witam. zdecydowałem sie opisać mój problem gdyz szukajac wczoraj cały dzien nie znalazłem odpowiedzi na mój problem :(

problem wyglada tak jeśli trzymam 4tyś. obr to mimo tego że silnik dodatkowego obiegu nie działa ( jeszcze nie doszłem czemu ), to wszystkie nawiewy działaja ok ( grzeją ) ,a jesli normalnie jade np na 2 -3 tyś obr. to leci zimne z środkowych nawiewów a jak dam na szyby czy nogi to ciepłe . pierwsze co to mi sie nasuwa że jak mam wysokie obroty to pompa wody ma wieksza wydajność i dlatego wszystkie grzeją ale z drugiej strony na postoju czy przy niskich obrotach ze wszystkich nawiewów leci ciepłe tylko nie z środkowych dlaczego tak może sie dziać? bo nie kumam , czy środkowe nawiewy mają jakies inne zasilanie ? jeszcze taka ciekawostka , mam klime automatyczna dwustref. i jeśli daje ciepłe na środkowe nawiewy to oczywiście leci zimne i w tym momencie jak zmieniam nawiew z środkowych na szybe i zmienia sie połeżenie klap to przez sekunde leci ciepłe z środkowych ,ale zaraz klapy zamykaja sie do konca i wieje ciepłe już tylko na szybe. rozumiecie coś z tego ?


dziś zagrzałem auto , zgasiłem i podpiołem na krótko pompke wymuszajaca obieg , właczyłem na zgaszonym silniku "rest" i jak dałem nawiew na szyby czy nogi to gorace powietrze leciało czyli tak jak powinno a jak dałem na środkowe nawiewy to zimne :( podsumówujac to ze środkowych ciepłe leci tylko przy 4tyś obr. w każdym innym przypaku zimne.

ez sprawne 100%