Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problemik z laptopem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl

    Problemik z laptopem

    Witam, posiadam starszego laptopa Aristo smart 100.
    Sprawa wyglada tak: Wczoraj rano wlaczylem go, wszystko oki, sprawdzilem poczte, pogode, wlaczylem gg i w pewnym momencie kursor zaczal sie przycinac tak co 5 sekund.
    Samo zawieszanie sie kursora trwało po pol sekundy.
    Posiedzialem tak przy nim jeszcze z 10 min i stwierdzilem ze tak pracowac sie nie da i wylaczylem system w celu ponownego uruchomienia. No i......... laptop padl, na ekranie kompletna ciemnosc, nie laduje sie nawet do biosu. wiatrak pracuje, naped mieli, dysku nie slychac. Probowalem wyjmowac dysk, ram ale to nic nie dalo, Moglo uszkodzic bios? chcialem zrobic reset biosu, nawet zaczalem rozkrecac lapka by zrobic "zworke" ale uparl sie i nie chce sie otworzyc a ja nie chce go polamac.
    Co sadzicie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hermesso
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    359
    BMW
    ♥BMW♥
    Skąd
    Warszawa
    Zrób reset Biosu poprzez wyjęcie bateryjki z płyty głównej.

    Opiszę, jak poprawnie zresetować BIOS płyty głównej.
    Dla wtajemniczonych jest to czynność trywialnie prosta, lecz należy pamiętać również o tych, którzy zaczynają przygodę z komputerem.

    Reset BIOS-u okazuje się niezbędną czynnością, gdy dokonamy błędnej zmiany ustawień w BIOS-ie, po czym komputer nie chce się uruchomić. Przeważnie ustawienia te dotyczą procesora.
    Zresetowanie jest równoznaczne z przywróceniem ustawień fabrycznych BIOS-u.
    Są trzy sposoby na zresetowanie BIOS-u płyty głównej. Dwa z nich zmuszają nas do fizycznej ingerencji w płytę główną komputera, dlatego należy pamiętać o wcześniejszym pozbyciu się ewentualnego ładunku elektrostatycznego poprzez złapanie obiema dłońmi kaloryfera, bądź kranu.

    Czynność tą wykonujemy gdy komputer jest wyłączony. Należy również odłączyć zasilanie.
    Na każdej płycie głównej znajduje się 3 Volt-owa bateria wielkości monety 1 zł. (zdjęcie wyżej), której zadaniem jest zachowanie aktualnych ustawień BIOS-u płyty głównej oraz daty i godziny, gdy komputer jest wyłączony. Umiejscowienie baterii na płytach głównych jest różnorakie.
    Wyciągamy baterię na co najmniej 30 minut. Po tym czasie wkładamy baterię z powrotem na swoje miejsce i włączamy komputer. Ot cała filozofia ;)
    Niektórzy zapewne stwierdzą, że 30 minut to za długo. W niektórych płytach głównych rzeczywiście wystarczy wyciągnąć baterię na kilka sekund, po czym BIOS resetuje się. Osobiście spotkałem się z płytami głównymi, w których reset następował po 10, 30, a w jednej nawet po 40 minutach. Zatem uznajmy 30 minut za optymalny czas, po którym reset BIOS-u w 99% przypadków nastąpi.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    ja to wszystko wiem, w komputerze stacjonarnym nie mialbym z tym zadnego problemu ale tu chodzi o laptop(boje sie go rozpolawiac;)
    zreszta czytalem ze w lapkach bywaja troszke inne bateryjki niz w stacjonarnych PC(chyba ze sie myle, to mnie poprawcie)
    w necie nie moge znalezc fotki mojej plyty takze nawet nie mam zadnego podladu jak sie za to zabrac.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hermesso
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    359
    BMW
    ♥BMW♥
    Skąd
    Warszawa
    Polecam ci napisać na forum Dobre Programy tam są magicy od wszystkiego

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Juz laptopik dziala az milo.
    Reset biosa zalatwil sprawe:)

Podobne wątki

  1. Problemik 725TDS
    Przez damiluxx w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 15:46
  2. Problemik "mały"
    Przez positiv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 11:47
  3. [ elektryka] Problemik Klimatronik umarl !!!!!!!!!!
    Przez Wachaczi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •