Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: lampka air bag

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska

    lampka air bag

    czy ktos madry moze mi powiedziec o co chodzi nie mialem zadnego dzwona ani nie dotykalem poduszek a tu dzisiaj podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka od air bagu zatrzymalem sie wylaczylem, silnik odczekalem chwile i uruchomilem go ponownie i nic lampka dalej swieci odlaczylem akumulator i tez nic swieci sie dalej. co to moze byc?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    u mnie jest luz na wtyczce od napinacza pasa kierowcy, czasem nie styka, wywala błąd poduszek i kontrolka się świeci, żeby zgasła trzeba skasować błąd na kompie, ale to pomaga tylko do następnego poluzowania się wtyczki ;)

    Pproponuję podpiąć autko pod kompa, powinno wyjść co jest nie tak :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Myślę że nie ma tu takich mądrych żeby zdiagnozowali ci auto na odległość. :)

    Tak poważnie to musisz podpiąć 7 pod kompa i zdiagnozować powód zapalenia się kontrolki, prawdopodobnie wystarczy poprawić połączenie wskazanego obwodu, wykasować błąd i po sprawie.

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    hej mozliwosci masz wiele mi np tez swiecila bo moja kobieta genialnie kleknela kolanem na przednie siedzenie a pod spodem mamy mate taka i takie punktowe nacisniecie wywolalo blad na kompie pojechalem podpiolem pod kompa wykasowalem i jest luz juz 2 razy tak mialem moze tez byc tak jak pisali wyzej cos nie laczy cos nie styka podepnij kompika i wykasuj a jak nie da rady to do elektronika co ma glowke na karku

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    2
    Witam ja mam taki sam problem pewnego dnia chciałem sobie wywalić piasek z dywanika i ruszyłem fotel do tyłu po czym siadłem i zapaliła mi się kontrola air bagu.Byłem na kompie usuwałem bład 2 razy ( błąd napinacza pasów) i nic to nie dało świeci się dalej. Elektryk kazał mi uciąć kość pod siedzeniem i polutować kabel twierdzi ze nie łączy na tej kości ale tam nie ma 2 kabli tylko kilka i jakoś tego nie widzę .Podobno to jest dolegliwość tych modeli. Próbowałem wkładać rezystor w kostkę od napinacza i błąd dalej wywala.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    W wiązce do fotela idzie całkiem sporo kabli, ale z tego co pamiętam te do napinacza są ze sobą splecione :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    W wiązce do fotela idzie całkiem sporo kabli, ale z tego co pamiętam te do napinacza są ze sobą splecione :)
    ... a problem leży najczęściej we wtyczce przy samym napinaczu. Złączkę fotela z wiązką instalacji zostawiłbym w spokoju.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    No tak, o tej wtyczce pisałem już ponad rok temu w tym temacie :D Ona chyba nawet fabrycznie jest dociśnięta opaską samozaciskową (tzw. rzemyczek) :)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Ona chyba nawet fabrycznie jest dociśnięta opaską samozaciskową (tzw. rzemyczek) :)
    Dokładniej to kabelek jest przypięty "trytytką" do napinacza. ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •