Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: reaktywne podkłady antykorozyjne

  1. #1
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    reaktywne podkłady antykorozyjne

    koledzy potrzebuje małej porady w temacie rdzy i zabezpieczeń antykorozyjnych Mianowicie pojawiły się bąble pod dolnymi listwami w drzwiach wyczyściłem rudą dremelem do zera ale wiadomo równocześnie została goła blacha bez ocynku itd zastanawiam się nad zastosowaniem w tych miejscach podkładu reaktywnego [wash primer] te miejsca w e38 mają największą tendencje do rdzewienia ponoć te podkłady są najlepsze pytanie czy ktoś z was stosował takie wynalazki i czy je poleca a może wystarczą normalne akrylowe lub epoksydowe podkłady i po takim zabiegu o rdzy w tych miejscach można zapomnieć czekam na sugestie

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Nie są to wynalazki,podkład reaktywny bardzo dobrze zabezpiecza blachę przed korozją.Trzeba pamiętać,że podkładu reaktywnego nie szlifuje się,na niego nakłada się podkład akrylowy ewentualnie epoksydowy.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Brunox epoxy

    Jak German to Anna.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Preparaty typu Brunox czy Cortanin nakładane na rdze dobre są do skorodowanych bram lub ogrodzeń tak jak pokazane jest na filmiku,na jakiś czas wystarczy.W profesjonalnym lakiernictwie samochodowym tego typów mazideł się nie stosuje,nic nie zastąpi porządnego szlifowania do gołej blachy i zabezpieczenia podkładem.Warto wspomnieć,że szpachli na gołą blachę też się nie nakłada.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 26-11-2012 o 17:26
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    czego by nie robił to i tak "kiedyś wyjdzie"

    moim zdaniem problematyczne są te listwy na drzwiach , sporo nad tym myślałem.. e34 jak miałem to tak samo..

    najlepiej było by przykleić te listwy od zewnętrznej strony drzwi,( np na klej do szyb) uprzednio odcinając "rynienkę " od listwy..

    niestety nie testowałem tego ale wydaje mi sie ze wtedy woda mogła by spokojnie odpływać z drzwi..

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    W moim okularniku rdza na samych wewnetrznych rogach drzwi była od samego poczatku jak go kupiłem czyli od prawie 3ech lat...zaraz po kupnie psmarowałem to kortaninem porządnie 2 razy...zrobiło się czarne i po jakimś czasie rdza jakby znikła...ponawiam ten proceder co jakiś czas i do dzisiaj praktycznie rdzy tam nie ma a zimy w Norway okrutne:D...coś to jednak daje.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    koledzy potrzebuje małej porady w temacie rdzy i zabezpieczeń antykorozyjnych Mianowicie pojawiły się bąble pod dolnymi listwami w drzwiach wyczyściłem rudą dremelem do zera ale wiadomo równocześnie została goła blacha bez ocynku itd zastanawiam się nad zastosowaniem w tych miejscach podkładu reaktywnego [wash primer] te miejsca w e38 mają największą tendencje do rdzewienia ponoć te podkłady są najlepsze pytanie czy ktoś z was stosował takie wynalazki i czy je poleca a może wystarczą normalne akrylowe lub epoksydowe podkłady i po takim zabiegu o rdzy w tych miejscach można zapomnieć czekam na sugestie
    troche OT: i raczej bedzie wychodzic - mniej wiecej co 2-3 lata, pomimo reaktywnego... bo to miedzy blachami - tak mi lakiernicy mowia co im to pokazuje (bo raz robilem i znow wyszlo)

    moja sugestia wymien od razu wszystkie listwy dolne drzwi (aso ok. 400zl) bo puchna (alu sie utlenia w srodku) i beda rysowac progi i potem trzeba bedzie jescze i progi robic (tak aktualnie mam)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •