zrobiony w bambuko a Polska to dziwny kraj gdzie sprawy niekiedy trzeba zalatwiac rekami .

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Rozumiem ze masz wszystkie dane adresowe i wiesz gdzie dana osoba mieszka , chyba w tej sprawie to tylko persfazja osobista moze pomoc . Niestety zostales zrobiony w bambuko a Polska to dziwny kraj gdzie sprawy niekiedy trzeba zalatwiac rekami .
    Niestety popieram. Czasem nie ma innego wyjścia jak wybić ręcznie z głowy takie pomysły. Nawet jak by chama zatargał na komisariat to i tak pewnie "niewiele mogą zrobić". Jeśli masz adres tej osoby to się nie zastanawiaj. Za 100zł nie warto, ale 1400 to już poważne pieniądze. Życzę powodzenia.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Przykro mi....Ale czego się spodziewasz ? Że jakiś kark pojedzie i przemówi temu niedobremu człowiekowi do rozumu ? (interpretujcie to sobie jak chcecie).Sorry ale Janosiki już dawno wymarły....
    Moja wypowiedź nie miała na celu nikogo nie wku....,nie obrazić...
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez kubosh Zobacz posta
    Stary strasznie mi przykro :( Dużo jest takich idiotów na allegro - Gdyby był z Wawki to mógłbym Ci pomóc.

    Wiesz co napisz do CapoZe32 ;) myślę ,ze on Ci pomoże :)
    Chyba nie jestem zaczepny ale powiedz. Co byś mógł zrobić żeby pomóc koledze ?
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Cytat Zamieszczone przez artur677 Zobacz posta
    Chyba nie jestem zaczepny ale powiedz. Co byś mógł zrobić żeby pomóc koledze ?
    Myślę ,że nie jest to temat do dyskusji kto co może - każdy ma znajomych w różnych instytucjach ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Wokół pełno jest kanciarzy,sam wiele razy byłem świadkiem podobnych sytuacji . Dlatego jak nie znam firmy nigdy nie kupuje przez net,tylko i wyłącznie po wcześniejszym zbadaniu klienta .
    Myślę,że nic nie zrobisz. Oni się z ciebie śmieją,że jelenia znaleźli a ty jesteś chłopaku w plecy parę stówek .
    Telefon,dane czy mail można jak najbardziej zrobić w ciemno
    Jedynie co możesz to sprzedać zestaw jaki zakupiłeś,odkuć się i kupić u sprawdzonego sprzedawcy

    Pozdrawiam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Hmm..ciężka sprawa...nic tylko starac się to sprzedać,dołożyc i szukać pewniaka ale tym razem z umową o zapłacie po rozpakowaniu paczki..oczywiscie kurier i za pobraniem wchodzi tylko w grę...to,że jest to 4 a nie 4s to jeszcze nie taka tragedia bo to praktycznie ten sam telefon tylko z troszkę gorszym aparatem i bez siri i paru pierdół czego i tak się nie używa...przy normalnym użytkowaniu nie widać róznicy praktycznie...tylko te 8 GB troszke mało...ja mam iPhone'a4 i jestem zadowolony tylko,że to 32GB...Szkoda zachodu moim zdaniem...odpuść bo nic nie zdziałasz a załatwianie tego w sposób jaki niektórzy proponują może obrócić się przeciwko Tobie...za 600 zł naprawdę nie warto...powiedz sobie po prostu,ze znów nauczyłeś się czegoś o życiu i ludziach.Możesz też zostawic sobie ten telefon i go używać bo te 8 GB,wbrew pozorom,to nie jest tak mało i jesli dla Ciebie będzie to wystrczająco to możesz jeszcze bardzo ale to bardzo polubić tego iPhone'a...bo to naprawde fajny gadżet.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  10. #10
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez artur677 Zobacz posta
    Przykro mi....Ale czego się spodziewasz ? Że jakiś kark pojedzie i przemówi temu niedobremu człowiekowi do rozumu ? (interpretujcie to sobie jak chcecie).Sorry ale Janosiki już dawno wymarły....
    Moja wypowiedź nie miała na celu nikogo nie wku....,nie obrazić...

    Popieram
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 21:58
  2. [e38] nietypowa prośba
    Przez warzo w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 17:15
  3. Prośba do kogoś kto ma dostęp do TIS-a
    Przez michal_5000 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •