Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: bmw umiera

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy

    bmw umiera

    witam moje bmw chyba juz jest na wykaczeniu a bardzo mi sie to nie podoba :/ a mianowicie jakis miesciac temu auto zaczelo mi skakac na obrotach na postoju do tego zaczelo szarpac na mniejszych obrotach i np na wysokim biegu przy malej pretkosci szarpie a nigdy tego nie bylo...podlaczalem pod kompa w serwisie i wykazalo bledy na swiecach 1,3,4,5,6,7,8 praktycznie na wszystkich do tego zaczal mi plyn z chlodnicy uciekac i poprosilem zeby zrobili test na szczelnosc i gdy mechanik odkrecil korek woda zaczela wybijac....powiedzial ze tak nie powinno byc i zdjagnozowal ze te wszystkie dolegliwosci to wina uszczelek pod glowica...bo ta woda ucieka za duze cisnienie w kladzie...ale dlaczego tak nierowno chodzi....a druga sprawa to zauwazylem dzisiaj kiedy chcialem ruszyc z tzw piskiem pisku nie bylo a jedynie obroty wskoczyly na gore na 4 takie proby 2 razy byl pisk 2 razy same obroty co to moze byc??chyba mnie czekaja koszta :/ ktos cos poradzi?? moze czas auto zmienic....?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    W przypadku V8 błędy na świecach mogą być przez cewki ale w drugiej sprawie mogę powiedzieć coś więcej uszczelki pod głowicą masz dwie a sytacja może być taka że wyciek płynu z chłodnicy spowodował zapowietrzenie układu i wybijanie wody do tego możliwe że pod maską panuje ci wilgotny klimat i coś zawilgło stąd błędy. Bo możliwe że któraś uszczelka pod głowicą poszła i to było przyczyną wybijania wody i wycieków z chłodnicy. Ale uszczelki raczej od tak sobie nie wybija od razu przy normalnej jeździe więc zakładam że to może być pierwsza opcja.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    chodzi o to ze zadnych wyciekow nie widze a do tego jakies dwa miesiace temu wymienialem praktycznie wszystkie weze...fakt czuc czasami borygo jak maske otworze i tez czasami jak by z nawiewow...co proponujesz sprawdzic najpierw i jak to zrobic jak ta szczelnosc sprawdzic bo juz sam nie wiem czy mi do silkika woda leci czy gdzies inndziej pod autem zero sladu...uklad napewno jest zapowietrzony bo nieraz na postoju jak dodam ostrzej gazu to slychac babelki takie bylgotanie w srodku auta....aha i jak auto kupowalem jakis rok temu to wlasciciel mowil ze wymienial chlodnice i na nowa i tak wygladala wtedy jak by byla nowa...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    A zmieniałeś świece w ogóle, może cewki do wymiany? u mnie też po odkręceniu korka wybija płyn ale uważam że to normalne bo tam panuje temp. około 105C więc po otwarciu ciśnienie wypycha płyn, sprawdzałeś olej? jak jest normalnego koloru silnik nie dymi i w zbiorniczku wyrównawczym nie masz margaryny to masz dobrą uszczelkę

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Zrób test na obecność dwutlenku węgla w układzie chłodzenia. To jednoznacznie wykluczy lub potwierdzi uszkodzenie uszczelki/uszczelek pod głowicą.
    Obserwowanie czy jest margaryna, masło czy inny rodzaj tłuszczu spożywczego pod korkiem, nic Ci nie da.

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    podlaczalem pod kompa w serwisie i wykazalo bledy na swiecach 1,3,4,5,6,7,8 praktycznie na wszystkich
    Też bym radził zajrzeć do świec. Może olej poszedł na nasadki świec i są przebicia?
    Zdejmij cewki i sprawdź, czy nie są zaolejone na końcach.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez Koko_tuned Zobacz posta
    Zrób test na obecność dwutlenku węgla w układzie chłodzenia. To jednoznacznie wykluczy lub potwierdzi uszkodzenie uszczelki/uszczelek pod głowicą.
    dobrze wiedzieć że jest taka możliwość bo nawet nie wiedziałem, cóż człowiek całe życie się uczy, dzięki koko za oświecenie

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Tu ma taki testerek, na bazie błękitu bromotymolowego:

    http://www.narzedziowy.sklep.pl/inde...&productId=315

    W zakupie drogi, ale każdy większy warsztat, który nie wróży z fusów, tylko diagnozuje usterki, posiada taki tester. Koszt sprawdzenia obecności CO2 w układzie to okolo 30-50zl.

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Koko dobrze gada.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Zrób test na obecność dwutlenku węgla w układzie chłodzenia. To jednoznacznie wykluczy lub potwierdzi uszkodzenie uszczelki/uszczelek pod głowicą.

    Ja u siebie robiłem test i wyszło że uszczelki ok, a później okazało się że jedna jest do wymiany.

Podobne wątki

  1. Prawdziwe żelazo nie umiera nigdy.
    Przez Anatol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 10:54
  2. vanos umiera??
    Przez grzechu4don w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 03:14
  3. [video] Nikoś i jego BMW 328 E36 potem BMW E39 540
    Przez Gasper w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 22:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •