Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: (oby nie)spalone sprzęgło e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    90
    BMW
    e38 730
    Skąd
    zabrze

    (oby nie)spalone sprzęgło e38

    Witam
    Mam pytanie. Przejechałem dzisiaj jakies 30 km i wydaje mi sie ze śmierdzi ,,sprzegło''
    Nie ,,pałowałem'' jakoś specjalnie maszyny, pedał chodzi równo, sprzegło sie nie slizga i zbiera sie tak jak powinno, natomist martwi mnie ten zapach sprzegła który ciągnał sie za mna az do domu.
    Czy to mozliwe ze sprzegło sie konczy?
    Samochód ma ok 350 tys km, a poprzedni włąsciciel, znajomy, twierdzi ze 15tys temu jak odpinał skrzynie to niczego niepokojącego nie zauważył na sprzegle.

    Prosze o rade, bo troche mi szkoda czasu na robieranie w ciemno.
    Dodam że nie były to kłeby dymu i zapach jak zza Tatry, ale jednak coś niepokojącego. Na początku mocniej, po postojo na odpalonym silniku i przejechaniu 5km już mniej.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Automat czy manual...?Bo i w automacie można spalić tarczki i manualu tarczę...jesli chodzi o manual to az tak bym nie przeżywał.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez kpl29 Zobacz posta
    Samochód ma ok 350 tys km, a poprzedni włąsciciel, znajomy, twierdzi ze 15tys temu jak odpinał skrzynie to niczego niepokojącego nie zauważył na sprzegle
    a może powinieneś zapytać znajomego,w jakim celu odpinał skrzynie,w końcu jakiś powód musiał być.Zapytaj i może będziesz mieć odpowiedź ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    90
    BMW
    e38 730
    Skąd
    zabrze
    skrzynia manual, a koles odpinal bo zmieniał.... hmm, jakiś mechanizm hydrauliczny... W każdym razie kupił ta czesc nowa w aso, wiec nie miało to nic wspólnego z tarcza. To jest dobry znajomy, a nie ,,znajomy szwagra kolegi'' wiec napewno nie ma tutaj mowy o jakims oszustwie.

    Zastanawia mnie tylko fakt, ze dzisiaj przejechałem 300km spokojnie i nic nie czuć. W takim razie, moze trzeba bardzo delikatnie tego używać przy ostrzejszej jeżdzie...?! Chociaż nie przypominam sobie zebym wczoraj zakrecił kołami wiecej niz na 2 swiatłach ;D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    może to katalizator śmierdzi ? jeśli jeszcze jest :D
    e38 m62TUb44 740i

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    kolego ja mialem podobnie:) pojechalem na wyscigi i auto przepalowalem to na 2-3 starcie juz sprzeglo ciagnelo yy slizgalo sie:) auto 25 min pochodzilo na spokoj i sznow bylo ok:) jak zagotujesz sprzeglo to bedzie slizgac i smierdziec aq jak odpocznie to bedzie dobrze:) 20 tys przjezdzilem na takim sprzegle ale zaczelo mnie to irytowac bo jak z jedynki dawalem mocno to i na 2 juz czasem poslizgalo sie spezeglo wiec wymienilem na luka sprzegielko za chyba 800zl:) pozdro! jezdzij spokojnie a sprzeglo wytzryma jeszcze duuzo km :P a jak lubisz zapierdalac to zmien sprzeglo:P 730 manual 95 rok 28tys km przetutane luuututututututu:D(przeze mnie 28:P na zegarach 238 HAHA:D)

  7. #7
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    nie wiem dlaczego katujecie i idziecie po p.....dzie na każdych swiatłach??Ja mam 7er.od 2lat i moze raz mi sie zdarzyło poleciec z piz..y od świateł i może dlatego nie mam z tym problemów.Każdy robi jak uważa,dla mnie 7er.to limuzyna a nie BMW 3...??
    Wiem że to nie do tematu,ale takie jest moje zdanie na ten temat ;)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    nie wiem dlaczego katujecie i idziecie po p.....dzie na każdych swiatłach??Ja mam 7er.od 2lat i moze raz mi sie zdarzyło poleciec z piz..y od świateł i może dlatego nie mam z tym problemów.Każdy robi jak uważa,dla mnie 7er.to limuzyna a nie BMW 3...??
    Wiem że to nie do tematu,ale takie jest moje zdanie na ten temat ;)
    Doslownie wszystko rozumiesz...:p każde światła nie... Ja jeżdżę male
    odcinki więc auto nawet sie nie marzenie czasem
    wiec o piz...niu nie ma mowy:P ale no na trasie... Wieczorkiem
    gdzies w mieście na ładnej drodze:P przycisk skrzydelka jakiemuś VW albo a4:P rozumiesz:P rozsądnie :p ja lubie duże auta a takim jest 7er:P kocham
    bmw więc e38:P lubie zapie...lac więc V8 w manualu(szkoda ze nie 4.4:( ) i takim oto sposobem mam
    7er które dostaje po garach czasem bo od tego jest:* i nic mu sie nie dzieje;) gorzej by sie czyli wwątek sytuacji 318 :P o!:D ale jak lubisz 50km/h i lans to kto Ci
    zabroni:P a sprzęgło juz mialem
    takie lelum polelum więc zmienic musialem
    i tak:)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Przy normalnej jeździe sprzęgło nie śmierdzi,twierdzisz,że się nie ślizga to tym bardziej. Obstawiałbym na uszczelki dekli zaworowych,możliwe,że olej cieknie na kolektory wydechowe i stąd ten zapach.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  10. #10
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    spalone klocki hamulcowe śmierdzą podobnie.
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

Podobne wątki

  1. [E38] Witam. Baju - nowy użytkownik E38...póki co szczęśliwy...oby tak dalej.
    Przez Baju w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 11:06
  2. Wybuch i spalone e38
    Przez tomashbo w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 18:02
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 10:33
  4. E38 spalone nawiewy
    Przez raski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 13:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •