Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Witam wszystkich.

  1. #11
    Vip Vip Awatar Tompson
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    89
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Łódź
    Na zdjęcia musicie jeszcze trochę poczekać. Dzisiaj dopiero odebrałem auto od mechanika. Trochę newsów:
    - Kiedy została zdjęta miska okazało się, że w silniku jest masa nagaru. Mechanik powiedział, że dawno nie widział tak "czystego" silnika. :D
    - Oczywiście jedna śruba pompy oleju leżała w misce.
    - Silnik aby pracować na wszystkich cylindrach potrzebował wymiany świec i filtrów paliwa.

    Co do wydechu to dzięki za info ale na razie chyba muszę się wstrzymać. Nie wszystko na raz.

    Brakujące elementy wnętrza nie dają mi spokoju, a w szczególności rozkradziony zestaw audio. Muszę sprawdzić czy jest w aucie wzmacniacz bo niestety nie mam ani radia ani zmieniarki ani amplitunera, po tym ostatnim pozostał mi chociaż stelaż. Wyprzedzając pytanie, lewy boczek w bagażniku jest bez otwieranej kieszeni. Na chwilę obecną to boję się sprawdzać czy głośniki są na swoim miejscu. :D

  2. #12
    Vip Vip Awatar Tompson
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    89
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Łódź
    Ci co czekali na zdjęcia to się doczekali. Dzisiaj udało mi się zabrać e32 na mały spacer i przy okazji udało się zrobić kilka fotek:





    A oto przykład radosnej twórczości poprzednich właścicieli:



    Potrzeba jeszcze sporo czasu aby doprowadzić to auto do porządku ale sukcesywnie stan będzie się poprawiał.

  3. #13
    Matis192
    Gość
    Jest piękna :)

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Wydaje się być sympatyczna, ale zalecałbym zakup opon zimowych, bo może nie być za wesoło. Może podjedziesz kiedyś w styczniu to pogadamy trochę.
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Dobrze się prezentuje fajnie ze kolejna 7er w bliskiej okolicy się pojawia . Bliżej wiosny trzeba się zgadać na jakiś spocik
    Ps gdybyś potrzebował jakiś części do e32 to pomoge

  6. #16
    Vip Vip Awatar Tompson
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    89
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Łódź
    Dzięki bardzo za słowa uznania. Zdjęcia tuszują wiele mankamentów blacharskich i lakierniczych. :D

    Bartku, doskonale wiem, że zimówki muszą być, nawet w E39 520i z letnimi oponami nie jest wesoło na śniegu. Jestem w trakcie poszukiwania felg Styling 2 i używanych zimówek w odpowiednim rozmiarze. Auto tej zimy będzie rzadko wyjeżdżać z garażu więc używane zimówki wystarczą.

    jarek88, części będę szukał i to pewnie sporo więc myślę, że się odezwę.

    Jak tylko znajdę chwilę czasu to możemy się spotkać i pogadać. Będę mógł pooglądać Wasze e32 z bliska. :D

  7. #17
    Vip Vip Awatar Tompson
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    89
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Łódź
    Znalazłem chwilę czasu więc opowiem o postępach prac na „rzynchem”.
    Według wstępnego harmonogramu auto powinno być już pomalowane. Niestety silnik ciągle telepał. Po sprawdzeniu ciśnienia sprężania i wykonaniu próby olejowej zapadała decyzja – rozbieramy silnik (przepraszam za jakość zdjęć).

    Taki widok ukazał się po zdjęciu pokryw zaworów (niestety nie zrobiłem zdjęcia pokryw od środka, tam była gruba skorupa z nagaru):




    Po zdjęciu głowic:





    Panewki wyglądały tak:



    Tak więc:
    – pierścienie nie trzymały ciśnienia,
    – głowice również,
    – panewki przytarte,
    – główny łańcuch tak się wyciągnął, że ponacinał obudowę rozrządu,
    – pompa wody nie była szczelna,
    – koła łańcuchowe wałków ssących były wyrobione i zaczynały tracić tłumiki drgań,
    – koło łańcuchowe na wale korbowym też swoje już przeżyło.

    Okazało się, że silnik da się uratować:
    – gładzie cylindrów były ładne, bez zarysowań i progów, dobrze widoczne były ślady po honowaniu,
    – tłoki i korbowody również były w porządku,
    – wał korbowy w porządku,
    – wałki rozrządu ładne,
    – ślizgi i napinacze łańcucha w takim stanie, że nie było sensu ich zmieniać,
    – regulatory zaworów wyglądały dobrze.

    Cylindry po umyciu:



    Z ASO przywiozłem takie, nieduże pudełko:



    A w nim:
    łańcuchy, koła łańcuchowe, poduszki silnika, separator oleju i prawie wszystkie uszczelki do silnika.
    Ponadto uszczelki pod głowice i pokrywy zaworów oraz przednie uszczelnienie wału korbowego(to już z poza ASO).



    Po kilku dniach odebrałem z ASO pompę wody(BMW nie sprzedaje nowych, są one regenerowane).



    Przyszedł czas na składanie wszystkiego do kupy:





    Przy okazji jeden z węży od nivo został okuty na nowo a pompa uszczelniona. Potem układ został zalany CHF-em. Nie obyło się bez płukania układu bo ktoś wcześniej zalał tam ATF.



    Silnik już w aucie, pokrywy zaworów po malowaniu proszkowym:



    Auto dalej wygląda jak ostatni rzęch ale to kwestia czasu. Ważne że znowu jeździ a różnica w pracy silnika jest kolosalna. Podczas pierwszej przejażdżki uśmiech nie schodził mi z twarzy. Musiałem wyglądać jak idiota. :D
    Jak motor się rozgrzeje to przywiesza się jeszcze jeden z regulatorów ale zobaczymy jak będzie chodził po zmianie oleju z Shell na Valvoline.

    Z rzeczy, które zostały zrobione jeszcze przed remontem silnika to:
    – ogarnięty wydech – wstawione katalizatory i tłumiki środkowe, końcowy został oryginalny, nie byłem przekonany do niefabrycznego układu ale pracuje bardzo fajnie,
    tak to mniej więcej wygląda:



    – wymieniony olej w skrzyni, niestety automat dalej trochę poszarpuje – temat na przyszłość,
    – wymieniona odma, czujniki spalania stukowego, uszczelki pod kolektorem dolotowym,
    – Schnitzery po malowaniu proszkowym:



    Z mechanicznych rzeczy jak na razie pozostaje regeneracja przekładni kierowniczej bo regulacja niewiele pomogła.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Nieźle, nieźle. Dużo czasu pochłoną Cię remont silnika? Jaki mniej więcej wyszedł Ci koszt takiego remontu? Dzięki za info. Pozdrawiam

  9. #19
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Lubie oglądać takie zdjęcia , ja swoja też powoli już poskładałem wiec może jakiś spocik w lodzi ???

  10. #20
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Aż żal człowieka bierze jak widać jak ktoś potrafi poprzez olej zaniedbać takie silniki. Jednak nie wszyscy kierowcy BMW załsugują na te auta.

    Szkoda, że nie wymieniłeś popychaczy, wiem, że droga zabawa. Jednakże po doświadczeniach z zaniedbaniami olejowymi, popychacze jako pierwsze dostają w tyłek.

    Jeżeli Ci się jakiś przywiesza na ciepłym to raczej go nie uratujesz.

    Umyłeś je przed włożeniem i wymoczyłeś w świeżym oleju?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 13-08-2013 o 10:07
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [E38] Witam wszystkich
    Przez kociubek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 22:28
  2. [E38] Witam wszystkich :)
    Przez neon_ksc w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 10:05
  3. [E32] Witam wszystkich
    Przez Bysza w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 08:46
  4. Witam Wszystkich !!!
    Przez CrazyKrulik w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 13:58
  5. Witam wszystkich
    Przez krazboy w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 12:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •