Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jak legalnie przyjechac anglikiem do pl?

  1. #1
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław

    Jak legalnie przyjechac anglikiem do pl?

    Kupiłem anglika (740) mam umowę kupna i cały dowód V5. Czy potrzebuję coś wypełnić, wysłać, wydrukować itp żeby legalnie nim przyjechać do PL ? Mot i tax opłacone, ubezpieczenie wykupie. Auto idzie na części.

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja tak z takimi dokumentami kupiłem auto od gościa z Poznania i od nim normlanie jeździł. Jak masz przegląd i ubezpieczenie możesz śmiało jechać ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Prawda jest troszkę inna. Wykupując ubezpieczenie na 30dni w Pzu masz papier dla pana władzy ale w razie stłuczki wypadku pzu i tak się wypnie. Poczytaj na angliki info

    Jak German to Anna.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    nie wiem jak w PZU ale w HDI normalnie wyplacaja, nawet jak wykupisz na rok. Wiem z doświadczenia.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jednak mam mały problem z ubezpieczeniem, nie wiem czemu nie mogę go ubezpieczyć w UK. w PL tylko PZU robi takie ubezpieczenia, ale nie ubezpieczą auta z kierownicą po prawej stronie. Inna sprawa, że nawet jakbym nakłamał i ubezpieczył to w PZU, to świstek który jest wypisany ręcznie i jest na nim coś nabazgrane po PL nie jest ważny dla angielskiej policji.

    Wiem że trochę osób ściągało już angliki, proszę o pomoc może znacie jakieś strony www albo numery tel gdzie będę mógł kupić ubezpieczenie.

  6. #6
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Nie masz kogoś znajomego w UK. Daj na wache i ubezpieczenie na kilka dni i niech ci przyjedzie na święta do Pl. Jak byś chciał sam jechać to kup ubezpieczenie w Pzu, jest ono tez po angielsku. W Uk policja nie jest straszna - gorzej jak ci zeskanują rejestrację. Pakuj się na prom z Harwich do Hook Van Holland i omijasz przypałowe kraje. Jedziesz przez holandię i niemcownie autostradami darmowymi. Prom z uk masz kolo 22, spisz sobie na promie i o 7 jesteś w holandii a z holandii do pl masz już kilka godzinek. Polecam tą trasę. prom stenahollandica

    Jak German to Anna.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    1.5 roku temu kumpel kupil w uk mazde 6.zrobil MOT zaplacil TAX i ubezpieczenie po czym jak ludzie przyjechalismy przez eurotunel do Francji a dalej przez Belgie.Holandie i Niemcy do Pl..jak mu sie konczyly kwity to u znajomego mechanika polaka w uk korespondencyjnie (za dodatkowe 50 funtow) zrobil MOT.zaplacil TAX i po powrocie dokumentow do PL ubezpieczyl sie chyba w PZU... Polskie ubezpieczenie jest honorowane w uk nawet jesli chodzi o znizki.trzeba tylko wziac zaswiadczenie z PL...wiem na 100% bo sam korzystalem...
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    99
    BMW
    BMW e65 730d lift,SMART ROADSTER COUPE
    Skąd
    kutno/london
    auto powinienes wyrejestrowac w UK, wypelniasz czesc tam gdzie jest export na V5, wiec nikt sie nie doczepi jak bedziesz jechal na prom , np. bez road tax. a ubezpieczenie kupujesz na 1,2 lub 3dni, oczywiscie na eutope (temporary insurance cover) i tak sobie legalnie jedziesz do pl. sam tak robilem kilka razy... najwazniejsze zeby to nie byl wrak, opony, swiatla ,szyby,ostre krawedzie:D

  9. #9
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    dokaldnie tak jak pisze arasek
    Marek jak chcesz dam ci nr do kumpla który siedzi w uk pomoże ci ogarnąć temat
    wspominał mi że możesz mieć problem z ubezpieczeniem bo auto ma duży silnik a ty jesteś młody w uk jakieś inne przepisy są

  10. #10
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Temat ogarnięty, dzięki za pomoc :)

    Problem z tempcover jest taki że auto ma ponad 10 lat a ja mam poniżej 25. Jakby ktoś miał taki sam problem z ubezpieczeniem na chwile anglika to proszę pisać na priv lub dzwonić, temat chyba do zamknięcia.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •