Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Wybija wodee z korka chłodnicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska

    Wybija wodee z korka chłodnicy

    Ludzie bo osiwieje do końca......Proszę o porade WTF??? kupiłem e38 728 (moje auto marzeń) w końcu je dostałem w moje łapki 23 tysiaki poszły i fura pod domem, ale cieknie z miski olejowej, to "trach" ja do P.krystiana z Mobil-klimat i wymienione zostało wiecej niz powinno, pierwszy 1300zł poszłooooooo! Na drugi dzień informacja i GONG! COOLANT LEVEL!!! pierwsze co telefon do fumfla WTF??? A on mina to , dolej troszke płynu, jak podnosili silnik to musieli poodpinac wszystkę węże zeby nie pourywać, i faktycznie na rachunku pisze{ płyn chłodniczy 20zł} wiec dolewali, ale chyba dolali za mało, ok ok dolewam, komunikat znikł radoch jest, no to wio mamo!!! 50km przejechane................GONG!!! coolant level po raz kolejny........otwieram maske a tam GEJZER z pod korka wlewu do chłodnicy!!! zaczekałem dolałem i se jade szybe zakleic (NordGlass Katowice) przednią bo minimalny odprysk był, tocze sie po lekku i w końcu docieram na miejsce....Dzień dobry, dzień dobry a tu Jeb z pod auta kałuża płynu;( ryc mi sie zachciało...... szyba zrobiona zdenerwowany jade do Mobil-klimat z reklamacja ze mi z miski nadal cieknie i auto wybija wode non stop i leci z dołu jak z NIAGARY, Pan Krystian na dzień dobry nie ogladając miski olejowej stwierdza <NAPEWNO TO NIE JEST Z MISKI> OK fach w oku, drugoe spostrzeżenie do wymiany obudowa chłodnicy (165zł) i zbiorniczek wyrównawczy (365zł) i tyle sie nacieszyłem moim marzeniem......FUCK co to może być?? Wspomne tylko ze temperatura sie nie podniosła o gram...:|

    Prosze o jakis rady bo sie nie wypłace u miechanika..

  2. #2
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Trudno określić tak na odległość, jak u mnie zmieniali płyn w układzie chłodzenia to potem bardzo długo i dokładnie odpowietrzali układ na 2 odpowietrznikach.Może poprostu układ był zapowietrzony i sie wziął i odpowietrzył z drugiej jednak strony jeżeli uszkodzenie zbiornika wynikało ze zbyt dużego ciśnienia w układzie chłodzenia to świadczyć to może o uszkodzonej uszczelce pod głowicą.Musisz sprawdzić jak wygląda olej w silniku .Wyglada normalnie czy pieni sie itp.


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    źle odpowietrzony układ i uszkodzony zawór w korku wlewowym . Ale teraz chyba już wszystko OK.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Uszkodzony zawór???, i chyba juz jest OK?...nie rozumiem
    Thomsen1 zbiorniczek uszkodzony ze ułamany uchwyt zbiorniczka, ale on normlanie działa tylko sobie tak bardziej luużno dyndał.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    8
    BMW
    E38 735
    Skąd
    Poznań
    tydzień temu dokładnie to samo stało się u mnie w 735i, jak wysiadłem z auta zastała mnie kałuża pod samochodem, widok tragiczny, do wymiany był czujnik poziomu płynu chłodniczego i zbiornik wyrównawczy, razem z wymianą jakieś 440zł. Po przejechaniu 20Km ten sam komunikat co u Ciebie. W sumie to nic już nie cieknie wiec po poczytaniu w temacie stawiam że po dolaniu i dobrym odpowietrzeniu będzie ok (mam nadzieję) :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    ja czekam na diagnoze z mobil-klimat.....i znowu weekend bez auta:(

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    to tylko złe odpowietrzenie, jeżeli w układzie wzrośnie nadmiernie ciśnienie to gdzieś musi coś strzelić, obstawiałem na uszkodzony zaworek bo to częsta przypadłość,

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Jaki zaworek ? Jesli juz to korek zle dziala i nie puszcza nadmiernego cisnienia . A najgorsza opcja to peknieta uszczelka albo glowica .

  9. #9
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    No to spoko myślałem że zbiornik jest rozerwany(!).Warto stać nad mechanikami i patrzeć jak robią po pierwsze wiesz jak daną usterkę usuąć samemu na przyszłość po drugie jest wtedy mniejsze prawdopodobieństwo partactwa.Myślę że to kwestia odpowietrzania.Może faktycznie kup nowy korek wlewowy płynu do ukł.chłodzenia a z drugiej strony zobacz czy jest drożny (przedmuchaj) bo może jest ok.Napisz co dalej.


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    ale przy wywalonej uszczelce pod głowicą auto by sie grzało a ja spokojnie zrobiłem 60 km i nic z Krakowa wracałem autem i nic sie nie działo a po 230km/h momentami miałem na budziku....... wiec głowica ano uszczelka to chyba nie jest..?

Podobne wątki

  1. [pozostale] Bulgocze po odkręceniu korka płynu chłodniczego
    Przez chiken w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 16:20
  2. zasysanie korka wlewu oleju w M62B3.5 TU
    Przez magik2.7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 10:55
  3. [silnik] Problem z układem chłodzenia w E32 730i R6 90', wybija wode.
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 20:47
  4. Nie mogie odkrecic korka od wlewu oleju
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 08:30
  5. Dziwne objawy po odkręceniu Korka.
    Przez Z00FY w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 08:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •