Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Sensor deszczu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Peter1200
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 728iA, Ex: E34 525tds
    Skąd
    Poznań

    Sensor deszczu

    Witam
    Mam wątpliwości co do działania sensora deszczu. Jak deszczyk jest symboliczny (pokapuje) to wydaje się działać ok. Gorzej jest w nocy jak deszcz jest hmmm.... rzęsisty czyli drobny i gęsty. Wtedy mam wrażenie, że nie działa jak powinien - tzn za rzadko się włączają wycierałki... Czy też macie takie wrażenie w swoich autach?
    I jeszcze mam 2 pytania odnośnie wycieraczek:
    1. Do czego służy przełącznik na dźwigni wycieraczek? bo jak nim ruszam, to nie za bardzo widzę różnicę w pracy ramion wycierałek (przeczytałbym sobie ale instrukcję mam w jakimś diabelskim narzeczu - auto z holandii )?
    2. Czy jak mam wycieraczki włączone na pracę ciągłą, to przy zatrzymaniu auta nie powinny się automatycznie przełączyć na pracę z interwałami? (tak miałem w E34 i bardzo mi się ten patent podobał a tu jak staję np. na światłach to wycierałki dalej napier.... jak szalone

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    czytalem gdzies ze czujnik deszczu gorzej sobie radzi w nocy, u siebie nie zwrocilem uwagi bo u mnie to zawsze dziala nie tak jakbym chcial w danej chwili. Moze pomoc wymiana pior oraz jesli szyba jest w miare nowa i gladka, moja ma sporo mikrowzerow od kamykow. Przelacznik sluzy do ustawiania czulosci czujnika deszczu, jak dla mnie to roznica niewiele wyczuwalna wlasnie. Wycieraczki przelączą sie na wolniejszy program po zatrzymaniu auta pod warunkiem ze nie uzywasz czujnika deszczu tylko pracuja sobie jednostajnym zwyklym trybem.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Potwierdzam. Jeśli wycieraczki pracują w trybie ciągłym, wolnym, to po zatrzymaniu się na np. światłach powinny przełączyć się w tryb z interwałami. Co do czujnika deszczu, to sam go próbuje dopiero rozgryźć ;p w e39 tego nie miałem, tu jest i mimo iż znawcą holenderskiego nie jestem (w tym pięknym dialekcie mam instrukcję) to wywnioskowałem, że aby czujnik działał, to trzeba cyknać przełącznikiem raz do góry. Dobrze mniemam, czy nie?
    Korzystając z okazji podpytam jeszcze. Czy jeśli nie ma opadów, auto stoi sobie w garażu, to za każdym razem trzeba wracać przełącznikiem w pozycję 0, czy może zostać w pozycji 1, czyli z niejako uaktywnionym czujnikiem deszczu?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    cos kojarze z e38, ze czujnik dezaktywuje sie zawsze po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i trzeba go potem reka wlaczac. Nie ma tak dobrze zeby bylo na stale wlaczone. Podobnie mam w e65, wlacza sie guzikiem ale trzeba zawsze go wcisnac przed kazda jazda w deszczu. Zreszta niech kolega wsiadzie do auta i sprawdzi po prostu.
    Na stronie instrukcja.pl jest instrukcja do e38 w jezyku angielskim jesli to cos pomoze.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Kurcze, szkoda. Ideałem byłoby gdyby wycieraczki włączały sie same, gdy na szybie pojawi się woda bez wykonywania jakichkolwiek przełączeń. Cóż, przynajmniej się nie rozleniwimy :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Peter1200
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 728iA, Ex: E34 525tds
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    Na stronie instrukcja.pl jest instrukcja do e38 w jezyku angielskim jesli to cos pomoze.
    No i teraz wszystko jasne ;)!!. To jest narzecze do zrozumienia. Czyli tak:
    1. Aktywacja jasna - kluczyk w poz 1 lub wyżej i dźwignia wycierałek w poz 1. Regulator ponoć faktycznie służy do zmiany czułości sensora - muszę poobserwować.
    2. Wycieraczki przełączają się na niższy bieg po zatrzymaniu tylko w samochodach bez sensora. Przy aucie z sensorem nie przełączają się ! Uff już się martwiłem że to jest usterka jakaś.

    Dzięki Kolego za namiar na instrukcję .

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Skąd
    Mazury
    To może ja napiszę jak mam w E39 a w E38 jest zdaje się tak samo - za każdym razem trzeba aktywować dając wajchę jeden stopień w górę (nie ma tak dobrze, że samo się włącza), intensywność pracy wycieraczek zależy od intensywności zalewania szyby, czyli jak jest słaby deszcz i jedziemy wolno to wycieraczki chodzą dość powoli ale wystarczy, że zaczniemy zwiększać szybkość jazdy i szyba jest mocniej zalewana to wycieraczki również zwiększają szybkość.
    Czyli jak któryś kolega pisał gdy zatrzymamy się np. na pasach to nie napier..ją no chyba, że leje jak z cebra :-)
    A w nocy to chyba rzeczywiście ten sensor jakoś słabo działa bo czasami jest ok. a czasami wycieraczki nie zbierają.

Podobne wątki

  1. [elektronika] Problem z DSC - Steerning Angle Sensor
    Przez qn11 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 15:08
  2. [diagnoza] knock sensor 3. m62tub44
    Przez mati-e28 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 20:26
  3. [ elektryka] 1222 Oxygen Sensor regulation
    Przez PiK-MaN w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:30
  4. Sensor
    Przez KAMELEONV w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 23:27
  5. sensor deszczu
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2007, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •