Witam!

Mam na imie Daniel i mieszkam w Szwecji ;) Niestety nie brakuje mi polskich znakow ale mam nadzieje ze jakos sobie poradzicie :)

Moja przygoda z BMW zaczela sie od troche przypadkowego nabycia 735ia w karoserii E32 z 91r w stanie dobrym jak na ten wiek. Byl to moj pierwszy samochod.
Po nabyciu siódemki zakochalem sie w marce i w tym jak duzo czasu ktos musial siedziec i myslec jak polepszyc kazdy detal.
Np. moja 7 miala elektrycznie podgrzewane zamki, spryskiwacze, lusterka juz nie mowiac o tylnej szybie.
Ale jakis inzynier stwierdzil ze przeszkadza mu jak wycieraczki przymarzaja wiec przednia szyba podgrzewana jest pod wycieraczkami.
Albo fakt ze spryskiwane sa swiatla ale tylko kiedy sa wlaczone i to dotyczy takze swiatel przeciwmgielnych! Dla mnie to i wiele innych funkcji byly cudami ktore staly sie codziennoscia.

Krotko po zakupie siodemki zaczelem sie interesowac silnikami M30. A poniewaz znajomi zajmuja sie tuningiem i wyscigami, wpadl mi na oko silnik M106 stosowany w BMW 745 E23.
Jest to silnik M30 ktory fabrycznie zostal wzmocniony i zainsalowano turbine.

Po dwoch latach zakupilem E23 745ia w pieknym stanie do jazdy latem :) Przez rok bylem wlascicielem dwoch klasycznych siódemek po czym sprzedalem z lza w oku moja E32 i zamiast zakupilem sobie E46 330d -05.
330d zmodyfikowalem sporo i wyciagam teraz 360kM i 780nm. Jezdze nim na codzien :D Wiecej o nim opowiem w wiadomosci jak ktos by byl zainteresowany :)

Co do E23 to mam w planach podniesienie mocy i przerobke na manualna skrzynie biegow. Wszystkie przerobki maja byc dyskretne i auto ma sie prezentowac w stanie bliskim oryginalnego oprocz felg BBS oraz lekkiego obnizenia.

Mam nadzieje ze nikogo nie zanudzilem :)

Zdiecia samochodow znajdziecie na szwedzkiej stronie tutaj: http://www.garaget.org/DMAR
Nacisnijce na dany samochod i tam znajdziecie wiecej zdiec oraz opis modyfikacji/wyposazenia po szwedzku ;)
Dla zainteresowanych moge przetlumaczyc.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy BMW!