Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: 740i manual a lpg

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malpa_tg
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    142
    BMW
    740i
    Skąd
    Tarnowskie Góry

    740i manual a lpg

    Siema, jak co poniektorzy wiedzą ze wczoraj sprzedałem swoja siodemeczke jednak planowalbym wrocic do bmw jest plan cabrio ale bardziej ciagnie mnie znow do 740i lecz w manualu, prosil bym co poniektorych by powiedzili ile manual pali gazu jaka roznica pomiedzy automatem pozdrawiam!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Ponoć da się jeździć oszczędniej manualem, ale cudów bym się nie spodziewał, choćby ze względu na pojemność i masę samochodu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    ale za to jak "zepniesz" manuala na prostej to ponoc smaży jak wariat!!!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez malpa_tg Zobacz posta
    Siema, jak co poniektorzy wiedzą ze wczoraj sprzedałem swoja siodemeczke jednak planowalbym wrocic do bmw jest plan cabrio ale bardziej ciagnie mnie znow do 740i lecz w manualu, prosil bym co poniektorych by powiedzili ile manual pali gazu jaka roznica pomiedzy automatem pozdrawiam!
    nie stać cie na paliwo, wiec
    - jak chcesz komfort to kup 728 lub 725 :P
    - jak chcesz osiągi to kup 540 lub 3stacos :P
    bo masy 7mki nie przeskoczysz, nie ma się co czarować :D

    ...polecałbym ci jednak to drugie rozwiązanie, bo długofalowe utrzymanie 7 w bardzo dobrym stanie, używając na codzien, to jednak spory koszt :no:

  5. #5
    Witus
    Gość
    Witam. Ja jestem posiadaczem takiej buni:) i jestem bardzo zadowolony z spalania:) w trasie przy 120km pali mi 13l,a w miescie jak jezdzisz spokojnie to 15l:) i to jest manual 6 biegow... a jak bedziesz wariowal to napewno duzo wiecej:)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Witus Zobacz posta
    Witam. Ja jestem posiadaczem takiej buni:) i jestem bardzo zadowolony z spalania:) w trasie przy 120km pali mi 13l,a w miescie jak jezdzisz spokojnie to 15l:) i to jest manual 6 biegow... a jak bedziesz wariowal to napewno duzo wiecej:)

    jak mam 740 w automacie - ale imo takie porównia są bez sensu bo:
    ...miasto miastu nie rowne (ilosc korkow zatrzymań i ruszen)
    ...kierowca kierowcy tez nie (jak jeździ moja żona to ma spalanie ~25% niższe ode mnie)
    ...a w trasie jak raz w zyciu jechałem jak ciocia to kiedyś mi spalił ~8 l/100km
    a gornej granicy rzeczywiscie nie ma :D

    IMO ważniejszy jest stan silnika - czy wszystko chodzi jak należy (czujniki walka, lambdy, przepływka, system chłodzenia, lewe powietrze itd. - wiekszości tych błędów komp nie zgłosi póki mega sie cos nie spierdzieli) - i stan/instalacja/wyregulowanie LPG . To potrafiło robić różnice nawet i 30% w spalaniu - niezależnie gdzie i kto prowadził.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    mialem 2 manuale i kilka automatow, zdecydowanie bardziej polecam manual. Elastycznosc sporo lepsza, przyspieszenie o niebo lepsze, spalanie mniejsze zdecydowanie mniejsze. Koszty eksploatacji w sumie podobne, a frajda z jazdy duzo wieksza, chyba ze ktos nie lubi mieszac dzwignia.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    mialem 2 manuale i kilka automatow, zdecydowanie bardziej polecam manual. Elastycznosc sporo lepsza, przyspieszenie o niebo lepsze, spalanie mniejsze zdecydowanie mniejsze. Koszty eksploatacji w sumie podobne, a frajda z jazdy duzo wieksza, chyba ze ktos nie lubi mieszac dzwignia.
    a ja zawsze lubiłem zmieniać biegi, dlatego wziąłem tiptronika (5hp24) bo sie balem ze nie bede mogl zmieniac biegow sam w automacie , ale powiem szczerze ze bardzo rzadko go uzywam, bo skrzynia sama rozpoznaje chwilowy styl jazdy, a do miasta to zmienilem zdanie i uwazam ze nie ma nic wygodniejszego niz dobry atomat + duza moc, co innego jak mala moc/moment jest przy automacie, kwestia tez chyba ktory automat sie posiada , bo jak nie tiptronik a ten zwykly co sie nie uczy jak czlowiek aktualnie jedzie, to chyba rzeczywiscie nie jest az tak super wygodne

    ...a wedle specyfikacji to chyba wiele wiecej manual nie daje (0,2-0,5 sek???)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar vori
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    167
    BMW
    ex E32 730i 1993
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    uwazam ze nie ma nic wygodniejszego niz dobry atomat + duza moc, co innego jak mala moc/moment jest przy automacie, kwestia tez chyba ktory automat sie posiada , bo jak nie tiptronik a ten zwykly co sie nie uczy jak czlowiek aktualnie jedzie, to chyba rzeczywiscie nie jest az tak super wygodne
    Co prawda nie jestem ekspertem, jako że regularnie jeżdżę autem od niedawna (skrzynia manualna), jednak myślę, że zdążyłem sobie wyrobić trwały pogląd na kwestię rodzaju skrzyni.

    Cały czas byłem przekonany, że machanie lewarkiem jest po prostu "fajniejsze", jednak automat sprzężony z mocnym silnikiem to po prostu komfort i wygoda, o czym przekonałem się robiąc trochę kilometrów E31 z taką właśnie skrzynią.

    Inna sprawa, że też nie mam porównania z takim samym autem z manualem i nie wiem czy komfort zrekompensowałby mi nieco gorsze osiągi (ale myślę, że jednak w E38 nie przeszkadzałoby mi to, jako że silnik wielki, a limuzyna nie służy do ścigania).

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    kto co lubi, ja mialem porownanie, jezdzilem 740 m60 manual, a pozniej tez 740 m62 w automacie. Zgodze sie do miasta, ASB jest duzo lepsza, ale w trasie to calkiem inna bajka.
    ASB w E38 to nie DSG, czy jakies inne dwusprzeglowki, czuc straty, juz pomijam nawet sam start, ale na 3biegu, roznica jest dosc spora(szczegolnie przy wyprzedzaniu to czuc).
    Co wiecej, najnizsze spalanie na trasie w manualu to 8,2l, ta sama trasa, rowniez eko jazda, ale ASB juz spalila ponad 2l wiecej. Natomiast jadac dynamicznej, roznica w spalaniu spada do mniej niz litra na korzysc manuala. Mam goscia ktory jezdzi juz dlugi czas manualem(złotówa), szczedzi kazdego litra paliwa i kiedy nie wsiadalem do niego, spalanie oscylowalo ponizej w granicach 10,4-10,6 i tyle mu faktycznie palila jezdzac po Grodzisku Maz.(miasto ok 30 tys osob), gdzie ja dla porownania jezdzac normalnie, bez szalenstw ponizej 17l ASB nie moglem zejsc.

    Daje wg danych tech. dokladnie 0,5s do 100. A przy czasach rzedu 6.9 a 7,5 to jest dosc sporo ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

Podobne wątki

  1. 740i Manual
    Przez hajper w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 09:36
  2. [e38] 740I 03/98 Manual
    Przez Marcin_BMW w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 13:53
  3. [mechanika] e32 740i swap na manual
    Przez marcindrift w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 14:54
  4. Bmw 740i m60/2 manual osiagi
    Przez BorysFromWarsaw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-11-2008, 11:16
  5. [ zawieszenie] 740i manual
    Przez BorysFromWarsaw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 17:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •