Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: mandat a video z komórki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa

    mandat a video z komórki

    Drodzy forumowicze może ktoś z Was orientuje się, czy można dostać mandat bo ktoś nagrał telefonem komórkowym niby wykroczenie ?
    Sprawa wygląda tak:
    mój brat jechał środkowym pasem, wyprzedził samochód z prawego pasa i zjechał na prawy. Babka go dogoniła i zaczęła na długich jechać.
    Potem zaczęła coś tam za nim świrować, więc on zrobił coś takiego:
    jak ona zjechała na prawy to i on, potem na lewy to i on tylko odległość między nimi była ok. 15-20 metrów. Baba nagrała właśnie tę sytuację jak tak się z nią bawił.
    Czy takie coś podlega pod mandat tj. stwarzanie zagrożenia albo coś takiego ?
    Czy jeżeli już dostanie mandat czy taką osobę, która nagrywała telefonem też można ukarać bo kierowca nie może używać telefonu podczas jazdy ?

    z góry dzięki za odp

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Jeżeli używał kierunków to okej :) Jest to po prostu zmiana ruchu .
    Odległość między samochodami była bezpieczna.

    Jeżeli ona to zgłosi i przyzna się ,ze nagrywała to dostanie mandat za stwarzanie zagrożenia na drodze.

    Tak więc jeżeli brat jechał z kierunkami to nie ma co się bać , jak będzie wezwanie policji wyjaśnić wszystko i powiadomić ,że jechała sama i korzystała z telefonu komórkowego . Poza tym na upartego można się czepiać ,że wykorzystała wizerunek Twojego brata i samochodu bez jego zgody ;]

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Brzmi niewinnie, ale coś mi się zdaję, że Twój brat to najzwyklejszy pirat drogowy któremu się zdaję, że jest najważniejszy na drodze. Jego zachowanie było po prostu chełmskie. Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu.
    Gra muzyka

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    Brzmi niewinnie, ale coś mi się zdaję, że Twój brat to najzwyklejszy pirat drogowy któremu się zdaję, że jest najważniejszy na drodze. Jego zachowanie było po prostu chełmskie. Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu.
    Nie rozumiem, uważasz za chamskie wyprzedzenie samochodu który jedzie wolniej ?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Częśto bywa że w takich sytuacjach "oboje" popełniają wykroczenia, dla dwojga może skończyć się ukaraniem.
    I na to właśnie wygląda.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    czy moje zeznania jako świadka zdarzenia (pasażera) pomogą czy po prostu zeznania mojego brata wystarczą ?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    to nie takie proste, nie wiadomo jaki materiał jest w fonie, o co wniesie ta kobieta? Mozesz zeznawać ale jeśli nagranie będzie przeczyło twojej wersji to kłopoty.
    Do tego, nie moge się odnieśc ponieważ nie wiem co ma zamiar powiedzieć twój brat. Bardzo często świadek czy strona sporu sam(a) "kładzie" się w zeznaniach.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Nie wiem jak ta sytuacja wyglądała naprawdę ale faktem jest że wielu tzw. kierowców jeżdzi sobie beztrosko na światłach drogowych w bliskiej odległości za innymi, jeżdzi też na światłach przeciwmgielnych przednich mimo dobrej widoczności , czy wreszcie na światłach mijania ustawionych w niebo czy wreszcie zuważyłem że 90% kobiet przyspiesza podczas wyprzedzania, o nie stosowaniu kierunkowskazów (bo po co?)nie wspomnę, ot parę przykładów drogowego buractwa.Konsekwentnie trzymaj się swojej wersji wydarzeń, przepisy nie zabraniają wyprzedzania, natomiast z komórką już tak nie jest.Policja może uznać że celowo blokowałeś pas i może uznać to za stwarzanie zagrożenia, wszystko zależy od tego jak to naprawdę wyglądało.Nikt nie lubi agresji na drodze zwłaszcza drogówka.
    Ostatnio edytowane przez Thomsen1 ; 29-11-2012 o 12:33


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

Podobne wątki

  1. niesłuszny mandat????
    Przez szczurek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 18:52
  2. Mandat w Austri.
    Przez Bezi w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 17:59
  3. Najtańsze połączenia na komórki i stacjonarne ?
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 21:44
  4. [video] PSP w E38 jako źródło MP3 i VIDEO
    Przez ariusz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 15:00
  5. [video] Laptop przez S-Video do wejscia AV
    Przez Gwozdziu w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •