Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: zimne powietrze z środkowych nawiewów, ez sprawne

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    zimne powietrze z środkowych nawiewów, ez sprawne

    witam. zdecydowałem sie opisać mój problem gdyz szukajac wczoraj cały dzien nie znalazłem odpowiedzi na mój problem :(

    problem wyglada tak jeśli trzymam 4tyś. obr to mimo tego że silnik dodatkowego obiegu nie działa ( jeszcze nie doszłem czemu ), to wszystkie nawiewy działaja ok ( grzeją ) ,a jesli normalnie jade np na 2 -3 tyś obr. to leci zimne z środkowych nawiewów a jak dam na szyby czy nogi to ciepłe . pierwsze co to mi sie nasuwa że jak mam wysokie obroty to pompa wody ma wieksza wydajność i dlatego wszystkie grzeją ale z drugiej strony na postoju czy przy niskich obrotach ze wszystkich nawiewów leci ciepłe tylko nie z środkowych dlaczego tak może sie dziać? bo nie kumam , czy środkowe nawiewy mają jakies inne zasilanie ? jeszcze taka ciekawostka , mam klime automatyczna dwustref. i jeśli daje ciepłe na środkowe nawiewy to oczywiście leci zimne i w tym momencie jak zmieniam nawiew z środkowych na szybe i zmienia sie połeżenie klap to przez sekunde leci ciepłe z środkowych ,ale zaraz klapy zamykaja sie do konca i wieje ciepłe już tylko na szybe. rozumiecie coś z tego ?


    dziś zagrzałem auto , zgasiłem i podpiołem na krótko pompke wymuszajaca obieg , właczyłem na zgaszonym silniku "rest" i jak dałem nawiew na szyby czy nogi to gorace powietrze leciało czyli tak jak powinno a jak dałem na środkowe nawiewy to zimne :( podsumówujac to ze środkowych ciepłe leci tylko przy 4tyś obr. w każdym innym przypaku zimne.

    ez sprawne 100%

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    u mnie tez sie dzieja cuda z nawiewem ale jeszcze nikt nic sensownego na ten temat nie napisal u mnie np wszystko dziala ok oprocz strony pasazera i to tylko pod szyba i z tylu na nogi a reszta ok...tez dziwne :)

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    polecam sprawdzic lub wymienic elektrozawory
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    tez o tym slyszalem tylko ze cena u mnie w miescie w pl 1800pln tyle mi powiedzieli....nie wiem na jakiej zazadzie one dokladnie dzialaja ale jak by byly walniete to chyba by albo zimno albo cieplo lecialo wszedzie a nie tu tak a tu tak??chyba ze sie myle...

  5. #5
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    tez o tym slyszalem tylko ze cena u mnie w miescie w pl 1800pln tyle mi powiedzieli....nie wiem na jakiej zazadzie one dokladnie dzialaja ale jak by byly walniete to chyba by albo zimno albo cieplo lecialo wszedzie a nie tu tak a tu tak??chyba ze sie myle...

    Można kupić używane oczywiście ale co nowe to nowe :)

    tu masz kilka tematów o elektrozaworach

    http://7er.pl/showthread.php/11027-m...=ELEKTROZAWORY - naprawa elektrozaworów ( instrukcja)


    http://7er.pl/showthread.php/26066-O...=ELEKTROZAWORY


    http://7er.pl/showthread.php/26106-z...=ELEKTROZAWORY


    http://7er.pl/showthread.php/24854-d...=ELEKTROZAWORY


    jak na moje oko to własnie masz problem z elektrozaworami ale na odległość nie potwierdzi nikt tego na 100%
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    dzieki zaraz poczytam i sie wezme za te elektrozawory moze je sie regeneruje bo uzywka to wiesz moze byc dobra moze dzialac ale kto wie ile....widze ze sa tam jakies elementy do wymiany moze sa zestawy naprawcze....?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    witam, mi nagle samo sie naprawiło jak pogrzebałem w nawiewach i panelu klimatronika :) teraz ciepłe wieje jak trzeba tylko nadal nie działa dodatkowa pompka obiegu i jak włączę rest to nadal wieje zimne :( pomysły jakieś ? mierzyłem miernikiem i prąd do popmki nie dochodzi

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    U mnie było tak samo, przyczyną były elektrozawory. Wymieniłem na używawki i pochodziły 5 miesięcy i to samo. Wcześniej doradzoano mi wymiane panelu klimatyzacji i tak uczyniłem - wtopiłem tylko kase na panel .
    kosaaro

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 16:06
  2. [elektryka] Oświetlenie nawiewów
    Przez euro_tuned w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 09:52
  3. Ogrzewanie-prawa grzeje lewa cały czas zimne powietrze
    Przez broniu1981 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 16:14
  4. Ciepłe i zimne powietrze duży problem
    Przez Makaveli w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 20:52
  5. [ wnetrze] zimne powietrze z tylniego nawiewu
    Przez adam.waszczyszyn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •