Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Dodanie drugiego dodatkowego akumulatora 85Ah

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Dodanie drugiego dodatkowego akumulatora 85Ah

    Witam Was,
    chciałbym za jakiś czas dodać drugi akumulator. W aucie posiadam 100Ah i chciałbym podłączyć jednocześnie drugi 85Ah. Póki co analizują miejsce gdzie to zamontować i obudować.
    Dodatkowy akumulator ma służyć jako źródło prądu dla kilku (4 lub 5) kamer zewnętrznego monitoringu samochodu. Dodatkowo chciałbym podpiąć jakieś źródło ładowania z alternatora, aby podczas jazdy/włączonego silnika akumulator dodatkowy również się ładował.
    Da radę to zrobić prostym sposobem czy trzeba robić jakieś obejścia?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    najprostsza opcja to po każdej nocy bądź kilku nocach monitoringu(bo chyba o to Ci chodzi) wyciągaj aku i ładuj na prostowniku, alternatory nie są przystosowane do ładowania głęboko rozładowanych akumulatorów. Trzeba by policzyć ile energii zużywają kamerki aby oszacować jak głęboko będzie rozładowywany aku. i czy jeden alternator sobie z tym poradzi w co wątpię.

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Dobry pomysł. Widziałbym to tak, że zamontuję na stałe prostownik podłączony do drugiego aku i w razie potrzeby, co kilka dni, podłączę tylko wtyczkę, podładuję o gotowe.
    Kamerki będą miały opcję nagrywania po wykryciu ruchu, tylko wtedy ma to sens wg mnie. W stanie czuwania chyba dużo prądu pochłaniać nie będą. Druga opcja to włączenie 4 na raz jednym przyciskiem, aby nagrywały wszystko jak leci - np. podczas jazdy, postoju itp.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Z tego co wiem kamerki pobierają znikome ilości energii więc może nie potrzebny drugi aku? Nie naładujesz go seryjnym alternatorem, zawsze będzie niedoładowany co skończy się krótkim jego życiem

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    a dlaczego alternator nie może ładować 2 akumulatorów

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    a dlaczego alternator nie może ładować 2 akumulatorów
    Może pod warunkiem, że moc alternatora będzie większa od sumy pojemności obu akumulatorów. Alternator powinien mieć zapas mocy. Inaczej nie będzie wstanie naładować jednocześnie dwóch baterii ( będą niedoładowane ).
    To tak na chłopski rozum. Jeśli się mylę to nie je**ć tylko poprawić/wytłumaczyć.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    kolego np.samochody ciężarowe mają alternatory podobnej mocy średnio 80A 24v i ładują 2 akumulatory nawet po 220AH, więc i tu nie będzie problemu jeśli zepniemy razem 2 aku np po 85ah

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Dobry pomysł. Widziałbym to tak, że zamontuję na stałe prostownik podłączony do drugiego aku i w razie potrzeby, co kilka dni, podłączę tylko wtyczkę, podładuję o gotowe.
    Kamerki będą miały opcję nagrywania po wykryciu ruchu, tylko wtedy ma to sens wg mnie. W stanie czuwania chyba dużo prądu pochłaniać nie będą. Druga opcja to włączenie 4 na raz jednym przyciskiem, aby nagrywały wszystko jak leci - np. podczas jazdy, postoju itp.
    jak chcesz podlaczyc na stale to sprawdz ten prostownik jak jest wylaczony to jaki opor ma, policz prad rozladowania jaki przez niego idzie i ew. diodą wysokopradową zabezpiecz ten prostownik
    Na pewno tez dodatkowy akumulator odseparuj od pierwszego diodami - zeby w przypapdku jego rozladowania nie rozładowywał głównego akumulatora.

    Kamerki - zalezy jaki prad powieraja - trzeba sprawdzic , mi kiedys padniete aku w alarmie rozladowywalo akumulator .
    Przykładowo jak "kamerki"/system pobierają 200mA na czuwaniu to na dobę pobiorą ~5Ah na same czuwanie - dużo i nie dużo, zależy ile auto max stoi.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez martinez538 Zobacz posta
    Z tego co wiem kamerki pobierają znikome ilości energii więc może nie potrzebny drugi aku? Nie naładujesz go seryjnym alternatorem, zawsze będzie niedoładowany co skończy się krótkim jego życiem
    w 750 lub jakiejś jej odmianie (zasilanie awaryjne powietrzem) sa 2 akumulatory - najlepiej dorwij skąś ten zestaw i bedziesz miec gotowe

    a skoro jest tak seryjnie to powinno jednak naładować

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    w 750 lub jakiejś jej odmianie (zasilanie awaryjne powietrzem) sa 2 akumulatory - najlepiej dorwij skąś ten zestaw i bedziesz miec gotowe

    a skoro jest tak seryjnie to powinno jednak naładować
    A propos wersji 750i to ja mam właśnie wersję 750i, tylko mam zmieniony silnik na poliftowy 2,8i. Mam zwykłe zamknięcie akumulatora bez uwypuklenia na drugi, ten mniejszy jak w 750i.
    Czy w wersji z 2 akumulatorami (fabrycznie) jest jakaś specjalna instalacja, rozgałęzienia i alternator? Czy alternator jest zawsze taki sam bez względu na model?

Podobne wątki

  1. Zdjęcie dodatkowego akumulatora
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 12:31
  2. dokładne wymiary aku do e32 m70iL HL 85Ah
    Przez LoLo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 12:44
  3. Mistrzowie drugiego planu :))
    Przez Easy w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 06:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •